Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Jak dceři rozmluvit jejího partnera?

Jak dceři rozmluvit jejího partnera?

Jsme s manželem dost nešťastní z partnera naší dcery. Zjistili jsme o něm totiž něco dost hrozného a snažíme se dceři její známost rozmluvit. Ale ona je vůči našim radám a výtkám zcela imunní. Máme strach, že jednou bude litovat, ale aby nebylo pozdě.


Dceři je pětadvacet let, jejímu partnerovi o deset roků více. Chodí spolu přes půl roku, na začátku léta se dokonce už sestěhovali, respektive ona se nastěhovala k němu do jeho domku v satelitu u Prahy. Už když nás s ním poprvé seznámila, moc nadšení jsme nebyli. Připadal nám namyšlený, sebestředný, přehnaně sebevědomý. Oblečený na první pohled v drahých značkách, vysvalené tělo, na bradě módní třídenní strniště. Ona k němu doslova vzhlížela, až to bylo mně a hlavně manželovi nepříjemné.

Jenže co jsme mohli dělat? Své pocity a dojmy jsme si nechali pro sebe, brali jsme to tak, že je to její volba a pokud si spolu rozumí a ona s ním je a bude šťastná, tak co víc bychom si jako rodiče mohli přát.

Tak jsme to nějak ustáli, s "mladým" navázali normální, i když krapet korektnější vztah a všechno se zdálo být v pořádku. Dokud jsme se nedozvěděli něco dost zásadního z jeho minulosti.

Měli jsme rodinnou oslavu v širším kruhu, jednalo se o oslavu zlaté svatby mých rodičů. Sešlo se tam dost příbuzných, samozřejmě přišla i naše dcera se svým přítelem.

Pár dní po oslavě se u nás zastavila sestřenice s tím, že nám musí něco říct. Ošívala se tedy hodně, evidentně se jí do toho nechtělo, ale prý považuje za nutné, abychom to věděli. Její syn jí totiž řekl, že toho přítele naší dcery zná z dřívějška. Ne osobně, ale z médií, dá-li se to tak nazvat. Zkrátka a dobře, náš potencionální zeť v minulosti točil tzv. filmy pro dospělé. Zůstali jsme jak opaření, jsme dost konzervativní a tohle pro nás byl šok. O pár dní později se manžel dostal k některým těm filmům, na internetu, samozřejmě a co na nich viděl, je prý jen pro silné žaludky. Ono i kdyby to byl jenom normální akt, tak i to je strašné, ale on prý figuruje v nějakých těch násilných praktikách s pouty a bičíky, v hromadných scénách, kdy to dělá doslova každý s každým. Hnus, hnus. Představa, že s někým takovým žije naše dcera a nedej bože s ním má jednou děti, je pro nás strašná.

Jsme z toho naprosto šokováni a otřeseni a nevíme, co dělat. S dcerou jsme o tom promluvili, mysleli jsme, že o minulosti svého přítele nevěděla. Hodně nás překvapilo, když nám řekla, že o tom věděla a nevadí jí to. Zkusili jsme ji přesvědčit, zda by nebylo lepší najít si někoho, kdo není tak negativně z minulosti zatížen, ale o tom nechce ani slyšet. Miluje ho a on ji, je jim spolu dobře a naše argumenty vůbec nebrala v úvahu. Ona si zatím asi nedovede představit, čemu bude muset v budoucnu čelit a to nejen ona, ale i děti, které jednou budou mít.Tohle se s ním potáhne celý život a vždycky se najde někdo, kdo to vyšťourá nebo si vzpomene, stejně jako si vzpomněl syn mé sestřenice.

Asi mi řeknete, že se nemám dceři plést do života, je dospělá, ať si žije po svém. Já to vím. Ale v tomhle případě je pro nás s manželem tak straně těžké to strávit. Já momentálně nejsem schopná ho ani pozvat v neděli na oběd, jako to bývalo dřív. Úplně se mi zhnusil a při představě, že někdo takový vychovává moje vnoučata, je mi úplně špatně.

Co byste dělaly na mém místě?

Drahuše


18.8.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 196   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak dceři rozmluvit jejího partnera?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Jarča*
Jarča* - 15.9.2016 10:56

Saloos: smajlik - 56 opravdu je to smutné.

 
melda
melda - 13.9.2016 20:27

velmi smutne pocteni ...

 
Saloos
Saloos - 13.9.2016 14:05

Píšu teď anonymně, protože nechci, aby někdo věděl, kdo jsem. Ale kdysi jsem bývala pravidelnou a dlouholetou čtenářkou magazínu. Zdravím tímto všechny známé, i když nevědí od koho smajlik - 2. Nechodím sem už zhruba tři roky, teď jsem dostala zprávu, abych si přečetla diskuzi.

I mně Meryl dlužila peníze. Půjčila jsem jí, přestože věděla, že jí to nedávám z přebytku nebo úspor, ale jedná se o peníze na provoz domácnosti, které potřebuji. Prý do týdne vrátí. Z týdne se staly dva týdny, potom měsíc, potom dva, potom utichly i výmluvy a následoval mrtvý brouk. Nakonec jsem z ní ty peníze zpátky dostala, ale byl to celkem boj a musela jsem nečestně použít stejné zbraně, kterými je dostávala ona ze mě. Od té doby mě přestala znát. Jsem v kontaktu ještě s jednou čtenářkou (která do této diskuze nepsala), které také dluží nemalé peníze. U ní byl scénář takový, že chvíli chodily splátky bez problémů, potom se začaly zpožďovat, a nakonec mrtvý brouk. Pravděpodobně stejně jako u Kubikm.
Za sebe si tedy nemyslím, že jde o mstu nebo neodůvodněné osočování Meryl. Zároveň mě napadlo, že Meryl pravděpodobně dluží tolika lidem, že možná opravdu neví, kdo z nich jí zrovna volá smajlik - 42.
Za sebe to nijak dál řešit nebudu, ale přidávám se k těm, kterým je líto, že se k tomu Meryl s Martinem postavili tímhle způsobem. Nejspíš jsou v tíživé situaci, tomu bych věřila, jenomže mlčením nic nevyřeší. Kdyby těm, kterým dluží, posílali měsíčně třeba stovku, pořád by to bylo čestnější než tohle.
Držím palce všem, aby se to vyřešilo a nějak se urovnaly i ty vztahy. Zklamání totiž nakonec mrzí asi víc než ty peníze...

Chytrájakrádio: co na to říct? Snad jen - pozdravuj maminku smajlik - 42

 
Anče
Anče - 3.9.2016 9:03

smajlik - 55Brala bych to tak,jak se věci mají - stejně s tím nic jiného neuděláte.Dnešní generace bere věci jinak....není to žádný úchyl,snažte se ho poznat,nehleďte na vnějšek - prostě chce být in.Využívejte čas strávený s ním k poznání jeho a jeho rodičů - to vám hodně napoví.smajlik - 105

 
sharon
sharon - 30.8.2016 9:39

jak rychle se přestalo diskutovat ....smajlik - 26

 
sharon
sharon - 27.8.2016 11:10

Speedy: já zase posílala balík a dodnes nevím jestli se dostal do rukou do kterých mě ....když jsem se zajímala tak se přede mnou diskuze uzamkla....smajlik - 26 toš tak............od té doby bych se na to vyprdla velebnosti.....smajlik - 68

 
Speedy
Speedy - 26.8.2016 19:21

Speedy: Ja to neresim, jen jsem se o tom zminila. Abych pravdu rekla, vybavilo se mi to az ted, po tom prispevku od Jitky. Od te doby jsem se naposilala na ruzne ucely neco penez a vsechno fungovalo jak melo, takze ty dobre zkusenosti urcite prevazuji tu jednu spatnou.

 
Kadla
Kadla - 26.8.2016 18:21

Speedy: Já taky přišla o peníze, o 15.000, ne tady na časáku ale úplně jinde. Taky to byla půjčka, měla být pro dobrý účel. Už jsem ty peníze nikdy neviděla. No, přežila jsem to a neřeším to. Říkám si, že se to těm lidem vrátí jinudy...

 
Speedy
Speedy - 26.8.2016 17:33

sharon: jeeee, diky za ten nazev, budu masirovat kamosku at hleda, ono se tezko hleda, kdyz nevis co.
Jen tak na okraj, na tomhle casaku jsem taky prisla o penize, ktere jsem posilala jedne spriznene zvireci osobe na utulek, a nebyla jsem sama. Jak se ukazalo, prispely jsme my naivni duse na zahranicni dovolenou one osoby. Sice to nebyla kdovijaka castka, ale par tisic to bylo. Pritom ta holka pusobila tak verohodne, ze i ja, stara intuicnice, na lopatu sedla. Prezila jsem to, nejvic me stvalo, ze se ty prachy nedostaly k tem skutecne potrebnym.

 
sharon
sharon - 26.8.2016 15:26

Piafka: tak to je to poslední co by mě mohlo rozčílit................už jsem to tu psala ...začala jsem to já s dotazem proč to dává sem , bylo mi to vysvětleno že tu chodí hodně lidí načež tu vidím jedny a ty samé.....mmj já přece proti jitce nic nemám.......a na jiná témata se můžu bavit na FB nebo ještě lépe s rodinou a přáteli..............smajlik - 68 tak asi tak.....a pokud Jitce nejde o ty peníze tak tomu se dost divím......................

 
Piafka
Piafka - 26.8.2016 15:14

už je jedno, prostě vás to rozčiluje, že to tu někdo vytáhl, což už asi po té sodě, co tady dostala, znovu neudělá a vy budete mít klid na jiná témata...

 
Piafka
Piafka - 26.8.2016 15:12

sharon: o to jí asi nejde, ale to

 
sharon
sharon - 26.8.2016 15:09

Piafka: jistě ale ani to pochopení nenapomůže k tomu aby ty prachy dostala......já ji chápu ale je třeba vymyslet něco účinějšího.....smajlik - 26 a myslím že to není poprve co se o tom na tomto magazínu diskutuje.........smajlik - 26

 
Piafka
Piafka - 26.8.2016 15:06

sharon: ano, žádná diskuze tady na jakékoliv téma většinou nic neřeší, je to prostě jen diskuze...
však kubikm psala, že tím chtěla ostatní varovat...
a možná si myslela, že se tady setká s pochopením...

 
sharon
sharon - 26.8.2016 14:59

Piafka: bohužel ale ty komentáře a diskuze kolem dokola ti ty peníze nevrátísmajlik - 26....a věř že Meryl to tu dáávno nečte.....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-150 | Další strana
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.