Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Ve čtrnácti ztratila panenství

Ve čtrnácti ztratila panenství

Vím, že se to nedělá, ale neodolala jsem. Moje čtrnáctiletá dcera si nechala v pokoji otevřený počítač a ICQ a já jsem si nemohla pomoci. Zajímalo mne, s kým a co si píše. A teď nevím, jak mám se získanými informacemi naložit, protože jsem z toho pěkně v šoku.

Historii si dcera maže, ale tentokrát zapomněla a nechala otevřenou komunikaci se svou kamarádkou. Z toho, co jsem četla, mi doslova vstávaly vlasy na hlavě, protože jsem vůbec netušila, jak je už dcera vyspělá, jak se vyjadřuje atd. Nejhorší pro mne bylo, když jsem se dozvěděla, že již není panna.

Kamarádce se svěřila, že „k tomu“ konečně došlo, protože P. hodně naléhal a ona ho nechtěla ztratit. Vyrozuměla jsem, že P. chodí do druhé ročníku na gymnáziu. Následoval poměrně detailní popis styku i s jejími pocity, které patrně nebyly zrovna pěkné. Přesto z toho, co psala, vyznívala jakási hrdost a pýcha nad tím, že už „to“ má konečně za sebou.

Pro mne jako pro matku je to strašné. Holka chodí do devítky, patnáct jí bude v červnu. Je tedy ještě pod zákonem. Navíc je nevyzrálá a podle mne má na takové věci ještě dost času. Netuším, jestli ten kluk, se kterým k tomu došlo, vůbec ví, kolik je holce vlastně roků. Těžko si nechal ukázat občanku, mohla mu říct, že je jí 16, v tomhle věku je to těžké odhadnout.

Nechci nikomu dělat nepříjemnosti, ale takhle to taky nechat nemůžu. Problém je, že dcera je teď v těch telecích letech a na nějaké debaty se mnou není zvědavá. A já na to nemám nervy, když vidím její otrávený obličej a věčné oči v sloup.

Teď si říkám, že jsem to radši neměla číst, ale když už se tak stalo, alespoň s tím můžu něco udělat. Akorát nevím, jak to navlíknout, protože by asi nebylo dobré, kdyby se dozvěděla, že jsem ji špehovala v jejím ICQ.

Co byste dělaly na mém místě? Jsem z toho docela bezradná. Manželovi jsem nic neřekla, protože ten by byl schopen ji přerazit. Napadla mne i antikoncepce, ale to je zase, jako když jí dám k provozování sexu požehnání. Jsem v koncích a mám o ni strach.

Marcela


27.1.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 113   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ve čtrnácti ztratila panenství

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-113
Zitulka
Zitulka - 28.7.2010 8:48

No je mi 15... takže asi chápu víc jak se cítí ta holka... teda vás nechápu vůbec... nechápu proč jí čtete historii... tak si k ní najděte cestu jak se jí normálně zeptat... já sice beru panenství spíš jako plus... a když kluk tak hrozně naléhá a nechápe mě tak ho raději ztratím... ale tohle je všechno na vaší dceři... zakazovat jí to nemůžete.. a antikoncepci? tu si myslim, že si vyřeší sama až bude potřebovat! z toho že bude těhotná má asi víc strach než vy!

 
rano
rano - 15.3.2010 19:40

Je to hrůza ale není to nic nového, takovejch je hodně.smajlik - 76

 
ilario
ilario - 21.2.2010 12:08

Tak je to život dcery.. ona si poradí... vy se na to vyprdněte a radši si udělejte něčím radost.. Chybami se člověk učí a čím víc jich udělá, tím bude zkušenější při dalších..
http://www.in-obleceni.cz?a_aid=a7ffea7f

 
risina
risina - 12.2.2010 0:57

majucha: Pokud dcera dával pozor při občance nebo rodinné výchově, tak by se matce za podobné vyhrožování a zastrašovnání jen zasmála. Kriminál ani podmínka 14letý holce za to, že souložila, rozhodně nehrozí. Trest by hrozil jejímu příteli - pokud mu je nad 15 a pokud by ho někdo zažaloval. Sex dvou lidí pod 15 se považuje za "dětskou hru". A myslím, že i v případě žaloby y tomu klukovi fakt hrozila v nejhorším podmnka, soud by nejspíš přihlížel k tomu, že jde prakticky o jejího vrstevníka.

 
zuzica
zuzica - 11.2.2010 2:18

co ak chcela byt pre kamoskou "frajer" ze uz to ma za sebou. apreto aj ten detailny postup aby kamoska uverila...a mozno za sebou nic nema....smajlik - 58

 
monja
monja - 9.2.2010 14:02

Marcelo, rozhodně bych si s dcerou promluvila, a s antiko bych neváhala, nechceš být v pětatřiceti babičkou, že ne ?
Moje kámoška tohle řešila Proverou injekčně, do dceřiných šestnácti a pak dcera brala běžnou HA, pravda porodila první dítě už v devatenácti, ale máma udělala pro ni vše ...
S klukem bych to určo neřešila, podle všeho byl styk dobrovolný a stejně si myslím, že ani nemusel vědět, kolik dceři je ... není to rozhodně příjemná situace, ale ke čtení ICQ bych se nikdy nepřiznala, dcera je evidentně dost dospělaá na pohlavní styk tak musí být i dost dospělá na to, aby se chránila ...
Držím ti palce a mějte se obě fajn smajlik - 31

 
Libushe+3
Libushe+3 - 5.2.2010 20:29

janadrang:smajlik - 26 tak, tak ,ale lepe ji dat injekci, protoze pilule bude zapominat a bude ji to jedno.........no nevim, ceka me to s dcerou az za 10 let, ale uz ted se mi jezi vlasy.....

 
janadr
janadr - 3.2.2010 8:27

Hajinka: naprostý souhlas.
Stalo se, vrátit se nedá, takže raději antikoncepci s tichý (patřičně okomentovaným) souhlasem, než interupce!
antikoncepci předepíšou i před 15 rokem ze zdravotních důvodů
řešila to kamarádka před pár lety

 
Hajinka
Hajinka - 2.2.2010 11:29

Nečetla jsem ostatní reakce, ale tak nějak se mi chce vyjádřit svůj názor.
Marcelo, a co bys s tím chtěla dělat? Zakázat jí kluka? Není ten, bude jiný. Postavíš ji proti sobě. Prozradit se, žes četla cos neměla? Postavíš ji proti sobě. Panenství jí stejně nevrátíš, sexuální život zahájila. Je jen na ní, kam ji ten zážitek posune. Jestli bude pokračovat a se stejným partnerem, nebo si dá pár měsíců/let pauzu a zkusí to později, znovu a lépe, s jiným partnerem.
Jediné, co můžeš udělat je, mluvit s dcerou, přivést hovor k sexu a antikoncepci a vzít ji na gyndu pro prášky.
Moje sestřenice taky přišla o panenství před patnáctými narozeninami, dnes jsou manželé a mají dvě překrásné dcerky. To samozřejmě není obhajoba dceřina jednání, ani modelový příklad, jen konstatování, že se to prostě děje a konce mohou být různé.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.1.2010 17:41

A mezi námi, co tohle může být za lásku....kluk dostal, co chtěl a možná už zájem ztratil...a bude zase chvíli klid.

 
rychlonožka
rychlonožka - 29.1.2010 17:39

Marcelo, ta holka to možná udělala schválně, že nechala historii nesmazanou. Kdyby to chtěla zatlouct, dala by si sakra pozor. Takže nezbývá, než nenápadně sledovat cvrkot, občas ji překvapit, jak by reagovala na změnu plánu...třeba když víte, že ve středu chodí " s holkama na basket" atd....navrhnout jí společnou akci místo toho a rozhovor zavést až na podnět, který nevyvolá nikdo z rodiny, ale přijde sám. Příklad...rodina kouká na zprávy a bude tam šot s babyboxem....A vhodně začít rozhovor o tom, jak se dítě čeká ani se neví a že je to zásah do života a tak. Manželovi fakt nic neříkejte. Pokud se ukáže, že to není pravda, budete to mít nanic u obou a pokud ano, muž začne zakazovat, dcera vzdorovat a dělat problémy a Vy se z nich zblázníte.

 
Verera
Verera - 28.1.2010 1:43

Mně tam teda zarazil to, že se to stalo proto, že P. hodně naléhal a ona ho nechtěla ztratit.

To mi přijde docela děsné, jestli holka opravdu věří tomu, že to tak je a jestli je ochotná si ho tímhle způsobem udržet. Takže by asi bylo dobré jí nějak vhodně vysvětlit, že kluk, který by i kvůli tomuhle opustil, nestojí za to, aby se s ním zahazovala a pokud ji má opravdu rád, bude brát ohled na její přání.

 
Meander
Meander - 28.1.2010 0:30

Měla by si nechat rychle napsat nějakou hormonálku, aby se nedej bože nemusela začít chovat slušně.

 
Lubar
Lubar - 27.1.2010 21:32

Jen věcná připomínka k tomu oznamování nepanenství lékařem - netuším, na základě jakého paragrafu by to bylo, protože trestní zákon neoznámení pohlavního zneužívání jako trestný čin fakt nemá, takže to je podle mě trochu ve stylu agentury JPP...

 
..jaňule..
..jaňule.. - 27.1.2010 21:30

Taky se s vámi podělím o svůj názor - z pohledu "toho dítěte".. teďka je mi 19.. s přítelem jsem začla chodit ve 14 (stejně jako vaše dcera)..upozorňuji, že doma nějaky povídání o sexu naprosto neexistovalo,mamka odvedla vždycky řeč jinam..já osobně se teda sexu bez prášků bála, takže jsem počkala na patnáctý narozeniny, šla sama na gyndu a nechala si je předepsat.. mamce jsem to sice řekla (kvůli kapesnýmu), ona řekla, že s tím nesouhlasí, ale nic s tím nenadělala, je ráda, že jsem nespoléhala na náhodu.. takže myslim, že vaše dcera má jistě hodně informací (internet).. a není nutné ji uvádět do rozpaků debatami o sexu (pokud něco fakt bude chtít znát, zeptá se sama) .. jinak antikoncepci beru bez přestání už od těch 15 a žádný špatný vliv to na mě nemá.. gynekolog v tom taky nevidí problém, přece jenom, žijeme v 21. století!!! smajlik - 2

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-113
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 138593.
Archiv anket.