Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Sex v těhotenství. Je normální, že ho odmítám?

Sex v těhotenství. Je normální, že ho odmítám?

Jsem těhotná, nyní právě v pátém měsíci. Vše probíhá naprosto v pořádku, cítím se dobře, žádné problémy nemám a doufám, že to tak zůstane až do konce. Jediné, co mne trápí, je má absolutní nechuť k intimním hrátkám, což velmi nelibě nese můj manžel.

Vím, že asi dělám chybu a měla bych se alespoň občas překonat, ale nemůžu si pomoct, představa sexu a jakýchkoli praktik je mi momentálně doslova odporná. Dá se říct, že kromě pár výjimek, kdy jsem to doslova přetrpěla, jsme s manželem od začátku mého těhotenství nic neměli.

První asi tři měsíce mi bylo špatně, což je normální a muž mou sexuální abstinenci toleroval a nijak nenaléhal. Pak se mi žaludek uklidnil, nevolnosti přestaly a já se začala cítit dobře. Manžel se radoval, že obnovíme i náš intimní život, já jsem však zjistila, že mne vůbec neláká.

Nechci, aby mne líbal, představa vzájemného orálního sexu je pro mne příšerná, samotná soulož taktéž. Odtahuji těhotenstvíse od něj při každém náznaku něhy, mám strach, že by chtěl „něco víc“. Vím, že tím manžel dost trpí, už není tak ohleduplný a tolerantní jako dřív, ale začíná dost naléhat. Tvrdí, že je to něco v mé hlavě a musím s tím bojovat, nepodléhat tomu.

Jenže to se lehko řekne. Sama sobě v tomhle ohledu moc nerozumím. Vždycky jsem se milovala ráda. Překvapilo mne, že jsem se po zjištění těhotenství stala v podstatě frigidní ženou. Doktor, ke kterému chodím, mi řekl, ať se tím netrápím, prý se to v těhotenství někdy stává, po porodu se pak zase všechno vrátí zpátky do starých kolejí.

Jenže manželovi tohle vysvětlení nestačí. Připadá si odstrčený na vedlejší koleji, doslova mi řekl, že se cítí zle, jakoby splnil svou oplodnitelnou funkci a dál byl k nepotřebě.

Je mi to líto, nerada bych, aby byl náš vztah narušený, případně aby, nedejbože, si manžel našel uspokojení někde jinde. Mockrát jsem zkoušela se přemoci, vyhovět mu, ale nejde mi to. Neuvolním se, jsem stažená, vynervovaná, plná odporu. Mám ho ráda, miluji ho, ale jakmile mne začne už jenom líbat, dělá se mi zle.

Je to normální? Stalo se v době těhotenství některé z vás něco podobného? Jak dlouho to trvalo? Je možné, že se to ještě zlepší? Nebo se mám připravit na to, že to bude stejné až do porodu? A co potom? Jsem z toho docela nešťastná.

Rézi


12.1.2011   Rubrika: Erotika, milování   |   Komentářů 74   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Sex v těhotenství. Je normální, že ho odmítám?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
JirkaVa
JirkaVa - 15.9.2015 10:57

tornado-lou: Ahoj Holky, oceňuji každé vlídné slovo na stranu partnera. Protože jsem jeden z nich a vím co to znamená být např 11 měsíců bez sexu a bez jakéhokoli intimnějšího dotyku s partnerkou. Přemýšlel jsem o nevěře, o sebevraždě a tom jestli by si bvůbec někdo všiml, že nejsem doma. Ženy, často vůbec netušíte co chlap v tomto období prožívá. V těhotenství a po porodu se vše točí jen kolem mamky a dítěte (jestli správně jí, kaká, co teplota, jakej byl porod...) a chlap nic. Zatímco chlap se stará o všechno okolo, vydělává, stará se aby to doma fungovalo a musí být oporou pro rozladěnou partnerku pod vlivem hormonů, musí se umět vcítit . Zkuste se vcítit do jeho kůže co všechno musí a nesmí. A to všechno ještě doplní žádný sex (což je pro většinu chlapů od přírody velice důležitá věc. Hlavně prosím s partnery mluvte a proberte témata co ten druhý postrádá. Vyhnete se zbytečným nevěrám a problémům. Je to jen o tom být partnerem. I když se vám to někdy příčí, zkuste se překonat a věnujte mu jedenkrát týdně alespoň 10 minut a uspokojte ho jakoukoli technikou. Mnohokrát se vám to vrátí. Díky za všechny táty. Jirka

 
JirkaVa
JirkaVa - 15.9.2015 10:31

Sofffie: Díky za to, moc si svému partnerovi tímto pomáhala.

 
JirkaVa
JirkaVa - 15.9.2015 10:28

Verera: Doporučil bych vám být alespoň na jeden den chlapem, kdy jen maká, lítá, zařizuje všechno pro rodinu a i když zůstal pořád stejný věrný milující manžel, tak doma nemá pochopení. Docela by ste ženy změnily názor. Zastávám se chlapů, protože nyní prožívám nejtěžší období našeho vztahu. Bez sexu, bez pochopení, bez energie, beze smyslu. Divily byste se co chlap v tomto období prožívá. Zamyslete se ženy prosím nad tím a zkuste se vcítit do partnera, že to pro něj může být hodně těžké období. Díky za všechny chlapy.

 
berunička
berunička - 25.12.2012 9:03

zrovna tady http://www.intimni-zivot.cz/forum/2/view/702#712 řešíme ten samý problém, jen v opačném směru, kdy muž nechcse spát s těhotnou, ačkoliv ona chce.

 
Anahir
Anahir - 14.1.2011 20:45

DrozdovaZ: možná je chyba, že je nejíš. Jestli máš pocit, že bys byla jako ,,zfetovaná" či co, to je holý nesmysl. Moderní antidepresiva takto nepůsobí. Když jíš antibiotika tak to nejsi pod práškama?
Antidepresiva ti mohou kvalitu života jen zlepšit, pokud lékař usoudil, že je to depresí. Místoto toho abys to zkusila tak se leta trápíš.....

 
DrozdovaZ
DrozdovaZ - 13.1.2011 0:04

Rézi já tohle bohužel cítím i 5 a 1/4 roku po porodu plus celý těhotenství. psycholog - sexuolog naznal depresi a doporučil antidepresiva, který nejím.... nechci být pod práškama. přeji poklidný zbytek těhu a návrat k normálímu stavu

 
Vivian
Vivian - 12.1.2011 20:36

Ach jo, to asi nebude lehký... smajlik - 63 No, ty se možná čas od času dokážeš přemoct a podržet mu nebo mu ho vykouřit, ale jaký on z toho bude mít požitek, když bude vědět, že se k tomu nutíš? Navíc ono se to po šestinedělí ještě nemusí vrátit k původnímu stavu - starost o bejby může být vyčerpávající, ty budeš unavená a nebudeš chtít ztrácet drahocenný čas souložením - kdykoliv prcek usne, tak si taky radši lehnešsmajlik - 68 A další věc - dokud budeš kojit, bude se ti do organismu vylučovat hormon prolaktin, který tlumí vzrušivost a sexuální apetýt, takže na to třeba prostě nebudeš mít chuť a když už k tomu dojde, tak ti může dost dlouho trvat se vzrušit, neřku-li dospět k nějakému vyvrcholení. A po skončení kojení ta hladina prolaktinu může klesat dost dlouho, třeba i měsíce (asi podle toho, jak dlouho předtím trvala laktace), takže si prostě nějakou dobu neužijete, no...
Ztráta chuti na sex v těhotenství je úplně normální (i když nemusí potkat každou ženu), protože v přírodě když samice zabřezne, ztrácí sexuální pud svůj význam. Kdežto samec musí být nadržený furtsmajlik - 68

Jasně že když mám toho chlapa ráda, tak mu občas vyjdu vstříc nebo se překonám, ale v tomhle období to holt nemůže být jako jindy a prostě to má svoje limity a chlap musí být rozumný a pochopit to. Ať si nakoupí hanbaté časopisy nebo postahuje nějaké pornofilmy a obsluhuje se sámsmajlik - 64

 
Renee
Renee - 12.1.2011 20:08

Nessie: Přesně to jsem chtěla napsat. Co by s nimi asi "odborník" dělal? Prášky na umělý vzrušení nemůže a vysvětlovat jim, kam si mají sahat, aby se jim to líbilo, nejspíš není třeba, to už asi dávno vědí smajlik - 42 Snažil by se jí snad vymluvit díru do hlavy, že má zavřít oči, myslet třeba na účetnictví nebo přepočítávat listy na kytce na parapetu, hlavně to ale přežít? Nebo že si má na ruku namazat znecitlivující mast a vyhonit mu? smajlik - 81
Kromě toho, já si o těhle "specialitech" myslím své. Průběh takového sezení si snad ani nechci představovat a před lety se mi mé mínění potvrdilo, když se provalila aféra jednoho z nejznámnějších zdejších sexuologů, který zneužíval pacienty. Výsledek byl ten, že tento pán stále vesele ordinuje, nestalo se mu nic. A píše znalecké posudky na devianty, což je mimořádně pikantní. K tomu kdyby autorka šla, rovnou jí to naživo předvede. Akorát pochybuji, že by se jí to líbilo smajlik - 42

 
sharon
sharon - 12.1.2011 17:07

caira: 13:45 smajlik - 47

 
Penguinnn
Penguinnn - 12.1.2011 16:59

Někde jsem to četla-prostě tělo splnilo svou funkci a žena je těhotná. Tím pádem už tělo prostě nemá chuť k něčemu, co už je splněno a nadále "nemá smysl".

 
Alice.
Alice. - 12.1.2011 16:39

caira: Jak už jsem psala na začátku, prošla jsem si něčím podobným včetně těch nepříjemných dotyků. Blbě se to chápe, ještě hůř vysvětluje, ale holt to tak bylo...někdy jsem se při náznaku nějaké něhy celá naježila, ztuhla a chtěla utéct. Musela jsem se přemáhat jen abych se nechala vzít za ruku. Dotyky mi mimochodem byly nepříjemné i od šestiletého syna, dokonce pusa na tvář od matky mi nebyla dvakrát příjemná....všechno jsem si to uvědomovala, přemáhala se (a většina lidí netušila co cítím), ale kdybych mohla poslechnout svoje tělo, tak zdrhám pryč a zavřu se někam a nevylezu až do porodu.
Vím že to pro partnera může být velký šok, proto je nutné o tom mluvit, vysvětlovat a hlavně ho přesvědčit že to není žádný trvalý stav. Vůbec to nemá nic společného s tím, že by ta ženská toho svýho podvědomě odmítala a kdesi cosi jak tu spekulujou amatérští psychologové...jsou to prostě za****ý hormony.
Nápad s psychologem není špatný, ne od toho aby tu dotyčnou těhuli léčil, ale aby vysvětlil tomu chlapovi, že to není její vina (pokud ten dotyčný je holt tak zabedněný, že nevěří svý vlastní ženě...smajlik - 26)

 
Nessie
Nessie - 12.1.2011 15:46

Já jenom moc nechápu, v čem by jim ten doporučovaný odborník měl pomoct. žádné léky na povzbuzení chuti jí stejně nepředepíše v jejím stavu...tak snad jedině, že by to nějak stravitelně vysvětlil manželovi.
Já jsem zase v těhotenství měla chuť pořád - pro mě naprosto nepředstavitelná věc - mě jinak sex nijak zvlášť nebere. smajlik - 68 Manžel byl napřed nadšený, ale ke konci se začal bát o mimi, takže mě taky odmítal a nebylo nic. No a co?´Nechtěl, nechtěl, tak jsem si pomohla sama a bylo.
Podle mě se teda význam sexu taky strašně přeceňuje.

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 12.1.2011 15:43

Riki: se mnou si taky manžel užil,probulela jsem celé šestinedělí.Sexu jsme moc nedali a řekla bych,že nejšťastnější byl, když se mohl přitisknout,schovat nás do náruče.Občas jsme takhle po obědě spali na boku jeden v druhém-dcera,syn v břiše,já a on.Dobrá skládačka.

 
caira
caira - 12.1.2011 15:43

Riki: Kočkomilka: Přesně tak! smajlik - 47

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 12.1.2011 15:40

já bych bojovala,aby se neodcizili.Normální chlap přece pochopí,že se mnou mlátí hormony,jsem přecitlivělá,nervózní a nešťastná sama ze sebe.Říct,že ho miluješ,ale seš v takovém stádiu,že bys nejraději zalezla do skříně a vylehla po porodu.Třeba.Že to sama asi nezvládneš,že budeš potřebovat odborníka.A jestli ti pomůže,doprovodí tě. Aby věděl,že ho neodháníš schválně.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57053.
Archiv anket.