Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Kolegyně má slovník jako stará kanálnice

Kolegyně má slovník jako stará kanálnice

Pracuju jako účetní v jedné firmě, jsme tam na tuto práci celkem dvě. Sedíme spolu v jedné kanceláři a já začínám pomalu ale jistě šílet ze své kolegyně. Ona je totiž strašně vulgární, ještě nikdy jsem něco takového u jiné ženy nezažila.

Je mi něco málo přes třicet, kolegyně je ve věku mé mámy. Nastoupila jsem tam teprve nedávno, když mi skončila mateřská dovolená. Byla jsem moc ráda, že se mi podařilo najít práci, navíc s dobrou pracovní dobou, takže nemám problém s vyzvedáváním dítěte ze školky. Ráno ho vodí manžel.

Jenže teď už tak nadšená nejsem. Důvodem je ten otřesný slovník mé kolegyně.Jsem mladší, nováček, nejsem v pozici, abych si mohla dovolit ji nějak usměrňovat. Navíc ona není zlá, velmi pěkně mě přivítala, ochotně mě všechno vysvětluje. V tom problém není.

Problémem je, že kdykoli otevře pusu, padají z ní neuvěřitelné vulgarismy, že by se za ně nemusel stydět dlaždič na polední přestávce ve čtvrté cenové. Já sama sprostá slova nepoužívám, i když samozřejmě, občas nějaký peprnější výraz ujede. Ani si nemyslím, že bych byla nějak přehnaně útlocitná, vůbec ne. Jenže to, co předvádí kolegyně je prostě moc.

Ona mi třeba vypráví nějakou historku a do každé druhé věty zakomponuje nějaký vulgarismus. Když telefonuje s někým z rodiny, tak je to to samé. Mluví tak v podstatě s každým, lidi to patrně u ní berou jako normálka, že je taková.

Pro mne je to ale den ode dne nesnesitelnější. Stačí, že se ráno sejdeme a než začne bublat voda na kávu, schytám první dávku: Teda, musím ti něco povyprávět, co se nám včera přihodilo. Sem myslela, že se po*eru. Jeli jsme s tím mým debilem do nákupnu a když jsme platili, tak jsem pak zjistilia, že ta pí*a za pokladnou nám místo dvou mlík namarkovala dvacet. Ku*da jedna. Taky jsem si ji pěkně podala, blběnu.“

Takhle nějak to vypadá. Možná vám to bude připadat spíš směšné, ono na první pohled to možná tak i je. Ale věřte mi, že poslouchat to od rána celou pracovní dobu je šílené, zvlášť ještě od ženy. Jednou jsem jí zkusila taktně říct, jestli by jí nedělalo problém na těch vulgarismech trochu ubrat, ale ona se jen zasmála a prý, že je takhle zvyklá, že už se nepředělá.

Co s tím? O práci přijít nechci, jak říkám, když odmyslím ten slovník, tak je to fajn ženská. Veselá. Srdečná, ochotná. Možná si to moc beru. Co myslíte? Mám se snažit ji nějak usměrnit? A je vůbec vhodné, abych ji já, jako mladší napomínala? Nebo si mám prostě zvyknout?

Klára


25.9.2015   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 54   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kolegyně má slovník jako stará kanálnice

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Světlonoska
Světlonoska - 23.10.2015 9:04

smajlik - 76Ano,v životě mě lidé v zaměstnáních opravdu obohatili svými slovníky,výrazy..smajlik - 5smajlik - 3smajlik - 2některé používám dodnes,hlavně ty legračnísmajlik - 16smajlik - 26smajlik - 47

 
sharon
sharon - 16.10.2015 9:46

jelítko: tak nějak......smajlik - 47

 
YXH
YXH - 15.10.2015 15:36

jelítko: smajlik - 47

 
jelítko
jelítko - 15.10.2015 10:05

Znám spoustu chlapů a kluků dělňasů, který mluvěj v práci jako největší kanálové, ale jsou to bezvadný chlapy. Podle slovníku lidi nesoudim.

 
jelítko
jelítko - 15.10.2015 10:03

Pěkně se to tady překroutilo smajlik - 35 Nikdo tady nepíše, že každej kanál je anděl a každej slušňák je převlečená smajlik - 79. Jenom to , že lepší je charakterní kanál než podrazáckej slušňák.
A taky je rozdíl sedět v kanclu nebo někde dělat úpravy bytu atd. a při práci si zanadávat a nebo jednat poté s klientem nebo s majitelem bytu slušně a bez nadávek smajlik - 68

 
punh
punh - 7.10.2015 10:24

Teprve dnes jsem si přečetla komentáře ostatních, ale ne všechny, protože jich je moc a kromě Bellany se mi ještě líbilo, co napsala magatao - 29.9.2015 8:42. Taky mám pocit, že se celkově mluví hůř než před x lety a je to smutný. smajlik - 65

Nesouhlasím s tím, že vulgární člověk je upřímný. To je nesmysl, svědčí to pouze o tom, že dotyčný se nechce nijak ovládat, že mu na druhých nezáleží, když si nedává pozor na pusu. Vulgárnost nejde ruku v ruce s upřímností. V mnoha zaměstnáních by se takový slovní projev vůbec netoleroval. Kdyby měla paní jednat s klienty, tak bude taky jak kanál?smajlik - 63 A jestli takhle mluví doma před dětmi, vnoučaty, to tedy musí vypadat. smajlik - 81

A s názorem, že to je ostuda toho, kdo takhle mluví a Klára má být ráda, že má dobrou práci, taky nesouhlasím. Pokud se má na práci soustředit, tak není povinna poslouchat sprosťárny, věřím, že to dost znepříjemňuje atmosféru na pracovišti. smajlik - 63

 
punh
punh - 6.10.2015 11:03

Bellana: smajlik - 47 hezky napsáno, takhle to cítím i já. Slovní projev o člověku ledacos napovídá a já bych to brala tak, že kolegyni na druhých nijak zvlášť nezáleží, když před nimi mluví jak dlaždič. I když je jinak člověk fajn, tak vulgarismy ho degradují, pokud to je rozumný člověk, tak je běžně nepoužívá. Chápu, že občas ujede něco ostřejšího v rozčilení, ze zoufalství, ale pokud jsou vulgarismy součástí běžné mluvy, je to tragédie. smajlik - 65
Když jsem nastoupila do první práce, moc mi vadilo, že několik kolegyň bylo hodně vulgárních, a to jsme pracovaly u malých dětí. smajlik - 72 U nás doma se nikdy sprostě nemluvilo a mně se kolegyně posmívaly, že za nějaký čas budu taky tak mluvit. smajlik - 76Hodně se mýlily a já jsem ráda, že jsem se nenechala semlít.

 
Bellana
Bellana - 5.10.2015 19:25

Z diskuze mám dojem, že sprostě mluvící lidé jsou upřímnější a nepodrážejí. Nesouhlasím. Podrazáci jsou i mezi těmi vulgárními. V mém okolí lidé sprostě nemluví, pokud nejsou opravdu hodně rozčilení. Nevzpomínám si, že by mi někdo z nich provedl něco špatného. Ale taky neprovozujeme žádné pochlebování. Slušně a na rovinu.
Obzvlášť nechápu, co je upřímného na to, že někdo sprostě nadává pokladní, která se spletla. To není upřímnost, to je hulvátství.

 
sharon
sharon - 3.10.2015 15:28

Léthé: Nika1: smajlik - 47

 
Nika1
Nika1 - 3.10.2015 13:53

Léthé smajlik - 68smajlik - 47

 
Nika1
Nika1 - 3.10.2015 13:53

Nechápu, jak určitá chyba druhého, dokáže někoho vytočit. Sprostá je ona, ostudu má ona. Přála bych Kláře můj bývalý pracovní kolektiv. Jak když medu ukrajuje a za zády pomluvy, výmysly, intriky. Milá Kláro, řešíte blbosti, abyste se z toho vy nepo....smajlik - 16

 
Léthé
Léthé - 1.10.2015 16:10

Máš dobrou práci ? Jinak si s kolegyní rozumíš ? Vy*er smajlik - 34se na to a ber jí takovou jaká je. Jak již tu někdo níže psal, znám pár velice slušně mluvících lidí s pokřiveným charakterem a pak pravý opak. Lidi kteří v puse neustále převalují ho*no, ale na které se vždy můžeš spolehnout. Většina těch lidí jedná na rovinu, jen mají ten slovník trochu drsnější. Mě osobně to nevadí, neb já jsem těch podrazáckých slušňáků v životě pár poznala, takže spíš soudím lidi podle charakteru, než slovníku.

 
ps.ilovecoffee@gmail.com
ps.ilovecoffee@gmail.com - 30.9.2015 15:02

skus ju brat aka je, skus ju obcas vypipat, skus ju zastavit, nech pouzije nejake ine slovo namiesto vulgarizmu, su aj jemnejsie vyrazy, rovnako stavnate, cestina je bohaty jazyk :-)

 
sharon
sharon - 30.9.2015 10:01

sevenofnine: 8:54................také nesnáším.......anebo na oko kamarád a při prvním nedorozumění ti vše otluče o hlavu , hlavně to co se dozví ze soukromí......to jsou lidské hyeny......smajlik - 48

 
Pirátka96
Pirátka96 - 30.9.2015 9:39

Určitě je to obtěžující. Moje kolegyně v kanceláři má chvíle, kdy neustále mluví. Začne, když vstoupím do kanceláře, ještě ani nezavřu dveře a mluví a mluví. Nemá to žádný začátek, zásadně mluví od prostředka, ani konec, žádnou pointu, jen nepřetržitý proud řeči. Ze začátku jsem se snažila pochopit co říká a reagovat, ale pak jsem to vzdala. Naučila jsem se nevnímat a nereagovat, maximálně vyplodím nějaké to "hm", "fakt", apod. Ale není to tak hrozné, protože je nás v kanceláři 5 (ale jen na střídačku) a v přítomnosti dalších chlapů se ona krotí. Říkám si, že musím být ráda, že neprudí s větráním, zimou, rádiem, šmírováním apod. A když jsme samy a je nejhůř, odcházím z kanceláře. Nejlépe se naučit vystavět pomyslnou zeď a sprosté výrazy si nepřipouštět. Nejsem si ale jistá, nakolik je možné být úspěšný.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-54
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471805.
Archiv anket.