Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Byla jsem nevěrná a není mi to líto

Byla jsem nevěrná a není mi to líto

Chtěla bych se s vámi podělit o něco, na co nejsem hrdá. Dlouho jsem přemýšlela, jestli je rozumné něco takového napsat. Nakonec jsem si uvědomila, kolik čtenářek se tu už dokázalo svěřit se svými problémy. Možná mě odsoudíte, možná pochopíte. Jen vám chci ukázat, co se může stát každé z nás, aniž bychom to plánovaly.

Před několika lety jsme se s rodinou nastěhovali do nového bytu. Radost byla obrovská, a tak není divu, že jsme to tenkrát chtěli oslavit s přáteli. Děti jsme tedy odvezli k prarodičům a pozvali jsme nejbližší přátele: manželova nejlepšího kamaráda Pavla s jeho ženou. Zábava se dobře rozjela, vůbec nevadilo, že jsme jen čtyři. Vždycky jsme si rozuměli a měli si o čem povídat.

Manžel se s Pavlem zná přes třicet let a panuje mezi nimi stoprocentní důvěra, takže si pochopitelně svěřili i to, že manželství ani jednoho z nich neklape tak, jak by mělo.

Jak to tak bývá, když se slaví, obvykle nechybí alkohol. Nikdy jsem nebyla zdatný pijan, a tak jsem byla po dvou skleničkách ginu s tonikem nejchytřejší, nejsilnější, nejkrásnější... Když mě Pavel vyzval, abych si s ním připila na zdraví našich dětí, klidně jsem souhlasila. Jeho podmínkou bylo, že mi nalije on sám.

Najednou přede mnou stála velká whiskovka čistého ginu. Aby toho nebylo málo, začal mě provokovat, že jestli obsah skleničky nevypiju na ex, tak nestojím za nic a jsem slaboch. Posilněná trochou alkoholu jsem zcela nesmyslně chtěla dokázat, že umím pít.

Neumím...

Gin jsem vyprázdnila jedním douškem a za pár chvil jsem se svezla z křesla na zem. Manžel mě odnesl do ložnice a uložil do postele, večírek pro mě skončil. Nebo si to alespoň všichni mysleli.

Po nějaké obě, opravdu nevím po jaké, šel Pavel na toaletu, která je vedle ložnice. Koukal na mě, jak tam tak ležím, a zeptal se, jestli si ke mně může sednout. Odpověď zněla kladně. Po chvíli si chtěl lehnout a já neprotestovala. Pití nám oběma zastřelo rozum, takže ani když Pavel vyslovil svůj poslední nápad, nebránila jsem se.

Po čase jsme slyšeli dveře obývacího pokoje, odtrhli jsme se od sebe a na opačných strnách postele předstírali opilecký spánek. Kontrola dopadla dobře... nebo špatně? Ani nevím. Každopádně můj manžel a Pavlova žena nad námi se smíchem usoudili, že jsme zcela neškodní, a nechali nás „spát“. Ještě zavřeli dveře do ložnice a do obývacího pokoje, aby nás nerušili. To bylo opravdu rozumné, vlastně bych jim nedoporučovala, aby nás rušili – v jejich vlastním zájmu. Byli jsme tak zaneprázdněni, že jsme o nich ani nevěděli.

Ráno mi na duši moc dobře nebylo. Hlavně když jsem vstoupila do obýváku a ti dva „nadbyteční“ spali zabalení každý do své deky jako mumie co nejdál od sebe.

Nejsem na sebe hrdá, mrzí mě to. Na druhou stranu mi to zase tolik líto není vzhledem k tomu, jak naše manželství funguje-nefunguje... Není to výmluva, jen fakt.

Možná jsem cynik, ale nikdy nikdo neví, co se mu v životě povede či přihodí. Neplánovala jsem to, stalo se. Svědomí mám zatížené, ale ze snů mě to potěch letech už nebudí.

Zajímalo by mě, jestli se mezi vámi najde někdo, komu se přihodilo něco podobného. Někdo, kdo chápe, že se takové věci můžou stát.

Marcela


29.1.2007   Rubrika:   |   Komentářů 48   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Byla jsem nevěrná a není mi to líto

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
masajka
masajka - 12.6.2009 21:29

smajlik - 2

 
lleennkkaa
lleennkkaa - 18.5.2009 13:30

smajlik - 9

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127737.
Archiv anket.