Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Moje snacha je špindíra. Hádáme se.

Moje snacha je špindíra. Hádáme se.

Ráda bych znala váš názor na následující problém. Zajímá mne, zda byste se zachovaly stejně jako já, nebo jestli byste dokázaly být ticho. Možná nejsem dostatečně velký diplomat, nevím.

Můj problém se jmenuje snacha. Nebudu zastírat, že když nám ji syn poprvé přivedl domů, nijak mi do oka nepadla. Samozřejmě jsem nedala nic najevo a brala to tak, že si ji syn vybral a já do toho nemám co mluvit. Ve skrytu duše jsem ale doufala, že jim to nevydrží. No, spletla jsem se. Ani ne za rok byla svatba a za další rok se narodila vnučka.

A právě od té doby nějak víc vnímám, jaká snacha je. Vnučce je teď rok a půl a já trpím. Synova žena je totiž neskutečně líná a bohužel, doslova špindíra. Dokud byli jen sami dva, snažila jsem se to nevnímat, ale od chvíle co mají dítě, před tím už nedokážu zavírat oči. A občas se neudržím a něco jí řeknu. A jsem samozřejmě ta špatná, vztahy mezi námi dvěma jsou pořádně napjaté.

Nemůžu si pomoct. Kdykoli k nim přijdu na návštěvu – ohlášenou, samozřejmě – vždycky mají doma neskutečný binec. Syn bývá od rána do večera v práci, ona je doma s dítětem. Všude se válí poházené prádlo, v koupelně na zemi, v obýváku a v kuchyni přes opěradla, nádobí jsem u ní neviděla umyté nikdy, neustále jí doslova přetéká linka. Do prachu na nábytku bych mohla malovat.

Je to prostě děs a v tom je ta malá. Hraje si na měsíc nevytřené podlaze plné fleků a drobků, koupe ji ve vaně, kterou snad myje jen na vánoce. Nerozumím tomu, že to takhle snese a nevadí jí to. Ze začátku, když byla malá ještě novorozeně, jsem se nabízela, že pomůžu, umyla jsem třeba nádobí, koupelnu, vytřela. Ale snaše to vadilo, tvářila se vždycky strašně nevraživě, tak jsem toho radši nechala.

Naposledy, minulý týden, jsme se opravdu hodně pohádaly. Ohlásila jsem se na návštěvu a opět byla usazena do příšerného bince. Řekla jsem jí, že by se měla konečně vzchopit, udržet byt v nějaké přijatelné čistotě snad není takový problém. Snacha se na foukla a doslova na mě řvala, že je to snad její věc, kdyby prý měla lejno uprostřed obýváku, tak mně do toho nic není. A jestli se mi to nelíbí, tak nim chodit vůbec nemusím.

Urazila jsem se a odešla. Od té doby jsme spolu nemluvily, ani se synem. S manželem jsme se rozhodli, že vnucovat se nebudeme, ale je nám líto, že nevidíme vnučku. Oni k nám na návštěvu nepřijdou, ačkoli jsme je už dřív mnohokrát zvali, malou nám taky třeba na půl dne nesvěří. Prý až bude větší.

Co byste dělaly na mém místě? Možná jsem měla být zticha, ale kdybyste to tam viděly, to se prostě nedalo.  

Pavla


11.5.2015   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 75   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje snacha je špindíra. Hádáme se.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Stanik
Stanik - 11.6.2015 11:09

jó.. tchyně a uzený... snacha má pravdu.

 
jelítko
jelítko - 2.6.2015 16:08

Když mi někde něco vadí, tak tam nelezu smajlik - 68 A kdyby mi domů chodila nevyžádaně tchýně a něco cekla, tak bych jí už nikdy neotevřela dveře smajlik - 99

 
jelítko
jelítko - 2.6.2015 11:28

Já bych tam prostě nechodila...

 
rychlonožka
rychlonožka - 23.5.2015 15:24

pro cilani 12.5. :
vůbec bych se nezbláznila. Mně stačí dcera - to je bordelářka - ta by měla za to už dostat nějaký diplom. Ovšem my dvě si vyhovíme. Já jí řeknu - to je binec a ona - jo, jsem nepořádná a líná, já vím. Ale kdybys vzala ven svoje vnouče, tak budu mít čas a vlítnu na to. A nebo víš co? Půjdu já a ty mi pomoz...jo, a tak to dáme vždycky nějak dohromady. Jí totiž vůbec nevadí, když tam něco udělám. Snad kdybych do skříní se pustila, bude ráda. Nejsem ovšem blbá. Člověk stárne a síly ubývají. Mít dvě domácnosti? Začnu taky držet lenoru. Dokud je čas. To bych pak za ní mohla lítat i do práce, no ne?

 
pes
pes - 21.5.2015 20:24

Plně s vámi souhlasím,mladí si neumí s ničím poradit.Pleny jednorázové,jídlo z konzerv,sezení u počítače,jak by mohli něco stíhat.Neříkám,že jsou všichni stejní,ale je to tak.

 
Jenika
Jenika - 19.5.2015 17:29

Co Vám je po tom, že to tak je. Ano, může Vám to vadit, ale jak bylo psáno, držet hubu, je to věc snachy, ta v tom bydlí. Nikdy bych si nedovolila říct, uklidte si tady, i když si to myslet můžu.

 
Anakolut
Anakolut - 13.5.2015 16:34

Na Vašem místě bych s prominutím držela hubu. Jak si něco takového můžete dovolit? Mluví snad snacha Vám do toho, v jakém stavu máte domácnost? Jako taky si někdy o některé domácnosti pomyslím, že by třeba zasloužila více úklidu, ale nikdy, nikdy bych si to nedovolila říct, a o to více, kdyby to byl takto blízký příbuzný,

 
stonozka01
stonozka01 - 13.5.2015 12:25

Sáhla bych si do svědomí a zkusila si přiznat, že nejde primárně o zdraví dítěte (ostatně-bordel v bytě, šťastné dítě), ale o to moct kecat mladým do života. "S manželem jsme se rozhodli, že vnucovat se nebudeme." Myslím, že snacha bude ráda a syn taky, protože bude mít konečně klid. Lidi nejsou na světě od toho, aby žili podle vašich představ, to byste si měla zapsat za uši. Ještěže moje máma i tchýně jsou normální.

 
iška
iška - 13.5.2015 0:03

Tam bude odstup od začátku.Hned jak jsem si přečetla,že jí do oka nepadla,tak jsem si říkala,to bude problém.Zajímalo by mne,jestli je syn jedináček atd.Snacha asi nebude hloupá a nevraživost vycítila.Možná,že se touto cestou brání.

 
caira
caira - 12.5.2015 21:58

Máš pravdu. Měla si být zticha.

 
YXH
YXH - 12.5.2015 15:08

Badi: smajlik - 68 My meli takovy gumovy co se navlikal na prst, takze by to asi vzal i s prstem smajlik - 68smajlik - 68

 
Badi
Badi - 12.5.2015 15:05

A upřímně řečeno, děkuji všem bohům, že moje tchýně je normální ženská, se kterou se dá normálně mluvit, a která hned jak mě uviděla ve dveřích nenasadila kyselej ksicht, že si teda pro svoje zlatíčko představovala minimálně Pučálkovic Aminu! smajlik - 81

 
Badi
Badi - 12.5.2015 14:59

YXH: Já kdybych se pokusila vyčistit zuby našemu psovi, tak mi ten kartáček spolkne a kouká, co mu dám za další chod...

 
Piafka
Piafka - 12.5.2015 14:59

Není binec jako binec.
Špinavá vana, umyvadlo, mnoho týdnů neutíraný prach, to by mi vadilo. Prach, pokud je ho opravdu hodně, navíc dráždí sliznice.
Nepořádek ve formě rozházených hraček, svršků anebo vyskládaných věcí na lince by mi tolik nevadil, obzvlášť s malými dětmi je to v určitém období celkem častý jev a spíš bych se jako babička snažila pomoct nebo vzala děti ven.

 
YXH
YXH - 12.5.2015 14:53

Linda: Treba ji jeji manzel vytykal, ze nema uklizeno. smajlik - 26
Chudaci psi, smajlik - 76smajlik - 76 nasi by ji asi pokousali. smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471805.
Archiv anket.