Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Zralé ženy a líčení: Hlavně přiměřeně!

Zralé ženy a líčení: Hlavně přiměřeně!

Ať je nám dvacet, padesát nebo více, vždy chceme vypadat pěkně a upraveně. A k tomu patří i vhodné nalíčení. Je jasné, že jinak se bude líčit mladá dívka a jinak žena ve zralejším věku. Na co by si měly ženy, kterým již není dvacet ani třicet let, dávat pozor?

Dejte si na sobě záležet

Tím, že se na sebe každý den díváte do zrcadla, si drobných a postupně přicházejících změn příliš nevšímáte. Důsledkem toho pak je, že se dlouhá léta líčíte pořád stejně. Máte naučený grif, který používáte automaticky. Ale samozřejmě je lepší přizpůsobit líčení věku a stavu pleti. Dalším nešvarem je takové to šup šup líčení. Samozřejmě, že když to děláme každý den, máme již naučené pohyby a kolikrát nám stačí doslova pár minut a je hotovo. To je ale chyba. Tak to v žádném případě nedělejte. Nalíčení věnujte čas a nic neošiďte.  

Čeho by se měly zralé ženy při líčení vyvarovat

Rozhodně je nevhodné příliš výrazné líčení. Čas člověk nezastaví a postupující věk neobelstíte většími nánosy líčidel. Naopak. Čím je žena starší, tím lehčí a jemnější by měl make-up být. Rozhodně se vyvarujte velkých vrstev čehokoli.

Pozor si také dejte na dostatečné osvětlení. Hlavně v zimě bývá ráno ještě tma a líčení při tlumeném světle by nemuselo dopadnout dobře. Proto se vyplatí investovat do pořádné lampy k zrcadlu. V létě tato starost odpadá, ale přesto se po nalíčení radši ještě zkontrolujte na přímém denním světle – třeba na balkóně nebo u okna. Odhalíte tak případné defekty a nedostatky.

Mění se vám obličej, měňte i barvy

Také máte svůj osvědčený způsob, barevné kombinace a styl líčení? Změna se v tomto ohledu někdy vyplatí. I líčení podléhá módě. Navštivte občas kosmetiku a nechte se nalíčit odbornicí. Tak si zajistíte, že neupadnete do nevhodného stereotypu. Pozor si dejte i na barevnost. Příliš jasné barvy působí ve zralém věku až vulgárně. Vhodnější jsou barvy jemnější v různých odstínech.

zralé ženyČemu byste se ještě měly vyhnout? Rozhodně lesklým, třpytivým a nablýskaným pudrům. Ty vám totiž místo kýžené parády mohou jen nepříjemně zvýraznit vrásky.

Nezapomeňte, že správné líčení vás může omladit i o několik let. Tím špatným pak můžete naopak několik let navíc získat. Jestliže si nejste jistá, navštivte kosmetiku a poraďte se s odbornicí. Uvidíte, že změna, kterou projdete, bude jen k lepšímu.

Jak se líčíte? Máte svůj osvědčený a léty prověřený postup, který stále dodržujete? Nebo ráda experimentujete a zkoušíte stále něco nového?

Meryl


27.3.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zralé ženy a líčení: Hlavně přiměřeně!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
ajjana
ajjana - 28.3.2012 8:15

báze,make-up,tužka na oči,řasenka a lesk na rty..už dlouho a bude to tak i nadálesmajlik - 64

 
Petruša
Petruša - 27.3.2012 22:02

sharon: smajlik - 68

sice teda nemám ten správný věk k tomuto tématu, ale maluju si jen řasy, protože jinak to vypadá že žádné nemám a i ty si maluju až poslední necelé dva roky. Předpokládám že za...nevím...20 let na tom budu stejně nebo si nebudu malovat ani ty řasy smajlik - 2

 
sharon
sharon - 27.3.2012 16:18

Bellana: a je živá ??.....smajlik - 34

 
Bellana
Bellana - 27.3.2012 15:55

Přes třicet let potkávám jednu paní, teď jí může být k sedmdesátce. Má pořád stejný účes - černé natupírované vlasy, a pořád stejný make-up, maurák, černě orámované oči, modré stíny, červené tváře, rudou rtěnku, rudé drápy na rukou.

 
Almega
Almega - 27.3.2012 14:44

Kašlu na nějaké umělotiny zkrášlující!! Buď se líbím tak jak jsem narostla,nebo ne,a pak to ani 1000 maleb nevytrhne....A co rána takových večerních krasavic??

 
sharon
sharon - 27.3.2012 12:15

já používám rtěnku neustále (doma ne) pak jen světlé oční stíny , někdy řasenku ale v létě mám samozbarvující brýle tak pod ty se nemaluju.......nikdy jsem nepoužívala makeup ani pudr, to z duše nesnáším ..............jo a v zimě zdravíčko.....i když není IN.smajlik - 68

 
Světlonoska
Světlonoska - 27.3.2012 8:54

smajlik - 66smajlik - 1Někoho malování nezachrání a někdo to ani nepotřebuje..smajlik - 76mě stačí linky pod oči,zdravíčka už nejsou in,stíny už také nevedu,nějakou pomádu na rty a můžu mezi lidismajlik - 16smajlik - 39smajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.