Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Odejít ve zkušební době, nebo vydržet?

Odejít ve zkušební době, nebo vydržet?

Před rokem jsem přišla o práci a dlouho pak byla na pracovním úřadě. Odepisovala na inzeráty, hledala na internetu, poptávala se po známých, ale bezúspěšně. Už jsem propadala beznaději a říkala si, že novou práci už asi neseženu, mám pár let do důchodu, nakonec jsem se rozhodla, že přestanu hledat ve svém oboru a půjdu prostě tam, kde je šance práci získat. Nastoupila jsem tedy do jednoho call centra, kde nabízeli práci na plný úvazek.

Šla jsem tam s vědomím, že ta práce nebude žádný med, ale už jsem prostě nemohla doma vydržet. Takže teď tam pracuji už třetí měsíc. Začalo to týdenním školením a pak jsme byli my, všichni nováčkové, hozeni do vody a posazeni za počítače se sluchátky na uších. První den byl nejhorší, úplně první telefonát jsem vyřizovala s klepajícím se hlasem. Pak jsem si nějak zvykla, získala jistotu a vypadalo to, že to docela půjde.

Jenže po měsíci jsem z té práce začala pociťovat šílenou únavu. Jak fyzickou, tak psychickou. Pozoruji, jak mí kolegové jeden po druhém postupně odpadávají a končí, místo nich nastupují stále noví a noví. Já jsem to vzdát nechtěla a nechci, držím se a přemáhám zuby nehty, ale obávám se, že moje předsevzetí, že se překonám a vydržím v té práci až do důchodu, asi naplnit nedokážu.

Ten tlak, ve kterém jsem, je pro mne už neúnosný. Připadám si jako hromosvod. Z jedné strany na mě často nemile, až i agresivně reagují lidi, kterým voláme a z druhé zase vedení, které vyžaduje výsledky, uzavřené smlouvy. Sice se mi docela daří, ale prý je to pořád málo, mám se snažit víc. Odposlouchávají nás a pak si nás zvou na kobereček, kde s námi telefonáty do detailu rozebírají, co jsme řekli špatně, co jsme naopak neřekli vůbec a je to vážný prohřešek. Pak následují finanční sankce. U počítačů jsme doslova přikovaní, čísla navolává automat a tak sotva člověk ukončí jeden hovor, stačí se sotva nadechnout a už ve sluchátku drnčí další.

Jakmile se člověk hned od počítače v době, kdy nemá nárok na přestávku, hned je zle. Vše je monitorováno. Já mám bohužel trochu problém s udržením moči, chodím často, tím spíš, že když celý den mluvím, musím taky dostatečně pít, jak my vysychá v krku, a to je problém.

Prostě je tady šílená buzerace, lidi jsou braní jenom jako nějaké mluvící hlavy, automaty se sluchátky a nikdo nepřemýšlí, že jsme živé bytosti. Do práce chodím s čím dál větší nechutí, každý den se přemlouvám a taky čím dál víc přemýšlím, že bych skončila, dokud jsem ve zkušební době. Vysloveně se mi líbí ta představa, jak přijdu, dám výpověď a půjdu svobodně domů. Jenže co pak? Zase na pracák a zase kolečko neustálého hledání, posílání inzerátů?  Manžel nás sice oba dva uživí, ale taky nechci všechno nechat na něm.

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá s tímto druhem práce zkušenost, nebo nezná někoho, kdo v call centru pracoval nebo pracuje už delší dobu. Dá se to vůbec nějak dlouhodobě vydržet? Myslím třeba pět let? Asi jsem změkčilá nebo zbabělá, ale tahle práce asi opravdu není pro mne.

Iveta


24.10.2016   Rubrika: Čtenářské příběhy   |   Komentářů 29   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Odejít ve zkušební době, nebo vydržet?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
rychlonožka
rychlonožka - 24.10.2016 22:54

Dneska nemám čas číst komentáře. Kdo říká, že tam musíte vydržet za hranice svých možností?Prostě až ucítíte, že padla ta poslední kapka, běžte. Žádný zaměstnavatel nestojí za zničené zdraví a nervy. Zkuste to brát tak, že ti lidé, co Vám volají, Vás vlastně živí.Kdyby nikdo nevolal, nemáte práci.Oni něco potřebují a Vy jste ta, co jim to poskytne. Radu,pomoc. Znám pár lidí, co to měli v práci těžké. Příbuzná musela uzavírat smlouvy a pojistky a zřízení účtů, jinak se sahalo na prachy. Lidi to pak vždy po Novém roce hromadně rušili. Prémie byly vyplacené a zaměstnavatel se mohl vzteky po. Jinému známému byla zase ubíraná část mzdy, aby ho bylo z čeho platit v době, kdy sezónní práce poklesne a on bude muset z důvodů počasí být doma. Další zase neviděl tři měsíce ani korunu. Jiná prodávala ve stánku a bylo jí vyhrožováno, že nesmí opustit budku krom pauzy na oběd. Bez záchoda, bez pití, bez jídla. Jak ta se chudák těšila do důchodu...a jen marodí. Z čeho asi. A co si kolikrát člověk musí nechat v práci líbit. Přesčasy -nezaplacené, sloužit v kuse víc, než ostatní. Naopak znám kluky, co mají soukromou firmu a ti lidi se u nich mají fakt skvěle. Akorát si toho neváží. Těch všech snad až totalitních výhod....Už jsem to tu zmiňovala -naopak jsem měla známou, co neměla v práci do čeho píchnout, když udělala výplaty. Sama o tom mluvila. Raději by byla doma, ale tehdy byla práce prostě povinná. Dneska slovo příživník neznáme. Snažte se pohlížet na svou práci jinak, nebo se na to vykašlete, až budete cítit, že Vám to fakt už leze na nervy a ničí zdraví!

 
Orion
Orion - 24.10.2016 21:15

Vzhledem ke své profesi jsem nějaký čas pracovala pro zahraniční obchodní společnost jako nestranný konzultant. Jsem trénovaná na stres a asertivní komunikaci, ale to co jsem viděla a slyšela od " českého středního menagmentu" mi podlomilo kolena. Dnes jsou na těchto místech většinou naše děti a to mě vedlo k zamyšlení, kde se stala chyba. Neskutečná arogance k podřízeným, absolutně bez sociálního soucítění, bez lidského přístupu atd. Není obecnou pravdou, že jsou od vyššího vedení společností k tomu nuceni ....oni jsou prostě tak vychovaní. To je ta tzv. buzerace a šikana .....a mimochodem já bych pod svým synem také nepracovala smajlik - 11.

 
Petruša
Petruša - 24.10.2016 17:34

šílený smajlik - 65 Taky pracuji na call centru, ale zákazníci volají nám, my jim pouze když u nás mají objednávku a něco nebylo skladem a naskladnilo se, tak jen abychom se zeptaly, jestli mají ještě o to zájem.
A k tomu dělám objednávky, faktury, teď jsem pár měsíců ještě na recepci, takže to je různorodější.
Nikdy bych nevolala abych něco nabízela, to radši budu zametat chodníky. A to myslím naprosto vážně.

Psala jste, že existenčně to pro vás není nutné, tak bych určitě odešla ve zkušebce, dokud to jde ze dne na den

Hodně štěstí, ať najdete něco lepšího smajlik - 45

 
Anče
Anče - 24.10.2016 17:03

smajlik - 105Ještě mě napadlo - nemůžeš sehnat práci ve svém oboru?Čím jsi vystudovaná a jaké máš vzdělání...co si ho zvýšit studiem,když vycházíte finančně dobře.smajlik - 105

 
Verera
Verera - 24.10.2016 16:58

Arna: To je všechno na lidech.Je práce, kde jsou rozumní, protože ví, že si potřebují udržet kvalifikované lidi a ve stresu se pracuje špatně, kdo něco umí jim uteče.
No a pak jsou pitomci, kteří se vozí po lidech a v důsledku je to kontraproduktivní.

Dřív zas byla buzerace v jiném směru a člověk mohl vyletět z práce velice rychle, jen se to týkalo jiné skupiny lidí a jiných důvodů.

Momentálně je spíš nedostatek lidí než míst, i když záleží na regionu. Třeba pokladním teď přidávají, protože nemůžou nikoho sehnat. I když rozdíly jsou značné, tatáž pozice v Lounech a Brandýse, rozdíl 4 tisíce měsíčně.

 
Verera
Verera - 24.10.2016 16:43

Kadla: Právě, jako brigáda pro studenta to nemusí být špatné, ten ale taky ví, že může kdykoli odejít, takže to může brát jen jako zkušenost a když toho má dost, končí.
Máme tu jednoho lektora, který taky začínal na call centru, ale bylo to nějaké servisní, kam volají lidi sami, někteří ovšem dost naštvaní. Ten si to taky nemůže vynachválit jako úžasnou zkušenost.

Pochybuju ale , že by někdo před důchodem prahl po tomto typu zkušeností a taky to zdraví už není jako zamlada, takže raději pryč.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 24.10.2016 14:50

jsi nešťastná tak pokud zůstaneš, budeš jen trpět.
Proč máš trpět za zo, že volaný nic nechce a hlavně nepotřebuje. Pokud přesvědčíš musíš mít pocit, že jste nešťasní dva. Pokud takového člověka přesvědčuješ a nepřesvědčíš, jdeš na koberec. Stálý stres.
Hledej něco nového. Jak píše Jarča*, za pokladnou o něco lepší.

 
Kadla
Kadla - 24.10.2016 14:35

Syn měl během studia na VŠ brigádu v call centru. Vydržel tam tři měsíce, pak už to nezvládal. Nicméně mu to strašně moc dalo - naučil se asertivně komunikovat a v jeho následném zaměstnání se mu to strašně hodilo.. Dodnes z toho těží...

 
sharon
sharon - 24.10.2016 12:04

Arna: a doprošovat se na úřadech práce.....a dnes v jakékoli práci mají hned odpověď - když se ti něco nelíbí nikdo tě tu nedrží.......mám taky něco za sebou a dnes už děkuji nechci...

 
Arna
Arna - 24.10.2016 11:46

Ostatně, taková buzerace v práci není jen tady, ale je to daň za tu "přenádhernou" svobodu co jsme si vycinkali klíčema. Já tedy necinkala.
A co je tedy lepší? Mít svobodu, moct jezdit po světě nebo trpět téměř pod bičem otrokáře?

 
Arna
Arna - 24.10.2016 11:41

Je mi líto těch pracovníků, ale, nic po telefonu nechci. Nepochopím jak se taková firma může uživit, jen co stojí to zaškolení, platy těch buzerantů-šéfů, kolik asi musí stát všechny ty "produkty" co nabízejí? Je to zlodějina nejvyššího řádu. Poctivá je jen práce těch telefonistů

 
Almega
Almega - 24.10.2016 11:22

Tyhle telefonáty s vnucováním čehokoliv zásadně odpálkuji tím,že nic nechci a nepotřebuji! Kdybych něco chtěla,tak si to půjdu sama zařídit a nebudu čekat,až mě někdo zavolá a blekotá mi do ucha krávoviny a hlavně neumí ani vyslovit mé příjmení správně! Vždy žasnu,kde vzali mé číslo a spíš mám vztek,než abych litovala ty chudinky (90% ženy),co mi "musí" volat.Nedělala bych to ani za milion! Považuji to za hnusné,vlezlé,drzé a neumím si představit,že by jim někdo něco odkýval a chtěl to,co vnucují!!!

 
krasaka
krasaka - 24.10.2016 11:13

Ismajlik - 61 Máš můj obdiv, že jsi to vydržela tak dlouho - já jsem výřečná až ukecaná a ještě k tomu splachovací, ale vyhodili by mne snad v prvním týdnu, protože narazit "na hrubý pytel"... hned bych ho "zaplátovala"smajlik - 68
Kdysi dávno jsem zkoušela i nabízení produktů domácnostem nebo sjednávat pojištění, ale tak mi bylo trapně, až nevolno - protože přetvářka a lež u těchto profesích je podmínkou! Nemohu nabízet něco, čemu sama nevěřím a sama bych si nekoupila - no Fujtabl - záhy po proškolení byl konec smajlik - 76 /byli lidé, co si a na barák+auto vydělali a byli ohodnoceni zahraniční dovolenou za skvělé výsledkysmajlik - 48/
Oproti tomu musí být v supermarketu klídek - ovšem ta výpomoc v domácnostech či péče o děti nebo přestárlé, to by nemuselo být špatné anebo neziskovky, ty mají financí dost a většinou 90% spotřebují na výplaty a vlastní náklady !!!

 
inini
inini - 24.10.2016 10:55

sharon: Poradila-neporadila... Pokud mi zavolá nějaký "anonym", ohlásí se jako jakási firma a chce ode mne informace nebo něco nabízí, jsem naprosto neústupná. Chápu, že pro volajícího je to zaměstnání, ale celý tenhle dnešní "vynález" znežívání telefonu neuznávám. Já bych na tuhle práci opravdu neměla žaludek smajlik - 11

 
Verera
Verera - 24.10.2016 10:37

Pokud tam po dvou měsících chodíš s odporem, běž odtam. Nevím odkud jsi, ale je spousta přijatelnějších prací, třeba jako brigáda. A pokud nejsi závislá na svém příjmu, třeba bys našla něco ne zrovna dobře placené,ale smysluplné, třeba i spolupráce s nějakou charitou.

Tady si jen odrovnáš zdraví a to nemá smysl, za to ty peníze nestojí.

Půl roku kvůli podpoře sice zní lákavě, asi i se práce líp vydrží s vidinou blížícího se konce, ale zase, musí se dát výpověď , měsíc po zkušební době a záleží, jestli se pak k takovým zaměstnancům nechovají ještě hůř.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.