Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Nevlastní otec. Syn ho odmítá.

Nevlastní otec. Syn ho odmítá.

První manželství se mi nevyvedlo. Po dvou letech skončilo rozvodem a mně zůstal v péči rok a půl starý syn. Hodně dlouho jsem byla sama, pak jsem se seznámila se svým nynějším manželem. To už bylo synovi 7 let.

Seznámili jsme se na jedné dovolené, kde pracoval jako číšník. Zjistili jsme, že jsme oba ze stejného města, a když skončila sezóna, začali jsme spolu chodit. Mezi námi klapalo všechno dobře. Horší to ale bylo ve vztahu mezi ním a mým synem.

Syn k němu vůbec nedokázal najít cestu a z manželovy strany to bylo stejné. Zdeněk (manžel) se sice snažil, ale nějak mu to nešlo. Péťa ho prostě odmítal, ignoroval, nechtěl si s ním hrát a už vůbec ho nechtěl poslouchat. Každý druhý týden jezdí pravidelně ke svému otci a tam je možná kámen úrazu. On prostě svého tátu má a nikoho dalšího nechce.

Už tehdy mě ta situace trápila, ale říkala jsem si, že čas to všechno srovná. Se Zdeňkem jsme se vzali a já jsem brzy přišla do jiného stavu. Narodil se nám chlapeček.

A začalo doslova peklo. Zdeněk se logicky upnul na svého vlastního syna a Péťu začal ještě víc nesnášet. Ono to pro něj muselo být i těžké. Péťa opravdu zlobí, absolutně ho nerespektuje, a když mu něco řeknu, zarytě mlčí. Mockrát jsem se snažila mu vysvětlit, že takhle se chovat nemůže, že ho Zdeněk má rád. Jako bych mluvila do dubu. Je úplně zašprajcnutý.

Dnes je Péťovi deset let a jejich vzájemná nesnášenlivost se stupňuje tak, že se to už nedá vydržet. Přiznám se, že mám vztek na oba, protože kvůli jejich věčným neshodám není doma nikdy klid.

Zdeněk třeba Péťovi řekne, aby si uklidil pokoj, a on ho přehlíží jak krajinu. Prostě nereaguje, neodpovídá, natož aby udělal, co mu bylo řečeno. Manžel pak přijde za mnou a naštvaně mi sdělí: „Srovnej si laskavě svého syna. Má v pokojíku binec.“

Okamžitě vidím rudě. To slovní spojení „srovnej si svého syna“ mi otvírá kudlu v kapse. Bohužel, Zdeněk to používá hodně často. I venku. Klidně na mě před lidmi houkne: „Podívej se, co ten tvůj syn dělá.“

Jako by se vůči němu pořád vymezoval a zdůrazňoval, že není jeho, ale můj. Strašně mě to trápí. Když ho žádám, aby toho nechal, cítí se dotčeně. Prý se roky snažil, aby se s klukem skamarádil, ale bezvýsledně. Tak co bych po něm chtěla víc. K malému se chová vzorně, je skvělý táta.

Dá se nějak dosáhnout toho, aby se ti dva konečně začali respektovat? Kdybych věděla, co mám pro to udělat, udělám to okamžitě. Ale já už jsem vyzkoušela všechno možné. A je to čím dál horší. Děsím se, až Péťa přijde do puberty.

Máte s tím někdo své zkušenosti? Jak u vás funguje vztah mezi novým partnerem a dětmi z prvního manželství? Myslíte, že je ještě naděje, aby se to u nás zlepšilo? Dělám někde chybu?

Majda


22.1.2014   Rubrika: Děti. Výchova, škola   |   Komentářů 51   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nevlastní otec. Syn ho odmítá.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
Řeřicha
Řeřicha - 28.1.2014 10:35

Těžká situace... zkuste psychologa. Sama na to nemáš energii a i kdyby si tam kluka měla dotáhnout násilím, může to pomoct.

Žádný problémy nemá, to nevadí - ale bude si moct s někým pokecat a nebýt na to sám. smajlik - 78smajlik - 78

 
bobulka
bobulka - 24.1.2014 10:19

PEGG: S jeho otcem jsme spolu mimochodem patnáct let.

 
bobulka
bobulka - 24.1.2014 10:15

PEGG: Ze své osobní zkušenosti mohu sdělit, že některé děti, když se "šprajcnou" tak jim to vydrží do třiceti, i déle. A to jsem tomu chlapci opravdu nic neudělala, čestné slovo. Stačilo, že tatínek opustil maminku - ani ne kvůli mě, dali jsme se dohromady, když byl přes dva roky rozvedenej, ale nikoho stálýho, koho by klukovi ukázal, do té doby neměl. Nevychovávala jsem ho, protože bydlel s mámou, přesto mě nikdy nepřijal a nepřijme. smajlik - 26Já jsem to prostě musela pokousat a teď už mě to netrápí, ale vím, jaké to je se snažit normálně s dítětem vycházet a narážet na skálu zarytého odporu. Nesnažila jsem se dělat matku, nesnažila jsem se ho zlomit, prostě jsem s ním jen normálně komunikovala, ale nešlo to. S otcem se stýká, ale mě ignoruje a já už to teď neřeším. Jinak nejsem Herodesa a děti se mě nebojí, prostě tohle ale pro nepřekonatelnou zaťatost z jeho strany nešlo.

 
PEGG
PEGG - 24.1.2014 7:14

divnej patron - 23.1.2014 23:56 tak vidíš, není to tvoje zásluha, jen jsi potkala rozumného chlapa, ale paní asi narazila na blba, který si vzal za cíl vychovávat nevlastní dítě stylem, okamžitě mě poslechni nebo tě nebudeme mít s maminkou rádismajlik - 55 Přijde mi divné, že kluk se šprajcuje několik let, že by mu tak dlouho vydržel truc?smajlik - 66

 
divnej patron
divnej patron - 23.1.2014 23:56

Zda se mi to nebo ne? Ze je tahle diskuze transparentni priklad toho, co nam muzi s posmeskem vytykaji a my zeny se za to urazime?? "Jak muze zenska druhou shodit, ukazat ji jeji nedostatky a selhani, tak to s velkou chuti udela!" Vetsina z vas je tak mlada a nezkusena, ze se pohorsujete, anebo mate na hlave velky kus masla? Take bych si mohla do pani kopnout, jelikoz ma dcera meho upgrade chote prijala (ac tatka i babi masiruji na max), ale trvalo to a hlavne JSEM PROSTE MELA KLIKU!!!

 
Verera
Verera - 23.1.2014 15:34

Ovšem považovat reakci na pokyn "Ukliď si pokoj" za ukazatel vztahu mezi rodiči a děti je poněkud zcestné. Není tu úplně napsáno , kdy pán považoval pokyn za nesplněný, ale 10 leté dítě, pokud není vycepované jako cvičený psík nebo nemá z dospělého strach rozhodně nevyskočí a nezačne uklízet, a to může své rodiče milovat. Každé dítě se naučí velice rychle vypozorovat, co udělat musí, co později a na co se zapomene a přirozeně nedělá nic , co ho nebaví nebo k čemu není donuceno, případně motivováno.
Mám trochu pocit, že pán dává dítěti povely z kategorie " Nečekám, že to splníš", aby pak mohl spérovat matku a dokázat všem, jak na něj kluk kašle a že tedy on se nemusí namáhat pokusit se nějak jinak o lepší vztahy.

 
Ivča+3
Ivča+3 - 23.1.2014 12:19

Stanik: v tom s tebou naprosto souhlasím. Nemluvě o tom, že problém se stejně táhne většinou dál....

 
Ivča+3
Ivča+3 - 23.1.2014 12:15

V první řadě by bylo dobré vůbec pochopit, proč se tak kluk chová - o něj by mě šlo především. Doporučuju nějakou terapii, já prostě nedám dopustit na rodinné konstalace (tím se omlouvám, že to sem pořád cpu smajlik - 43).

 
stonozka01
stonozka01 - 23.1.2014 10:24

IVUSKA 56: samozřejmě, že v tom rozdíl je, ale když se dítě rozhodne vás nesnášet, tak je mu podle mě jedno, jestli spolu bydlíte nebo ne a stejně ho nemůžete donutit, aby vás milovalo nebo aspoň respektovalo

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 23.1.2014 10:15

Almega: Myslím, že každá z nás zná ze svého okolí ty kladné, ale i ty záporné případy. Moje nejlepší kamarádka se podruhé vdala v 35 letech, děti v pubertě a novému manželovi řekla, že v žádném případě nechce další dítě. Jsou spolu přes 20 let děti mu říkají tati i když svého tátu mají ve stejném městě a stýkají se s ním. Musely poslouchat i jeho (voják z povolání a docela šajba) a myslím, že dneska ho mají radši než svého vlastního, protože on je vychovával a pomáhal jim z průšvihů a staral se o ně.

 
Almega
Almega - 23.1.2014 10:00

Jeden můj známý se nastěhoval k paní se 3 dětmi.Pracoval v cizině,velmi se staral o finanční zabezpečení rodiny i jinak,měl ty děti za svoje,když nemohl mít vlastní....No a když už byly děti dospělé a on si párkrát dovolil říct,že když je všechny živí,tak aby oni něco dělaly doma,když už nepracujou,tak vznikl velký konflikt s paní,která mu náhle (po cca 15-18 letech spolužití) řekla,že jsou to "její" děti a on jim nemá co nařizovat,aby např. šly mýt nádobí....Vztah se naprosto rozpadl,on odešel ...A paní ještě drze tvrdila,že pro ně NIC nedělal,chtěla aby za doplatil auto na leasing,které jim nechal...když odcházel z bytu s pár věcmi.Oddaní spolu nebyli....

 
Verera
Verera - 23.1.2014 9:53

nasemami: Taky mám pocit, že V Majdině rodině to je momentálně tak, že pán je ten rázný typ s představou, že on je hlava rodiny a Majdě by to i vyhovovalo, spíš se podřídit.

Pokud ale pán v tomto stylu napochodoval k nim a začal se , možná i v dobrém úmyslu, takto chovat k Péťovi, je celkem jasné, jak to muselo skončit. Kluk o nikoho nového nestál, ale kdyby si mohl pomalu zvyknout, možná by to i šlo. Pokud ho ale pán začal hned vychovávat a na druhou stranu se mu podbízet, pokud do něj máma hustila, jak musí být spokojený a jak ho ten cizí chlap má rád, mohlo to vyvolat jen odpor.

Vůbec si nemyslím, že by kluka musel někdo proti Zdeňkovi ponoukat. Neuváženým jednáním tohle nový partner hlavně zvládne vyvolat sám. Pokud je to navíc ten ješitný typ, který je dotčen, že on se snaží a kluk je nevděčný, bude to jen horší.

Není poteřba děti přehnaně rozmazlovat, ale neškodí snažit se je pochopit spíš než v tom hledat schválnost. Tady dospělí vyžadují veškeré pochopení od malého kluka, ale ze své strany mu nic podobného nenabízejí.

 
Stanik
Stanik - 23.1.2014 9:04

tahle moda, ze kazde s z deti ma jineho tatinka/maminku... nechapu ji, mozna proto, ze nasi spolu byli dokud je smrt nerozdelila. Dneska se lidi rozvadi kvuli kazde konine.

 
rychlonožka
rychlonožka - 22.1.2014 18:11

Já si nemůžu pomoct, ale když vidím tátu se synem, jak si najde paní se dvěma dětmi, pomůže jí je vychovat, mají spolu další dítě a pak jsou pomalu na stará kolena od sebe...tak si říkám...stálo to vůbec za tyhle štrapáce? Co by těm dvěma klukům vlastně chybělo samotným? A když už...tak proč si nenajít ženskou, pána, co už děti mít nemůže, nechce, než se pak tahat o majetek v tomhle složení? Nebo se jen s někým vídat, třeba i bydlet, chápu, že se ušetří, když se neplatí dvoje bydlení...ale nešla bych do toho...lépe mít svoji jistotu, své soukromí....všichni účastníci do toho mají co mluvit...ale těch malých se nikdo neptá...jsou pak za nepřizpůsobivé spratky...chudáci.

 
rychlonožka
rychlonožka - 22.1.2014 17:51

Majdo, Váš syn má svého tátu a ten Váš nový manžel je prostě v jeho životě navíc. Jak byste byla asi nadšená Vy, kdyby Vám táta přivedl domů místo maminky novou paní? Skákala byste radostí nad faktem, že s vámi dvěma bude bydlet paní Novotná, ke které necítíte nic, než že Vám bere tátovu pozornost? Víte, já jsem starší generace, ale zejména v dnešní ve všech směrech nejisté době bych si asi sakra rozmyslela mít dvě děti nebo i tři a každé s jiným. Je to riziko, a vyjde to málokomu. Jen to nosí problémy. Asi Vám můj příspěvek málo pomůže, ale jsem plně při tom desetiletém, možná že nevycepovaném nezdvořilém a neposlušném klukovi. Vy jste chtěla úplnou rodinu, ale on ztratil domov. Pochybuju, že se to léty zlepší. Kolem sebe vidím kupu příkladů, co se nepovedly. Potkají se dva, každý má nějaké to dítě, začnou spolu žít, pořídí si další, a stejně to nevyjde. Jasně, že člověk nikdy nemůže vědět dopředu, ale je potřeba zvážit na startu všechna rizika. A pokud už tu potomci jsou, je potřeba i v nové lásce fakt přemýšlet....Jestli to ve finále bude stát zato...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.