Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Švagrova nevěra. Jak se mám zachovat?

Švagrova nevěra. Jak se mám zachovat?

Vůbec nevím, jak se mám zachovat. Náhodně jsem se dostala do situace, ze které nevím, jak ven. Zjistila jsem totiž, že manžel mé sestry ji dlouhodobě podvádí, respektive podváděl. Ona nic netuší a já nevím, jestli jí to mám říct. Je to moje sestra, mám ji ráda a nechci jí ublížit.

Sestře je dvaatřicet, je na mateřské s druhým dítětem. Má pětiletou holčičku a půlročního syna. Jsme si hodně blízké, často se navštěvujeme a nemáme před sebou žádné tajnosti, hodně se vzájemně svěřujeme. Nikdy mi sestra neříkala, že by měli s manželem nějakou krizi. Naopak, své manželství považuje za spokojené.

A já se teď dozvěděla, že to tak růžové není, že její muž má už skoro rok milenku. Na způsobu, jakým se to ke mně dostalo, se potvrzuje rčení, že svět je malý. Před časem nastoupila k nám do firmy nová kolegyně, svobodná, pětadvacetiletá holka. Za nějaký čas jsme se sblížily a začaly se přátelit. A ona se mi svěřila, že má přítele, doslova o něm básnila a ukázala mi jeho fotku. Krve by se ve mně nedořezal, když jsem poznala svého švagra.

Ztuhla jsem a nevěděla, co honem říct. Kolegyně se zarazila a ptala se, jestli se mi nelíbí, nebo co se děje. Tak jsem se jí zeptala, jestli nemá morální problém s tím, že chodí se ženatým. Vyvalila na mě oči a prý že on ženatý není. Tvrdila to tak skálopevně, že bych snad uvěřila, že má můj švagr dvojníka.

Nakonec jsme se s kolegyní dobraly k tomu, že je to skutečně můj švagr, jméno souhlasí. Vysvětlila jsem jí, že je to manžel mé sestry, že mají dvě děti z toho jedno ještě malé miminko. Pěkně to s ní zamávalo, protože on vlastně nejenom, že podváděl mou sestru, svou ženu, ale vlastně i milenku, které o sobě neřekl celou pravdu. Jakým způsobem se mu to podařilo na obě strany tutlat, netuším, ale asi má nějaké nadprůměrné logistické schopnosti.

Kolegyně si s ním poté hned promluvila, řekla mu, že se mnou mluvila atd. On mi hned na to volal a chtěl se sejít, určitě měl pěkně nahnáno. Na schůzce mě prosil, ať to proboha neříkám sestře, že jí nechce ublížit, že ji miluje, i děti a nerad by způsobil rozpad rodiny. Že to s tou milenkou byl jenom nezávazný úlet a že to ukončil. Řekla jsem mu, že úlet to asi nebyl, když s ní chodil kolik měsíců a ani jí nepřiznal, že je ženatý, že ona to brala velmi vážně a věřila mu, plánovala s ním společnou budoucnost. Udělalo se mi z něj opravdu nevolno. Navenek slušňák, starostlivý otec a pozorný manžel a uvnitř taková kreatura.

Už je to dva týdny, co v sobě tohle tajemství nosím, od kolegyně vím, že s ním vztahy skutečně přerušila a už se nestýkají, nicméně já si říkám, zahnul jednou zahne podruhé. A mám hrozné výčitky vůči sestře, že jsem jí to neřekla a nechávám ji v nevědomosti. Podle mne by to vědět měla.  Jenže když o tom přemýšlím víc, nejsem si jistá, že by bylo správné jí to říkat, čemu bych tím vlastně pomohla? Ať tak nebo tak, připadám si, že svou sestru obelhávám a nevím, jak se správně zachovat.

   

Kristýna


20.8.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 77   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Švagrova nevěra. Jak se mám zachovat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-77
Ramondia
Ramondia - 2.9.2014 10:23

Viv :o): smajlik - 47 přesně!

 
Ramondia
Ramondia - 2.9.2014 10:23

" .......nejsem si jistá, že by bylo správné jí to říkat, čemu bych tím vlastně pomohla?"
Touto větou jste to vystihla a já se s ní ztotožňuju: mlčet jako hrobka smajlik - 65

 
Mesalin
Mesalin - 26.8.2014 21:41

Kamarádka se seznámila s klukem přes seznamku JenVážně.cz. Chodili spolu asi půl roku a já jsem ho jednou potkala v baru a ojížděl tam jinou holku. Když jsem se ho na to později ptala, přísahal, že to byla jednorázovka, byl opilý - prostě omyl. Kamarádce jsem nic neřekla. Sice jsem nějakou chvíli bojovala se svědomím, ale udělala jsem dobře. Vztah jim klape a vše je promlčené...

 
Viv :o)
Viv :o) - 25.8.2014 23:36

Myslim, ze ted cokoliv rikat by byla velka chyba. Protoze ted uz seka dobrotu. Treba mu doslo, co by moh ztratit. Treba mu je to i lito. Treba tim i dospel, ze neco takoveho mu nestoji za risk, aby ztratil rodinu. Treba ti jednou jeste rekne, ze je ti vdecnej, zes ho dokopla, aby to ukoncil, rpotoze by treba sam na to nemel a potreboval popostrcit… kdyby se tohle vsechno v jeho hlave delo, byla by skoda, kdybys ted praskla neco co bylo a co se uz nemusi opakovat. A pokud se opakovat bude, neboj, ono se to zas nejak provali a prasknout ho jeste bude prilezitost… smajlik - 42

 
kareta
kareta - 25.8.2014 19:27

Věrnost není vše. Viděli jste Válku Roseových? Ti si byli věrní až za hrobsmajlik - 68smajlik - 42

 
kareta
kareta - 25.8.2014 19:27

Věrnost není vše. Viděli jste Válku Roseových? Ti si byli věrní až za hrobsmajlik - 68smajlik - 42

 
a....
a.... - 25.8.2014 18:50

Santé: pleteš si pojmy, já jsem realistasmajlik - 3

 
rychenza
rychenza - 25.8.2014 17:58

Lethe - a... ma pravdu - pis za sebe v jednotnem cisle. Neco takoveho by nevypustila z ust ani moje 90leta babicka. Mmch - nejcasteji byva neverny chlap, kteremu doma nic nechybi - a ten potom tak bojuje, aby nebyl vyhozen. Tebou popisovany chlap, si pote, co takovou novou uzasnou kost potka, proste zabali sakypaky a je mu jedno, kdo to one tluste manzelce rekne.

Sante a Sharon: nam schazi tolerance a jsme materialisticke? smajlik - 68

 
sharon
sharon - 25.8.2014 14:50

Santé: smajlik - 47

 
Santé
Santé - 25.8.2014 14:34

rychenza: a....: řekla bych, že vám OBĚMA schází tolerance, každý má právo na svůj názor, vás tady taky nikdo nenapadal za MATERIALISMUS smajlik - 76smajlik - 26

 
a....
a.... - 25.8.2014 13:37

Léthé: Pokud prezentuješ jen svůj názor, v tom případě by bylo dobré, abys tedy mluvila jen za sebe a neposouvala to do obecné roviny. Pro začátek to znamená, abys čtenáře nemátla, že budeš mluvit v jednotném čísle. Takže konrétně opravím tvé vyjádření:pokud se mi stane něco špatného, popřemýšlím, jestli si za to tak trochu nemůžu sama....V tomto případě, s takto upraveným výrokem naprosto souhlasímsmajlik - 16

 
Léthé
Léthé - 25.8.2014 12:14

Teď už se nebavím o sestře Kristýny, ale všeobecně o nevěře. Odsoudíte nevěrnou ženu s dětmi na krku, která je absolutně zabezpečená, dokonce si může dovolit i chůvu, neb manžel vydělává balík, ale která je kvůli práci svého manžela odsunutá až na poslední kolej ? A pak najednou to osud tak zašmodrchá, že ta žena potká někoho, kdo jí rozsvítí život ! Co udělá ? Zašuká si vedle. A obráceně. Často některé ženy dělají tu chybu, že narozením dětí se z nich stanou mámy na „plný“ úvazek. Manžel funguje jen jako peněženka, na sex je většinou pozdě, nebo brzo, nebo bolí hlava, děti nespí, jsem unavená, je horko, je zima….společné hovory se omezí pouze na vyprazdňování dětí, neb Jaroušek už udělat do nočníku první bobeček, zatím co kamarádky Ládík ještě kaká do plen. Chlap, který v určitém věku myslí z devadesáti procent svého dne na sex má najedou doma „bezpohlavní“ bytost, která navíc přibrala a přestala o sebe dbát. Pak potká štíhlou voňavou bytost, podobnou andělovi, která navíc hltá každé jeho slovo, čiší z ní sexepíl a sex je na dosah. Doma neměl sex již tři týdny, tak co takový „zdraví“ muž udělá ? Neexistuje štěstí, ani smůla.Stejně jako neexistuje náhoda. Je pouze příčina a následek. Pokud se nám stane něco špatného, měly bychom nejdřív popřemýšlet, jestli si za to nemůžeme tak trochu samy. Tím ale neomlouvám nevěru, i když......

 
Léthé
Léthé - 25.8.2014 12:10

a....: Tak josmajlik - 56. Takže jsem podle tebe "vymydlenej mozek" a to jen proto, že přemýšlím jinak než ty. Co ti říká tolerance ? A co ti dává právo mě urážet ? Jsi snad centrální mozek lidstva ? Já psala jen SVŮJ názor na nevěru. Svůj, ne tvůj. Proto bych měla být vymydlenej mozek ? Napadám tu někoho já za to, že naopak já zas nesouhlasím s některými názory tady ? O tom je podle mě diskuze, že každý může napsat jak se to jeví jemu. A když něčemu nevěřím, tak prostě napíšu, těmto věcem nevěřím a tečka. Proč hned něco zesměšňovat ? Víš o čem to vypovídá ?...to už si ale doplň sama.

 
catcat
catcat - 25.8.2014 11:31

Proč to donášet sestře, když už to není pravdasmajlik - 26

 
jituna
jituna - 25.8.2014 9:32

Pokud máš sestru ráda, nic jí neříkej, zničíš jí rodinnou idylu a to ti neodpustí... Pravda za každou cenu? Ty bys to chtěla?

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-77
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471544.
Archiv anket.