Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Nechráněný sex na dovolené? Koledujete si o nepříjemné "suvenýry"

Nechráněný sex na dovolené? Koledujete si o nepříjemné

Na dovolené nebo pracovní cestě v cizině se chováme zpravidla volněji než během roku plného rutinních pracovních povinností. Totéž platí i o sexuálním chování. Zejména v méně rozvinutých zemích se prostřednictvím pohlavního styku (zvláště je-li bez kondomu) můžeme nakazit celou řadou chorob. Některé přitom nelze vyléčit.

Kdo je více ohrožen

Důvodů, proč si užít sex na cestách, se nabízí několik. O svůj díl se hlásí libido, v některých zemích je vysoká nabídka a nízká cena za sexuální služby. Sexuální hrátky mohou být dokonce cílem zahraniční cesty.

Co zvyšuje riziko nákazy některou z pohlavních chorob:

 • větší počet pohlavních styků,
 • střídání partnerů,
 • věk a pohlaví: mladí muži jsou ohroženi více než ostatní,
 • dlouhodobé cestování,
 • cestování bez rodiny,
 • povolání obchodního cestujícího,
 • sex provozovaný s prostitutkami nebo narkomany.
  • Bradavice, AIDS…

   Chorob, které nás při nechráněném pohlavním styku mohou ohrozit, je dost. Sex bez kondomu s neznámým člověkem nebo po krátké známosti se může velmi vymstít. Pokud k němu došlo, měli bychom více sledovat svůj zdravotní stav. Infekce se může projevit za několik dní výtokem, bolestí při močení, bolestí v pánvi (chlamydie, kapavka), opary v oblasti genitálu (herpes virus), bradavicemi a kožními výrůstky (papilomaviry) nebo nebolestivým vředem (syfilis).

   Je též velmi vhodné si s odstupem cca 3 měsíců nechat nabrat krev ke zjištění infekční žloutenky B a C a viru HIV. Tyto choroby jsou zákeřné tím, že se vůbec nemusí projevit, ale postupně skrytě nahlodávají zdraví. Dokud tyto testy nepodstoupíme, můžeme nemoci dále nevědomky šířit!

    

   S rozmyslem a ochranou nechráněný sex na dovolené

   Ochrana je jednoduchá, přitom účinná:

   • Nejspolehlivější je se sexu s cizinci zcela vyhnout.
   • Pokud se pro sex rozhodneme, mělo by to být vždy s kondomem. Do méně rozvinutých zemí je lepší vzít si s sebou z domova zásobu kvalitních kondomů, neboť na místě nemusí být dostupné nebo jen v neprověřené kvalitě. Nenechávejte je na sluníčku.
   • Snižte počet pohlavních styků a sexuálních partnerů.
   • Pijte jen střídmé množství alkoholu – udržíte si sebekontrolu.
   • Nechte se očkovat proti hepatitidě (žloutence) typu B.
   • Dbejte na svoji bezpečnost – i znásilněním můžete přijít k infekci! Při znásilnění je dokonce vyšší riziko přenosu HIV než při dobrovolném styku.
    • (uli)

     Zdroj: www.virova-hepatitida.cz

     Převzatý článek


     24.8.2011   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

     Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

      

     Diskuse ke článku - Nechráněný sex na dovolené? Koledujete si o nepříjemné "suvenýry"

     Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
     Vikina
     Vikina - 24.8.2011 17:29

     catcat: já používám: Proč bych si dávala hamburgr, když můžu mít stejk i s oblohousmajlik - 42 (angličtináři prominou - v Čechách to stejně chutná jinak než originálsmajlik - 34)

      
     catcat
     catcat - 24.8.2011 15:19

     tak já už taky dlouhou dobu nevím, co se nachází v Chorvatsku. Naposledy, kdy jsme tam byli, se tam nacházeli nepříjemní namachrovaní domácí mladíci nebo onanující důchodce na skalách u mořesmajlik - 16

      
     TULI
     TULI - 24.8.2011 15:07

     Riki: 12.07 - romantika .... verim ti !! smajlik - 47

      
     Riki
     Riki - 24.8.2011 12:07

     Vím tedy o jedné slečně, co našla v Chorvatsku na pláži takovou kvalitku, že se tam i provdala, mají dvě krásné dcerky, penzion na dohled od moře, a idylka jest to prý nevýslovná. Pravda je, že kdyby mi to někdo vyprávěl, tak neuvěřím a budu si myslet, že jde o "červenou knihovnu" smajlik - 42 nicméně třeba je to výjimka a slečna to měla psáno v knize osudu. Budiž jí to přáno. smajlik - 46

      
     Riki
     Riki - 24.8.2011 11:59

     catcat: jo tak. No to já nevím, já v Chorvatsku na plážích ještě nebyla, tudíž jsem se dosud nezklamala. smajlik - 34

      
     catcat
     catcat - 24.8.2011 11:54

     Riki: kvalitka! A ta se na plážích v Chorvatsku nenabízísmajlik - 42

      
     Riki
     Riki - 24.8.2011 11:45

     catcat: citát neznám, tudíž asi úplně přesně nechápu souvislost. Mám ráda pestrost, můžu i párečky i řízečky. smajlik - 42 Jeden druh pokrmu se časem přejí, a bylo by škoda nepoznat žádné jiné a nové chutě či vůně... ale pokud jsem citované pochopila špatně, jest to jen má tupost, nic proti jmenovaným pánům. smajlik - 68

      
     catcat
     catcat - 24.8.2011 11:32

     ne, děkuji. Ostatně - proč bych jedl páreček, když mám teplý řízeček... (citát, který jsem si neodpustila F.R. Čech s Jiřím Shelingerem) smajlik - 66

      
     Riki
     Riki - 24.8.2011 10:35

     Jo, jo, kdo je připraven, není překvapen. smajlik - 42 A kdo to neumí, ať neš... nenavazuje úzké osobní kontakty s neznámými cizinci. smajlik - 26 Základní zásady snad proboha mají lidi znát z domovů, v horším případě ze školy. Taky je potřeba mít trošku odhad a vybírat si, ne vzít všechno, co se nabízí. Člověk má být tak trochu "gurmán", i když se míní chovat volněji. Nicméně při onom zachovávání opatrnosti i hygienických zásad lze nebezpečí značně omezit, ne-li přímo eliminovat. Není potřeba strašit chorobama zbytečně moc. smajlik - 42 Ono totiž 90% lidí ve vlastním zájmu si dá pozor, aby v případě, že mají nějakou nepříjemnou nemoc, ji bystře vyléčili, a nešířili dále. Pokud jde o AIDS, tam se dosud lékaři nedohodli, jestli kondomem proleze nebo ne, a vůbec ohledně této potvůrky není pořád úplně jasno. Ale v Evropě myslím není ještě tak horko - v přeneseném smyslu slova, že by virus HIV číhal na každém rohu - takže třeba chorvatských mládenců bych se nebála. smajlik - 68

      
     sharon
     sharon - 24.8.2011 10:17

     fujsmajlik - 97

      
     YXH
     YXH - 24.8.2011 6:50

     dadka: Jo holka, lidska blbost je bezmezna smajlik - 76

      
     dadka
     dadka - 24.8.2011 6:21

     Nedovedu si dost dobře představit, že by někdo nebyl poučen a praktkoval by nechráněný sex s někým cizím.
     Nutně to musí být sebevrah, nebo totálně sjetý.

      

     Sponzori

     Prohledej


     Výherci v soutěžích

     Soutěže na Soutez.cz

     Anketa

     Covid

     Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

     Celkem hlasovalo 57053.
     Archiv anket.