Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Děti.Výchova, škola, kamarádi

Prý mám být důsledná. Jak se to dá vydržet?

Prý mám být důsledná. Jak se to dá vydržet?

Mám dva syny, sedm a pět let, a jsou to pořádní lumpové. Někdy mi z nich jde hlava kolem. Pořád něco vyvádějí, zlobí, neposlechnou, provokují. Manžel na ně má málo času kvůli své práci, a tak jsem s nimi převážně sama.

Starší už chodí do školy, mladší do školky. Otevřeně přiznávám, že si do práce chodím odpočinout. Ve chvíli, kdy objedu školku a družinu a mám svoje zlatíčka u sebe, mi začíná peklo. Už si ani neumím představit, jaké je prožít odpoledne a večer v klidu.

Sotva přijdeme domů, začne vyrvál. Kluci se rvou, hádají o hračky, o to, kdo bude hrát na počítači. Přinutit staršího, aby si začal dělat úkoly, je výkon téměř nadlidský. Když už se k tomu konečně dostaneme, ten mladší neustále vyrušuje. Místo aby využil toho, že má na chvíli počítač pro sebe, schválně chodí a provokuje.

Takhle to je až do večera, dokud neusnou. Zlobení u jídla, při koupání, nekonečné otravování, než usnou v postelích. To už se většinou vrací manžel z práce a kluci se konečně trochu zklidní.

Jsem vyčerpaná, někdy mě napadají i hříšné myšlenky, že jsem děti vůbec mít neměla, že na ně nestačím. Manžel mi říká, že je to tím, že nejsem důsledná a neumím jim nastavit hranice. Oni prý zkoušejí, co si mohou dovolit a kam až můžou zajít. Asi má pravdu. Já se třeba snažím na ně nějak výchovně působit. Zakážu jim počítač nebo televizi, jenže oni pak vždycky zlobí a řvou ještě víc, a tak jim to radši dovolím. Vím, že je to chyba, ale já už někdy opravdu nemůžu.

Máte někdo podobné raubíře? Je zajímavé, že když jsme o víkendu všichni pohromadě, jsou kluci snesitelní. Slušně se chovají i na veřejnosti nebo na návštěvě. Jen když jsem s nimi sama, jsou jako utržení ze řetězu.

Jitka


4.5.2007   Rubrika:   |   Komentářů 21   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Prý mám být důsledná. Jak se to dá vydržet?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 128.
Archiv anket.