Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Rozvod. Máme rozdělit sourozence?

Rozvod. Máme rozdělit sourozence?

S manželem se po patnáctiletém manželství rozvádíme. Důvodem jsou jeho opakované nevěry, které už nedokážu snášet. Už tolikrát jsem mu dala druhou šanci, ale nikdy ji nevyužil. Vždycky dokázal sekat latinu maximálně pár měsíců, a pak se zase spustil. Ani se to přede mnou nesnažil tajit, připadalo mi, že mu snad dělá svým způsobem dobře mi takhle ubližovat.

Řekla jsem dost a oznámila mu, že podávám žádost o rozvod. Byl z toho dost zaskočený, pak si myslel, že jenom vyhrožuju a nedotáhnu to do konce. Začal se chovat jako ten nejlepší táta a manžel na světě, ale já už mu na to neskočila. Vím, že dříve nebo později by zase podlehl svému sukničkářství. Na rozvodu jsem trvala a nyní už je vše v běhu.

Myslela jsem, že se mi uleví, že se budu těšit, až bude po všem a já se přestanu trápit. Ale všechno je jinak. Problémem jsou totiž naše děti. Máme dvě – třináctiletého syna a osmiletou dceru. Syn se rozhodl, že chce bydlet s tátou. Ve svém věku má na takové rozhodnutí právo, ale já si to nedokážu představit. Zkoušela jsem s ním promluvit, ale nepomohlo to. Je od otce dost naočkovaný. Prý za rozvod můžu já, táta se rozvádět nechce. Samozřejmě, že skutečnou příčinu rozpadu manželství mu manžel nesdělil. A já taky ne, asi je to chyba, ale nevím, jestli je rozumné zatěžovat třináctiletého kluka takovými věcmi. Co myslíte?

Možná, že kdyby syn věděl, jak se věci mají, názor by změnil. Ale možná by mi ani nevěřil a myslel by si, že chci otce očerňovat.

Situace je tedy momentálně taková, že syn by měl jít po rozvodu s otcem a já bych zůstala jen s dcerou. Je mi z toho na nic, neumím si představit, že bych o syna měla tímto způsobem vlastně přijít. Navíc nejsem přesvědčená, že by se o něj manžel dokázal postarat. Nikdy se do péče o děti moc nezapojoval, staral se hlavně o zábavu a náplň volného času. Ale taky nebyl často doma, hlavně po večerech chodil pryč (víme proč) a jestli to míní takhle praktikovat, i když bude mít syna v péči, tak to už zavání průšvihem, nechávat kluka v tomhle kritickém věku bez dozoru.

Pořád o tom přemýšlím ze všech stran, manžel patrně používá syna jako zbraň a chce docílit, abych žádost o rozvod stáhla. Tvrdí, že si ho do péče samozřejmě vezme, ale cítím z něj, že o to v podstatě zrovna nestojí.

Co byste dělaly na mém místě? Mám stáhnout žádost o rozvod? Nebo mám synovi říct, jaký je skutečný důvod našeho rozvodu a tím mu vzít iluze o jeho tátovi? Nebo to mám dotáhnout do konce, nechat syna odejít s otcem a doufat, že se mi brzy vrátí, až zjistí, že s tatínkem to není takové, jaké si představoval? A co když se nevrátí? Ztratím v podstatě kontrolu nad jeho výchovou, mám o něj strach.

Gabriela


13.10.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 64   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Rozvod. Máme rozdělit sourozence?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Milda3
Milda3 - 18.10.2014 12:19

Verera: no,že něco je dobře a něco ne

 
Verera
Verera - 16.10.2014 21:34

Milda3: Tak ted nevím, jak si to mám přebrat. smajlik - 68

 
Milda3
Milda3 - 16.10.2014 19:59

kareta: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

Verera: smajlik - 47smajlik - 48smajlik - 48

 
kareta
kareta - 16.10.2014 16:31

Verera: tak je dost nepravděpodobné, že si aktovní ženská vybere úplného bačkoru a zplodí s ním děti, ale pokud ano...tak geny nepřečuráš...otci se zas nemusí líbit, že děti jsou stále někde z domu, v nebezpečí, může je ofouknout, furt se do nich cpe zelenina, plná chemikálií a nedostanou ani jitrnici...atd..nikdo není dokonalý. A ty extrémy nebudu komentovat...

 
Verera
Verera - 16.10.2014 15:44

kareta: Říkám střední cesta. Mě taky nebaví pořád někde courat, ale sedět celý den u televize a tupě zírat na pohyblivé obrázky děti nenechám. Když se chtějí dívat, tak si vybírají pořad a pak to vypnou.

Zalézt si s knížkou, je něco jiného, zvlášť pokud se to střídá. Když se syn dopoledne utahá na kole, tak klidně ať si odpoledne programuje.

Spíš mi jde o to, že děti se řídí hlavně příkladem. Pokud má matka zájem, aby sportovali, poznávali věci, měli rozmanité zájmy, tak ji zákonitě musí vadit, když jim otec jako životní vzor předkládá celodenní vysedávání u televize, kdy večer nakonec stejně ani neví, na co všechno se dívali.

V tom snad spočívá výchova, ne, že děti usměrňujeme, snažíme se jim ukázat, co je podle nás správné a pro ně prospěšné a co jim škodí. Oni se nakonec rozhodnou sami, ale měli by poznat všechno, aby měli slušné informace pro rozhodování.

Když to vezmeš do extrému, tak by podle tebe nemělo vadit, že otec 14 dní krmí kluky jen bonbóny, protože jim se to líbí a on to tak chce, že nechce, aby se učili, pro něj je to namáhavé a je to nebaví, nechá je do rána hrát na počítači, i když vstávají do školy....musí být nějaká hranice mezi tím, kdy ještě nechat dětem volnost a kdy už zakročit jako rodič. A je rozdíl , jestli rodič děti nechá, protože mu jejich činnost (nečinnost ) připadá přijatelná a nebo jestli je pohodlný se jim nějak věnovat.

Jasně, že v 16 letech je to něco jiného než v 10, ale do té doby snad rodič do dítěte vložil co mohl.

 
kareta
kareta - 16.10.2014 15:21

Verera: poslyš, a ty pokaždé s dětma trávíš čas smysluplně? Po výletech, výstavách, na hradech a zámcích a jánevímcoještě? V určitém věku to prostě děti přestane bavit a mají zájem jen o ten konzum. A vláčet otráveného puberťáka na hory, kde všechny otráví, protože on chtěl sedět doma na prdeli a nic nedělat...tak to ho opustím u TV a spokojení budou všichni..Občas i děti chtějí být samy doma a jen tak relaxovat...pamatuju se, jak mne jako dítě sralo, že naši byli tak děsně aktivní a furt jsme trajdali po horách, po výletech...a já se těšila domů, jak si zalezu s knížkou a nikdo po mě nebude nic chtít...

 
Verera
Verera - 16.10.2014 15:00

Bellana: No pokud se dívají spolu, povídají, si , proč ne, ale sedět u televize několik hodin denně není nic zdravého, i kdyby se to tatínkovi neobyčejně vyhovovalo. A pokud je tam jen odloží a jde pryč, tak to si je nemusí brát.

Mezi aktivitou za každou cenu a znuděným povalováním se u televize by někde měla být střední cesta.

 
kareta
kareta - 16.10.2014 14:51

Bellana: smajlik - 47
Verera: děti chtějí být s otcem a nějaký "program" je nadstavba, která upřímně řečeno nemusí ani děti bavit, vykazovat aktivitu jen aby nějaká byla je blbost. Doma děti s rodiči taky koukají na televizi...

 
Bellana
Bellana - 16.10.2014 14:25

Verera: Jestli je matka dvanáct dnů honí od aktivity k aktivitě, tak si ty dva dny u otce bez jakékoliv aktivity užijí a neberou to tak, že na ně otec kašle. Ona i relaxace má co do sebe. I když je to jen koukání na televizi nebo hraní her na počítači. Důležitá je i ta blízkost a možnost jen tak tlachat.

 
Verera
Verera - 16.10.2014 13:55

kareta: Jejich vlastní otec je chce posadit k televizi, kde sledují jeden seriál za druhým, aby on si mohl v klidu přečíst noviny a nebyl dětmi obtěžován? Tak takhle strávený čas opravdu nemá smysl. Co jim to dá? Budou si pamatovat, že otce obtěžují, že mu největší radost udělají, když mu jdou z cesty a budou mít dojem, že to, co vidí v televizi je život.

Taky je otec může vzít do zakouřené hospody a nechat je tam celý den sedět . Matka nemá nárok protestovat, protože otec to chce udělat, tak je to jeho věc?

 
kareta
kareta - 16.10.2014 13:22

Verera: je to jejich otec a prostě chce...a kluci taky. O co jde? jen aktivně strávený čas má cenu? nesmysl...

 
Verera
Verera - 16.10.2014 12:57

kareta: Proti účasti otce na výchově nic nemám, naopak.
Jestli stráví jeden den doma u televize, v tom taky problém nevidím,zvlášť jestli den předtím byli na celodenním výletě, pokud to je ale často a v otci mají vzor, že to je to správné trávení volného času, tak se nedivím, že to matce vadí.
A trávit s nimi čas- jestli se dívali spolu a užívali si a nebo je otec posadil k televizi a celý den si jich nevšiml, to je taky rozdíl, pak se nedá mluvit o společném trávení času ,ale otec se jich tímhle způsobem zbavil, aby měl klid. Jestli to dělá často, tak proč si je vůbec bere?

 
kareta
kareta - 16.10.2014 11:02

Linda: a o tom to je....prostě otec vnáší ten další prvek do výchovy...měly jsme kdysi s kamarádkou spor, strašně jí vadilo, že kluci, když byli u otce, tak se nic nepodnikalo a občas strávili celý den u TV...a tak se jimj pokoušela organizovat čas. Nemohla překousnout, že je to jeho čas, jeho věc a jeho děcka a má právo s nima trávit čas jak uzná za vhodné. Několik et s tím bojovala, myslela to samozřejmě dobře. Ale proč by občas kluci nemohli jen tak pasivně lenošit?smajlik - 26

 
Linda
Linda - 16.10.2014 9:09

Tak jsem si vas precetla a zapatrala jsem v pameti - znam asi 5 rodin kde po rozvodu meli stridavou peci a bylo to pro deti i pro rodice vyhovujici. Ano obcas deti brucely ze u taty/mamy muzou tohle ci tamto a a tady ne, obcas byly nastvany na novy partnery rodicu, proste normalni reakce, zadny extra problemy. Sama jsem uz za vodou, ale jak znam moje dcery tak by stridavku braly jako vzruso a uzivaly si u tatika volnosti, protoze ja po nich porad neco chtela - at uz starat se o skolni povinnosti, domaci prace a nebo jsem s nimi dokonce byla shopna vyrazit jako doprovod na skolni akce, proste naprosto nesnesitelna matka.

 
kareta
kareta - 16.10.2014 9:05

Verera: jj, mám syna přesně ve věku 13.Na jednu stranu je to už pohoda mít takto staré dítě, ovšem pubertální excesy jsou náročné jak šichta v dole. Myslím si, že v tomto věku už kluci potřebují víc než matčinu péči ten mužský svět a náhled.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471643.
Archiv anket.