Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Znáte svoje vlasy? A víte, jak na ně?

Znáte svoje vlasy a víte, jak na ně?

Krásné, lesklé, pevné a bohaté vlasy touží mít asi každá z nás. Ne ke všem je však příroda spravedlivá, a tak možná i vy patříte k těm, jež se trápí s vlasy suchými, mastnými, třepivými, lámavými... Za některé neduhy mohou vrozené dispozice, jiné můžeme ovlivnit správnou péčí.

Na zdraví a krásu vlasů má totiž vliv mnoho faktorů. Nestačí si je jen pravidelně mýt a občas zajít ke kadeřnici. S jejich kvalitou souvisí také správná strava a vhodně vybraný šampon. Abychom se o své vlasy staraly správně, je nutné je nejdříve poznat. Ano, se svými vlasy se musíte důkladně seznámit, zjistit, jaké jsou, a podle toho k nim přistupovat.

 

Mastné vlasy

Jste nešťastná, protože se vaše vlasy brzy po umytí mastí? Důvodem je pravděpodobně vyšší produkce kožního mazu. Pokud se ho vytváří správné množství, jsou vlasy přirozeně pružné, elastické a lesklé. Vyšší produkce však způsobuje právě ono nepříjemně nadměrné maštění.

Příčin může být několik. Jednou z nich je například nestabilní hladina hormonů. Také příliš časté (každodenní) mytí škodí, ale i užívání některých léků, např. antikoncepčních pilulek, antibiotik či sedativ. Vinen tím může být také špatně zvolený šampon či dlouhodobý stres.

Tip na zábal na mastné vlasy:

Ušlehejte sníh z bílků a naneste jej na umyté, jen částečně vysušené vlasy. Sníh nechte zaschnout, pak ho smyjte. Pro zábaly na mastné vlasy se také hodí citron, který odmašťuje. Pár kapek citronové šťávy proto přidávejte do vlasových zábalů.

 

Suché vlasy

Majitelky tohoto typu vlasů mají přesně opačné trápení. Kožního mazu je málo, a vlasy tak ztrácejí vlhkost i pružnost a lámou se. Také tentokrát platí: zvolit správný šampon a správně jej používat. Suchým vlasům svědčí, když jej zředíte vodou v poměru 2:1 a vetřete ho jen ke kořínkům. Zbytek vlasů stačí šamponem jen lehce promnout. Rovněž fénování, žehlení a kulmování raději omezte. Pro suché vlasy je nejvhodnější, když je necháte uschnout volně na vzduchu.

Tip na zábal na suché vlasy:

Olivový olej zahřejte na teplotu asi 40 stupňů, smíchejte ho se žloutkem a naneste. Nechte působit alespoň 15 minut a poté smyjte.

 

Poškozené vlasy

Máte pocit, že vaše vlasy nejsou tak pěkné a pevné jako dřív? To, že jim opravdu není moc dobře, poznáte snadno: po umytí je nechte volně uschnout. Jestliže schnou neúměrně dlouho, jsou poškozené a zasloužily by si vyživující masku a láskyplnou péči. Stejně tak uvítají pořádnou výživu ve chvíli, kdy vám při prohrábnutí hřívy zůstane v ruce více než pět vlasů. To je známka slabých kořínků.

Tip na péči o poškozené vlasy:

vlasyNarušeným vlasům velmi prospějete, když jim dopřejete koupel v odvaru z levandule, heřmánku, kopřiv, šalvěje či máty peprné.

 

Co udělá vašim vlasům dobře

Základem je správná výživa. Vlasy stejně jako nehty tvoří bílkovina jménem kreatin, a tak je záhodno pamatovat na potraviny, jež jsou na tyto živiny bohaté. Patří mezi ně například luštěniny, ryby, vejce, semínka, celozrnné pečivo, ovčí či kozí sýry...

Chcete-li zlepšit kvalitu svých vlasů, omezte spotřebu kofeinu, alkoholu, soli, cukrů i mléčných výrobků z kravského mléka a červeného masa.

 

Zdroj: časopis Krásná paní

Meryl


21.4.2008   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Znáte svoje vlasy? A víte, jak na ně?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zaffira
Zaffira - 21.4.2008 9:42

tak to já mám něco mezi suchýma a poškozenýma vlasama, občas to matlám nějakým výživným krémem nebo něco, občas to není potřeba, ale asi ormknu i nějaký ty masky a zábaly v drogišce smajlik - 68

 
Sheeni
Sheeni - 21.4.2008 8:08

Mám ovčí vlnu, hlavu obrovskou, že mě z dálky pozná i kamarádka bez brýlí, co má sedm dioptrií...smajlik - 42 A kvalita je vysušenost, takže si dávám zábal na vlasy z nivea krému nebo oleje. Někdy je to lepší, někdy horší, ale zvykla jsem sismajlik - 68

 
Florencie
Florencie - 21.4.2008 8:04

Mám hrozně mastící se vlasy a zatím jsem nepřišla na to, co s nima. Když je každý den neumyju, vypadám jako špindíra s mastnými vlasy smajlik - 26 Je to otrava, ale už jsem se s tím smířila smajlik - 58

 
dadka
dadka - 21.4.2008 7:52

Znám svoje vlasy, jsou to prevíti. Nejlepší jsou večer, když jdu spát a k ničemu je nepotřebuju. Ráno je to hrůza, každý vlas na jinou stranu, někdy vypadám jak po zásahu 220 W.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.