Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Bolí vás klouby? Zkuste taiči.

Bolí vás klouby? Zkuste taiči.

Čínské bojové a relaxační umění taiči cvičí miliony lidí na celém světě. Má totiž prokazatelné účinky na lidské zdraví. Dokáže pomoci i při revmatoidní artritidě.

 

Pohled do minulosti

Taiči vzniklo v Číně mezi šestým a dvanáctým stoletím před naším letopočtem jako "vedlejší produkt" taoistického tréninku mysli. Učenci totiž zjistili, že při cvičení a také po něm lépe dosáhnou stavu taiči, což je stav rovnováhy mezi elementy jin a jang v těle. Později, během vlády Čching, kdy bylo úředně zakázáno vlastnictví zbraní a lidé tak ztratili možnost se bránit proti lupičům, začali mniši taiči vyučovat i mimo klášterní zdi. Následující staletí se pak taiči větvilo na mnoho rodinných stylů a udržovalo se jako efektivní bojové umění. Teprve na počátku 20. století Jang Čcheng-fu upravil toto cvičení tak, aby v prvé řadě zlepšovalo fyzickou kondici cvičence a aby bylo vhodné pro všechny. Tím se začala psát etapa moderního cvičení taiči.

 

Tělu prospívá

Účinnost taiči na zdraví byla souzena v několika studiích. Ovšem některé z nich přinesly natolik protichůdné výsledky, že se lékaři z Jižní Korey a Exeteru ve Velké Británii rozhodli zjistit, jak je to doopravdy. Porovnali několik desítek studií z anglických, čínských a korejských databází, které popisovaly, jak působí taiči na různá onemocnění.

Dobré účinky taiči se podařilo prokázat:

 • v prevenci a léčbě Parkinsonovy choroby,
 • při bolestech svalů a kostí,
 • u artritidy,
 • při léčbě kardiovaskulárních onemocnění,
 • při upevňování duševního zdraví,
 • také při zlepšování rovnováhy, svalové síly a ohebnosti,
 • v posilování aerobní kapacity.
   Cvičte každý den

   Lékaři doporučují pravidelnost tohoto cvičení. Kombinuje se zde totiž mimo jiné hluboké dýchání a pomalé a jemné pohyby, takže se například zlepšuje rovnováha u starých lidí a předchází se tak pádům. Taiči zlepšuje nejen fyzickou kondici, ale i psychický stav člověka.

    

   (kam)

   Zdroj: www.revmaticke-bolesti.cz

  • Převzatý článek


   9.11.2015   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 6   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

   Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

    

   Diskuse ke článku - Bolí vás klouby? Zkuste taiči.

   Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
   Terka jun
   Terka jun - 23.5.2019 10:36

   Stačí když si zajdete do lékárny, není to na předpis, je to volně prodejný doplně stravy, já třeba nemám moc čas chodit po lékárnách, tak jsem si ho objednala přes eshop lékárny https://www.benu.cz/orthomol-arthro-plus-30-dennich-davek?

    
   Veronaska
   Veronaska - 20.5.2019 12:07

   Poradíte mi prosím, kde bych to mohla koupit? musím k lékaři pro recept? nebo je to někde volně prodejné?

    
   Terka jun
   Terka jun - 18.5.2019 10:08

   Zkoušela jsem jich opravdu hodně, pořád jsem měla problémy s chozením do schodů, ortoped mi pak doporučil orthomol arthro plus, který mi opravdu pomohl.

    
   Veronaska
   Veronaska - 15.5.2019 12:37

   Jaké máte zkušenosti s doplňky stravy pro správnou činnost kloubů?

    
   Gigol
   Gigol - 5.2.2016 15:16

   Chces se poradne vysoustat s mladym peknym svalnatym muzem ve veku 25? Zkus gigolo4you.cz udelam ti z vaginy strikajici niagaru

    
   cawan
   cawan - 30.11.2015 12:21

   Je fakt, že na taiči člověk nepotřebuje sportovní vybavení http://www.centrum-aktivit.cz/ Nicméně tady seženete úplně vše :)

    

   Sponzori

   Prohledej


   Výherci v soutěžích

   Soutěže na Soutez.cz

   Anketa

   Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

   Zpíváte si občas doma?

   Celkem hlasovalo 401362.
   Archiv anket.