Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Manikúra bez rizika aneb Co je dobré vědět

Manikúra bez rizika aneb Co je dobré vědět

Dobře vypadající nehty na rukou i nohou k nám patří stejně jako upravené vlasy. Pro ženy je navíc někdy kvůli tíze denních povinností přímo nutností nechat se opečovávat. Pozor ale na rizika, která s sebou návštěva salonu nese.

 

Hygiena mluví za vše

Denně projde nehtovým studiem několik zákaznic. Nástroje používané k manikúře či pedikúře, jako nůžky a pilníky, přitom většinou nejsou jednorázové. O to více je nutná jejich dezinfekce. Naším posledním přáním je totiž nakazit se ve studiu žloutenkou, plísňovým či jiným infekčním onemocněním. Jako klient salonu se neváhejte zeptat na všechny otázky, které máte ohledně čistoty a hygieny nástrojů i celého zařízení.

 

 • Ověřte si, zda si manikérka či pedikérka myje ruce mezi klienty. Pokud si nejste jisti, klidně ji o to požádejte.
 • Zeptejte se, zda nástroje v salonu jsou dezinfikované,manikúra popřípadě procházejí sterilizací. Máte právo to vědět úplně stejně jako třeba cenu za služby.
 • Možností, jak snížit riziko nákazy viry, bakteriemi či plísněmi na minimum, je přinesení svých vlastních nástrojů.
 • Ujistěte se, zda vanička na koupel nohou je dezinfikována při použití mezi klienty. Pokud je na dno používán ručník, měl by být vždy čistý.
 • Při jakémkoliv i malém poranění na kůži požádejte o dezinfekci a ranku vyčistěte.
 • Manikérce či pedikérce vždy řekněte o všech onemocněních, která máte a která mohou zvýšit riziko infekce. Mezi ně patří diabetes, lymfedém, neuropatie, HIV a autoimunitní choroby, jako například lupus.
 •  

  Hygienická opatření jsou jednou ze základních podmínek seriózního salonu. Neberte je proto na lehkou váhu. Pak už si budete moci užívat pouze ono příjemné hýčkání v podobě péče o vaše nehty.

   

  Zdroj: www.ulekare.cz

  Převzatý článek


  7.3.2011   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

  Související odkazy:

   

  Diskuse ke článku - Manikúra bez rizika aneb Co je dobré vědět

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  valiska44
  valiska44 - 27.6.2020 17:52

  Parádní článek. Musím říct, že třeba mně se už několikrát potvrdilo, že nejlepší je prostě si na manikúru zajít do nějakého dobrého salónu. Je ale pravda, že najít dobrý salón taky není úplně jednoduché. Mně to třeba trvalo docela dlouho. Nakonec jsem zůstala u tohoto: https://beautiful-me.cz/modelaz-nehtu Tam chodím hrozně ráda.

   
  Silvie.Vel
  Silvie.Vel - 5.11.2013 19:13

  Ahoj Všem! NABÍZÍM NEHTOVOU MODELÁŽ GELEM NEBO KLASICKOU MANIKÚRU. Gelové nehty od 300Kč. Praha 8, Čimice. Objednávky přijímám na 777 242 538. Certifikovaná manikérka (akreditace MŠMT), kvalitní přípravky.

   
  orinka
  orinka - 7.3.2011 15:24

  pedikuru uznávám v případě, když už je člověk natolik neohebný, že se sám neobslouží. Dobře udělaná pedikura za ty peníze stojí, zvláště lidi s vadou chůze musí dbát nejen na dobrou obuv, ale taky na dobře ošetřené nohy. Nejde o parádu, ale takový zarůstající nehet dokáži hezky znepříjemnit život! Manikuru snad ale zvládne každý doma sám. Mně osobně se dost protiví umělé nehty, líbí se mi přirozená úprava s krátkými nehty. Ostatně - je prý jedno, jestli jsou nehty dlouhé anebo krátké, ale musí být na všech prstech stejně dlouhé. A neokousanésmajlik - 58

   
  Pentlička
  Pentlička - 7.3.2011 11:34

  Na manikúře ani pedikúře jsem v životě nebyla a vůbec mě to nemrzí. Nehty si stříhám nůžkami jednou za týden a případné nerovnosti zapiluji pilníkem. Jsem příznivkyní krátkých nenalakovaných nehtů, zdají se mi nejpraktičtější. Dlouhé rudé drápy mi způsobují husí kůži a všelijak ozdobené gelové nehty žaludeční nevolnost.

   
  Linda
  Linda - 7.3.2011 8:33

  O nehty se starám sama, ale nejsem nejúspesnejsí. Návsteva salónu me uz nekolikrat napadla, ale 1)jak zjistit jejich úroven, abych tam neco nechytla smajlik - 26(90% techto sluzeb provozují pristehovalci - ano ve své pozici bych pro ne mela mít pochopení, ale mé zdraví je mi prednejsí) a 2) jaksi ekonomická situace mi nedovoluje dát petikilo za manikuru a dalsí za pedikuru. To ty peníze investuji radeji do masáze zad a krku (prece jenom celý den u PC je znát a tak si jednou do mesíce dopreju péci) a obcas vrazím neco do kaderníka.

   
  Bridgetj
  Bridgetj - 7.3.2011 7:46

  PEGG: smajlik - 68 Aspoň by to byla doživotní manikúra smajlik - 34

   
  PEGG
  PEGG - 7.3.2011 7:23

  Bridgetj - 7.3.2011 6:50 - taky si myslím, že po tolika dotazech by mi asi raději uřízla prst než udělala manikúrusmajlik - 68

   
  Bridgetj
  Bridgetj - 7.3.2011 6:50

  Na manikúru nechodím, vystačím si sama. A popravdě, zeptat se jí na tolik věcí, tak by mě asi smajlik - 36smajlik - 42

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

  Zpíváte si občas doma?

  Celkem hlasovalo 433750.
  Archiv anket.