Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Mám odpustit svému otci?

Mám odpustit svému otci?

Nevím, jak se mám zachovat ke svému otci. Po mnoha letech mne kontaktoval a chtěl by, abychom se začali stýkat. Pro mne je to ale velmi těžké. Je mi padesát, naposledy jsme se viděli, když mi bylo čtrnáct.

Vzpomínky na něj nejsou vůbec hezké. Celé dětství jsme s bratrem prožili ve strachu. Otec byl velmi agresivní, hodně pil. Často nás bil, i maminku. Ta to dlouho snášela, až když mi bylo čtrnáct a bratrovi deset, podala žádost o rozvod. Otec se odstěhoval a nikdy jsme ho už neviděli. Ne, že by nám to vadilo, naopak, byli jsme rádi.

Teď mi od něj přišel dopis, ve kterém se omlouvá a prosí o odpuštění. Prý by byl moc rád, kdybychom ho i s bratrem navštívili. V dopise také zmiňuje, že je vážně nemocný a nezbývá mu už moc času. Celé to na mě dělá dojem, že chce na sklonku svého života dát některé záležitosti do pořádku a rád by své děti ještě viděl.

Možná vám budu připadat krutá, ale ten dopis mě vůbec citově nezasáhl, tedy ve smyslu, že by mi otce bylo líto. Pro mne je to cizí člověk a když jsem o tom mluvila s bratrem, tak ten to cítí stejně. Ten rovnou řekl, že za ním v žádném případě nepůjde. Mně se taky nechce, ale říkám si, jestli bych se neměla překonat, přese všechno je to můj táta, patrně se nachází na sklonku života. Kdybych za ním šla, tak ne kvůli němu, ale kvůli sobě, abych si to jednou nevyčítala.

Jednoduché rozhodování to není. Vzpomínky na něj jsou opravdu hrozné, když si vzpomenu, jak v opilosti řádil, mlátil nás kabelem až jsme měli jelita, jak jsem se styděla před ostatními dětmi, jakého mám tátu, je mi ještě teď po letech strašně. Představa, že toho člověka uvidím a měla bych dát najevo nějakou účast, nebo co já vím, mi není vůbec příjemná. Jak byste se zachovali v mé situaci vy? Překonali byste se, nebo byste nejitřili staré rány?

Vlaďka


8.8.2017   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 43   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám odpustit svému otci?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Miluskova
Miluskova - 28.12.2022 22:29

Mrzelo by mě, kdybych nějak nevycházela s rodiči. Já je mám ráda, ale péče o ně je čím dál těžší, jak jsou starší. Nejraději bych si je nastěhovala domů, abych se o ně mohla opravdu starat. Hodně se mi teď ulevilo, manželovi se podařilo pro ně sehnat sos tlačítka https://www.smartomat.cz/smartomat-sos-tlacitko-pro-seniory-smt03/ , takže si mohou kdykoliv přivolat pomoc, kdyby to bylo potřeba a to je hodně fajn.

 
Heinz Munkel
Heinz Munkel - 14.12.2017 17:33

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 
Jagea
Jagea - 1.12.2017 23:28

Metin123: jen idiot dává reklamu, kam vůbec nepatřísmajlik - 27

 
Hakan123
Hakan123 - 3.10.2017 23:16

Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry apod., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 
YXH
YXH - 28.8.2017 16:42

ZuZA*: smajlik - 47 plny souhlas

 
ZuZA*
ZuZA* - 27.8.2017 21:05

Byla jsem v podobné situaci, a pod velkým tlakem okolí, že musím odpustit a že bych si to pak vyčítala atd. Stále je to bráno jako povinnost, pokud jde o rodiče, očekává se od vás, že všechno odpustíte a budete vstříní, ale kdyby to co udělal, udělal cizí člověk, nevěřím, že by po mě někdo chtěl, abych se s ním scházela. Proč by to měl být takový rozdíl. Za sebe jsem se rozhodla, že budu upřímná hlavně k sobě a pokud já budu cítit, že se chci s tím člověkem potkat, tak to udělám, ale ani on ani nikdo další nemá právo to po mě chtít. Zatím cítím tolik stresu jen při představě setkání, že to nedokážu, zůstávám v bezpečí a odkládám to, takže doporučuji myslet hlavně na sebe a ochránit sebe. Citové vydírání může bolet stejně jako fyzické násilí i víc, tak opatrně.

 
sallie
sallie - 15.8.2017 17:27

navštívila bych ho kvůli sobě, kvůli svému svědomí a i kvůli tomu, abych to mohla skutečně pro sebe uzavřít.
Rozhodně bych se necítila povinována soucitem a už vůbec ne nějakou pomocí nebo péčí.

 
YXH
YXH - 14.8.2017 15:58

Verera: Plny souhlas smajlik - 47
Stalo se nam neco podobneho, a vedet jak se veci vyvinou, asi bych se rozhodovala uplne jinak. Je to davno, cas smyl rany a jsme OK, ale uz bych nikdy neudelala to co pred 27 lety.

 
Verera
Verera - 14.8.2017 12:35

Pokud by šlo jen o to, že jste se s otcem nevídali po rozvodu, ale neměli byste na něj tyhle vzpomínky, tak bych o tom možná uvažovala. Za tím můžou být různé důvody , o kterých dítě ani nemůže vědět.

Ale za téhle situace bych ho vidět nechtěla. Zbytečně se zase budeš stresovat a oživovat věci, které už sis pro sebe uzavřela. Pochybuju, že po rozvodu se z něj stal abstinent, který si uvědomil své chyby a styděl se za vámi jít, aby vám ještě víc neublížil. Spíš pokračovat ve svém způsobu života a teď to na něj dolehlo. Tom že hledá pečovatelku může být taky možnost a pokud jsi slabší povaha, je možné. že tě nakonec vmanipuluje do pomoci jemu.

 
janablizkova
janablizkova - 10.8.2017 20:16

Je to velmi nepříjemná situace,ale myslím si pokud je vážně nemocný tak bych ho asi navštívila už jen pro svůj klidný pocit.

 
Nika1
Nika1 - 10.8.2017 15:32

rychenza smajlik - 47

 
rychenza
rychenza - 9.8.2017 23:41

Udelala bych to kvuli sobe, ne kvuli nemu.

 
sharon
sharon - 9.8.2017 19:10

Arna: chyba že jste se nevzali....stejně jako moje dvě známé.....smajlik - 26

 
Arna
Arna - 9.8.2017 12:05

U mého partnera to bylo obráceně, jeho děti se znenadání ukázaly 3 měsíce před jeho smrtí. Asi jim někdo řekl že je na tom táta už dost zle, tak se pohlo svědomí, tedy asi obavy o dědictví.
Já je dříve neznala a důvod jejich návštěv mi byl jasný hned, ale partner byl spokojený že ho mají rády. No, vymlouvat mu to nemělo cenu. Jen oni přijeli 1x za 2-3 týdny, já se starala. Oni dědili a já nic, jen vše zařizovala. smajlik - 26
Určitě bych toho člověka navštívila, ale jen pro klidné svědomí.

 
Arna
Arna - 9.8.2017 11:55

catcat: smajlik - 68Taky mě to napadlo.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-43
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77634.
    Archiv anket.