Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Máte citlivé oči? Věnujte jim zvýšenou péči.

Máte citlivé oči? Věnujte jim zvýšenou péči.

Pálení, svědění, zarudnutí, to je častý problém našich očí, s nímž se dnes potýká téměř každá druhá žena. Proto vám nabízím pár rad pro rychlou pomoc.

Máte-li zarudlé oči, položte na ně tampony namočené do ledového čaje, nejlépe černého. Kyselina tříslová stáhne cévy a oči se znovu rozzáří. Podrážděné oči zklidní také kapky z lékárny, např. Evercil, Visine. Působí okamžitě a mají osvěžující efekt. Váčky pod očima vznikají následkem stresu, nedostatku spánku a pohybu. Vznikají v noci, může za to oběh lymfy, který klesá na úsporný režim, a odpadní látky se z tkání hůře odplavují. Prevence je nejíst pozdě večer a více se pohybovat, například jít si zacvičit nebo se projít svižnou chůzí. Dobrým tipem na redukci váčků pod očima jsou oční gely. Rychle se vstřebávají, nezanechávají mastný film, a když je vychladíte v lednici, dokážou nahradit i hodinu spánku.

Líčení

Máte-li citlivé oči nebo nosíte kontaktní čočky, snažte se používat mimořádně jemné pudrové stíny, které nejsou parfémované. Nezapomeňte na šetrné odličovadlo, které nedráždí oči.

Výživa

očiObjeví-li se nedostatek slz, bude to nejspíš špatnou životosprávou. Aby vaše oči nevysychaly, hodně pijte, především ovocné šťávy, například mrkvovou, a také minerální vody. Je možné použít i oční kapky „umělé slzy“ z lékárny. Zdravý zrak zajišťuje vitamin A (retinol). Je to vitamin rozpustný v tuku a nachází se v některých pokrmech živočišného původu ve formě retinolesterů. V rostlinách se nachází jeho provitamin, nazývaný betakaroten, a organismus jej přeměňuje na vitamin. Vitamin A je obsažen v oleji z rybích jater, v hovězích játrech, mrkvi, v rostlinách se zelenými a žlutými listy, ve špenátu, melounech, v meruňkách, v zelí, brokolici a kukuřici. V menším množství se nachází v mléce, rybách, margarínu a třešních. Vitamin A léčí šeroslepost, špatný zrak, odstraňuje zarudlá a napuchlá oční víčka, zvyšuje odolnost proti infekcím, udržuje v dobrém stavu plíce a sliznice, zkracuje dobu rekonvalescence, udržuje v dobrém stavu brzlík, pomáhá v ochraně proti některým nádorovým nemocem, spolu s vitaminem E je nepostradatelný jako prevence proti rakovině plic, odstraňuje vrásky, pomáhá při léčbě akné, podílí se na léčení jakýchkoliv vředových onemocnění kůže.

Prevence proti vráskám

Na citlivých očních partiích zanechává ubíhající čas své stopy nejdříve. Vrásky od smíchu i vrásky způsobené suchou pokožkou se mohou objevit již od 25 let. Doporučuji proto každé ženě, aby ráno a večer do očního okolí prsteníčkem jemně vklepala malé množství očního krému nebo gelu.

 

Veronika Beinhauerová

www.violka.cz


2.3.2009   Rubrika: Zdraví a krása   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Máte citlivé oči? Věnujte jim zvýšenou péči.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Aneta26
Aneta26 - 30.11.2009 16:33

Zdravím všechny! Já rozhodně na líčení nespoléhám. Nechávám si pravidelně dělat permanentní prodlužování řas, přestože je to nejnovější metoda, stojí jen 600 Kč, doplnění jen 400 Kč. Více na: www.perfektniusmev.cz

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.