Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Možná mě odsoudíte, ale přesto to risknu a popíšu vám problém, který řeším. V podstatě si uvědomuju, že moje myšlenky asi nejsou úplně správné, ale nemůžu si pomoci. Jde o to, že můj otec se chce na stará kolena ženit.

Mému tatínkovi je 76 let a je osm let vdovec. Maminka zemřela po těžké nemoci, bylo to tehdy hodně náročné období. Tatínek byl dlouho doslova jako tělo bez duše, až jsem měla strach, že půjde za maminkou. Snažila jsem se mu být co nejvíc na blízku a pomáhat mu, nakonec asi po roce se začal dostávat z nejhoršího. Měla a samozřejmě mám z toho velkou radost.

Před třemi lety se seznámil s postarší ženou, taky vdovou. Přála jsem mu to, tenkrát doslova rozkvetl. Ani ve snu mě nenapadlo, že budu někdy vnitřně řešit to, co zrovna řeším.

Tatínek mi totiž oznámil, že se bude ženit. Dohodli se na tom se svou přítelkyní. V první chvíli jsem měla radost a pogratulovala jsem mu. Ale když jsem o tom doma přemýšlela, došlo mi, že jeho sňatek bude mít nepříznivý dopad i na mne. A to až jednou přijde na dědictví. Když maminka zemřela, zřekla jsem se svého podílu ve prospěch otce, připadalo mi to tak normální a z mé strany slušné. Říkala jsem si, že stejně o nic nepřijdu. Jsem jedináček, respektive měla jsem bratra, ale ten zahynul při nehodě ještě v dětském věku.

A teď mi došlo, že v případě tatínkovy smrti bude hlavním dědicem jeho nová manželka. Tedy žena, která nic z toho, co on má, nevybudovala, nijak se na tom nepodílela. Ona sama bydlí v pronajaté garsonce, má tři děti, už dospělé a není nějak zvlášť zabezpečená. Předpokládám, že sňatkem s mým tatínkem si značně polepší a vzhledem k tomu, že je o dvanáct let mladší, než on, bude i ve svém stáří pak slušně zajištěná z majetku, který jí vlastně nepatří.

Vím, že to zní hrozně, když to takhle píšu, ale pořád mi to v hlavě šrotuje a nemůžu se té myšlenky zbavit. Tatínek má třípokojový byt v osobním vlastnictví a chalupu, na které jsme se konkrétně já s manželem hodně napracovali. Kromě toho má tatínek ještě docela dost různých cenností a starožitností. Všechno, co si s maminkou během života pořídili. Vadí mi, že bych pak z toho všeho dostala jen nějakou část a většinu by získala žena, kterou má tatínek sice rád, ale je to přece jenom svým způsobem cizí člověk, který by takto přišel k poměrně velkému jmění.

Přemýšlím, že bych s tatínkem promluvila a sdělila mu své pocity, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat. Připadá mi nevhodné s ním na toto téma (dědictví) hovořit. Co byste dělaly na mém místě? Myslíte, že jsou mé myšlenky v této situaci normální, nebo jsem hamižná hyena?

Jiřina


9.2.2016   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 83   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bojím se o své dědictví. Jsem hyena?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-83
Anče
Anče - 22.7.2016 18:16

Proč bys měla být hyena? Já bych si promluvila s otcem před svatbou o tom,že ses zřekla podílu v jeho prospěch a nyní je situace jiná a bude jiná a to,co bylo po mamince nechceš,aby se dostalo do cizích rukou - ona by to jistě nechtěla.Jeho nová žena ať své věci daruje svým dětem ,ale Ty+Tvůj muž jste jedna krev s otcem.Nadhoď otázku - jak to uděláme právně?Ať řekne on co chce...jak věc řešit.

 
Arna
Arna - 17.2.2016 11:24

kubikm: Do mě moje maminka taky hned hučela že si mám ihned zajít za právníkem, ale ten by mi řekl jen to co vím, tedy že nedědím, protože jsou právoplatní dědicové-děti. A právník by si o mně pomyslel že jsem zlatokopka co chce obrat jeho děti.

 
Arna
Arna - 17.2.2016 11:22

kubikm: Právník jí může radit jak chce, důležité je co udělá tatínek. Ona může tatínkovi jen říct svůj názor. On se pak může buď naštvat nebo udělat rozumnou věc a majetek rozdělit tak, aby dceři neublížil a paní zabezpečil. Záleží také na tom jak se bude paní k tatínkovi chovat a zda se o něj náležitě postará v případě nemohoucnosti.

 
kubikm
kubikm - 17.2.2016 9:48

Arna: myslela jsem, že JÍ může poradit právník, co vlastně udělat, aby to bylo účinné

 
YXH
YXH - 17.2.2016 0:15

PEGG: smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 16.2.2016 22:28

Že si toho chudáka vůbec všímáte. Ten musí být totálně zoufalý, leze tady na každou diskuzismajlik - 55 Asi o něj není zájemsmajlik - 68

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2016 15:56

Gigolo4you.cz - smajlik - 40, který štěká nekouše smajlik - 34

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 16.2.2016 15:54

asi by bylo dobré a vůči tobě slušné, pokud jsi se zřekla děditství po matce, kdyby sepsal přdmanželskou smlouvu. Možna by se pak i ukázalo, zda laská o 20 let mladší ženy je skutečná a je si vědoma, že by ji mohla čekat i péče o ležícího partnera. Jsou daleko více známé případý, kdý staroušek ostrouhal a rodina nové žený si užívala nabíteho majetku bezsmajlik - 72

 
krasaka
krasaka - 16.2.2016 2:31

Gigolo4you.cz: A jinak zdráv a chutná Ti jíst smajlik - 55smajlik - 55smajlik - 55

To má být příspěvek k tématusmajlik - 76 smajlik - 26

" Komu není shůry dáno - v apatyce nekoupí " smajlik - 56

 
Gigolo4you.cz
Gigolo4you.cz - 15.2.2016 16:18

Zkus gigolo4you.cz a tvoje vagina bude jako strikajici niagara

 
ps.ilovecoffee@gmail.com
ps.ilovecoffee@gmail.com - 15.2.2016 12:23

Pred svadou by mal tatinek spisat s novou pani predmanzelsku zmluvu, ktora by vyriesila, ze vsetko, co nadobudol pred svadbou zdedite vy, kedze pocas manzelstva uz nic extra okrem penzie nenadobudne, tak to mate vyriesene.

 
Arna
Arna - 14.2.2016 18:11

daty: Ano, jak píše Haninka, to jsou vnoučata. O narození toho nejmladšího se dozvěděl teprve v říjnu, když se dcera se synem ozvali.

 
Haninka
Haninka - 14.2.2016 17:40

daty: to Arna uvádí věk vnoučat, ne dětí...

 
daty
daty - 14.2.2016 16:58

Arna: Sice neznám konkrétní případ, ale když píšete, že přítelovo dětem bylo 20, 17 a 2 roky, tak to spíš on se o ně nikdy nestaral než naopak, ne? K vám to sice není spravedlivé, ale na druhou stranu ty děti si asi taky nevybrali, že se s otcem nebudou stýkat. Je to jen pohled z druhé strany...

 
JednaDvaTři
JednaDvaTři - 14.2.2016 11:41

Nečetla jsem předcházející názory, ale za sebe. Rozhodně si nemyslím, že jsi hyena. Tvá reakce je normální a troufám si říct i správná. Zkus s tatínkem promluvit, sdělit mu své důvody a obavy. Klidně bych vzpomněla i maminku a roky, kdy jste společně bojovali. Pokud ta nová paní není zlatokopka, pochopí vaše následné kroky. Držím pěsti.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-83
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146388.
Archiv anket.