Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Exmanžel zraňuje našeho syna

Exmanžel zraňuje našeho syna

Jsem rok a půl rozvedená, máme devítiletého syna, který je v mé péči. S otcem bývá každý druhý víkend a občas i někdy během týdne si dojdou zaplavat a podobně. Alespoň do nedávna to tak fungovalo ke spokojenosti nás všech.

Problém nastal asi před čtvrt rokem, kdy si bývalý manžel našel přítelkyni. Najednou nemá na našeho syna čas, nedrží sliby a způsobuje mu tím opravdu velké zklamání. Třeba mu zavolá, že v sobotu dopoledne si pro něj přijde a pojedou někam na výlet, kluk celé dopoledne čeká, sbalený batůžek, a těší se. Pak zazvoní telefon a jeho otec se omlouvá, že z nějakého vážného důvodu musí ten výlet odložit. Syn pak vždycky pláče, na otci hodně visí a tohle ho opravdu mrzí.

Bohužel, stává se to čím dál častěji, ani já si už nemůžu kvůli nespolehlivosti svého muže nic naplánovat, protože on na poslední chvíli vše změní. Chápu, že je asi dost zaneprázdněn svou přítelkyní, ale zanedbávat kvůli tomu své dítě by snad neměl.

exmanželPřiznám se, že mnou někdy cloumá pěkný vztek, když vidím, jak je Jirka zklamaný a uplakaný. A i když se snažím zajistit nějaký náhradní program, většinou po takové manželově „zradě“ nestojí za nic celý víkend.

Několikrát jsem bývalému manželovi volala a velmi důrazně mu řekla, že takhle si zahrávat s city vlastního dítěte nemůže. On mi na to poví, že je v tom nevinně, že mu do toho vždycky něco vleze a že snad by pro mě neměl být problém to klukovi vysvětlit.

Mám na něj opravdu velký vztek. Nechci před synem na bývalého manžela nasazovat, protože to by ničemu neprospělo. Ale musím se opravdu hodně držet. Ani netušíte, jak je těžké, když vidíte doslova rudě a nejradši byste vraždili, navenek chlácholit slovy: „Víš, tatínek by přijel moc rád, ale někdy všechno nevyjde tak, jak si člověk naplánuje.“ Nejradši bych mu naplno řekla, že z jeho otce se stal nezodpovědný a nespolehlivý chlápek, kterému teď nejvíc ze všeho záleží jen na něm samotném.

Kdyby na něm syn aspoň tolik nevisel. Ale když pak exmanžel přijede, Jiřík je doslova šťastný jako blecha, drží se ho jako klíště a dívá se na něj jak na svatý obrázek.

Neporadíte mi nějakou taktiku, jak bývalého donutit ke spolehlivosti? Já jsem opravdu v koncích.

Simona


11.4.2007   Rubrika:   |   Komentářů 12   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Exmanžel zraňuje našeho syna

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 440725.
Archiv anket.