Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Denně, obden, dvakrát týdně... Jak často si myjete vlasy?

Denně, obden, dvakrát týdně... Jak často si myjete vlasy?

V dobách mého dětství a dospívání se doporučovalo mytí vlasů jednou za týden. Častější šamponování je prý zbytečně vyčerpávalo a narušovalo a také mělo za následek jejich rychlejší „zmaštění“.

Jako malé holce mi nezbylo nic jiného než tuto propagovanou zásadu respektovat. Až když jsem trochu povyrostla, prosadila jsem si mytí vlasů častěji. Když jsem dospívala, myla jsem si vlasy klidně každý den, navzdory zděšení maminky, která mě strašila, že si takhle vlasy leda nenávratně zničím.

Neměla šanci, byla jsem neoblomná. Odstrašujícím příkladem mi byla jedna spolužačka, která si vlasy myla pravidelně v neděli. V pondělí přišla do školy s krásnými, lesklými polodlouhými vlasy, jež s ubíhajícím týdnem měnily podobu až do pátečního finále. To už jí kolem hlavy poletovaly slepené, mastné cancoury, na něž člověk sotva pohlédl se zalíbením, natož aby toužil se jich dotknout či k nim přivonět.

Dnes už jsou různé pověry týkající se vlasů – včetně té o škodlivosti častého mytí – naštěstí dávno za námi. Každá z nás si myje vlasy tak často, jak potřebuje a uzná za vhodné. Denně, obden, dvakrát týdně...

 

Ačkoli je pro nás tato činnost vlastně rutinní, neuškodí připomenout si několik zásad správného mytí vlasů.

 • Před samotným mytím vlasy důkladně vykartáčujte a pročešte, abyste je zbavily slepených míst a zacuchaných pramenů.
 • Poté vlasy dobře navlhčete a naneste šampon, jehož množství záleží na délce vašich vlasů. Šampon si nejprve nalijte do dalní a zřeďte jej trochou vody. Poté pěnu rovnoměrně vetřete na celý povrch hlavy a vlasů. K umytí postačí jedno šamponování, není nezbytné umývat vlasy dvakrát za sebou.
 • Po důkladném umytí šampon z vlasů pečlivě opláchntěte. Vodou nešteřete, dbejte jen, aby nebyla příliš teplá. Pamatujte, že když si vlasy po umytí dostatečně neopláchnete, bude výsledek stejný, jako byste si je neumyly vůbec. Teprve závěrečným proudem vody vlasy definitivně zbavujete všech nečistot.
 • Nakonec vlasy obalte froté ručníkem, do kterého vymačkáte přebytečnou vlhkost. Netřete ručníkem po hlavě ve snaze urychlit proschnutí. Silným třením vlasy zbytečně poškozujete.
 • Vlasům nejvíc prospívá, když mohou uschnout volně na vzduchu. To si však může dovolit jen málokterá z nás. Při sušení fénem se tedy alespoň snažte nepoužívat nejvyšší teplotu, vlasy prosoušejte raději déle, pozvolněji.
  • Jak často si umýváte vlasy? Také jste v dětství čelily různým pověrám a zaručeně pravdivým instrukcím ohledně správného mytí vlasů?

   Meryl


   18.7.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 64   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

   Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

    

   Diskuse ke článku - Denně, obden, dvakrát týdně... Jak často si myjete vlasy?

   Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
   Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-65
   jase
   jase - 22.7.2012 21:56

   illča: řekla bych, že si malinko protiřečíš - vychvaluješ šampon Schauma a pak píšeš, že nejhorší jsou šampony od Schwarzkopfu....ale tu Schaumu vyrábí zrovna Schwarzkopf....Mám zrovna světle modrou Schamu - cotton fresh, má to být na mastné vlasy, moc to na mě nefunguje, ale o to teď nejde, je to bez silikonů, ale průsvitný rozhodně není, spíš perleťově bílý, takže podle toho se asi přítomnost silikonu poznat nedá.
   Jinak už dlouho hledám šampon, který by mi zabral na mastné vlasy a ...nic....stejně je nejlepší časté mytí....jo a pak suchý šampon

    
   jelítko
   jelítko - 19.7.2012 10:26

   kubikm: od který? a nebo o? nebo něco jinýho?

    
   jelítko
   jelítko - 19.7.2012 10:12

   Pentlička: Tak to sme na tom stejně smajlik - 75

    
   Pentlička
   Pentlička - 18.7.2012 20:57

   Moje maminka měla husté suché vlasy a myla si je jednou za 14 dní. Jako dítěti mi to taky tak nutila, ale jakmile jsem přišla do puberty, začaly se mi strašně mastit vlasy, tak maminka povolila a mohla jsem si je mýt jednou týdně - v neděli večer. V úterý večer už jsem je měla totálně mastné, ale umýt je dřív než zas v neděli mi maminka nedovolila. Když mi bylo 16 tak jsem se vzbouřila a od té doby si myju vlasy obden, vždycky ráno než jdu do práce. Mám je jemné a hrozně mi plihnou, takže musím používat pěny na objem a lak na vlasy a taky fén a kulmu. Celý život závidím lidem, kterým se vlasy nemastí.

    
   kubikm
   kubikm - 18.7.2012 19:45

   já tď vyzkoušela nové šampony s arganovým olejem...od firmy, kterou prodávám...a jsem moc spokojená
   mám jemnější vlasy a mastí se mi
   po tomhle jsou jakoby pevnější a krásně se lesknou...

    
   Anahir
   Anahir - 18.7.2012 18:37

   Pracuju ve špinavém prostředí a do postele bych nešla s neumytou hlavou. Takže meju denně. Moje maminka to nedokáže pochopit. Nechce ani pochopit, že je to jen a jen má věc, jak často si meju hlavusmajlik - 36 Hrozně jí vadí, že si barvím vlasy a vždycky jak to zjistí, tak se mi snaží náležitě vynadat a domlouvat mi jak strašlivě si ničím vlasy. Že jich mám už léta pořád stejné množství a ve stejném stavu nechce slyšet - když už se tedy občas rozhodnu v té její vlasové diskusi pokračovatsmajlik - 68.......
   Stejné názory má na parfémy (zbytečnost), sprcháče (mejdlo přece stačí), pleťovou kosmetiku (na co si prý mazat hubu), líčidla (na co máš tolik krámů) atd. atd........

   Občas v práci musím nosit helmu a tu helmu fakt ale fakt hluboce nenávidímsmajlik - 36

    
   babkatapka
   babkatapka - 18.7.2012 18:33

   modroočka: to je zajímavé, nevím, narodila jsem se za války, tak jídla na výběr moc nebylo, ale sestra má naopak vlasy velice jemné, tenké, taky jeden z důvodů její neláskysmajlik - 68

    
   vosmajda
   vosmajda - 18.7.2012 16:20

   Nechápu, jak mohl někdo začátkem 70. let vůbec mít pěkné vlasy - mytí jednou týdně, šampónů dva druhy, žloutkový a březový, kondicionéry moc ne, možná už byl Palette Vital, no nevím, a k tomu ty obyčejné gumičky, trhající vlasy. A přece měly dívky vlasy třeba až do pasu a ne moc zničené.

    
   Křeček
   Křeček - 18.7.2012 15:27

   PEGG: no vychválený je tam až do nebes smajlik - 68

    
   PEGG
   PEGG - 18.7.2012 14:40

   Křeček - 18.7.2012 14:30 na rozčesávání kup kartáč Tangle Teezer (vlasový ráj) Doporučila ho i Stanik a musím říct, že je super. Co já si vždycky vyrvala vlasů a teď prakticky žádný. Koupila jsem dva, jeden pro dceru, druhý pro snachu,ale nakonec jsem si ho nechala sama smajlik - 72 a tak musím ještě aspoň dva koupit, dokud ho mají ve slevě, budu mít dárky do foroty.
   http://vlasovyraj.cz/Kategorie/Kartace-na-vlasy/Tangle-Teezer/Tangle-Teezer-kartac-na-rozcesavani-vlasu-cerny-ELITE.html

    
   jelítko
   jelítko - 18.7.2012 14:40

   illča: díky za tip na shaumu

    
   Křeček
   Křeček - 18.7.2012 14:30

   Kondicionéry jsou na to, aby se vlasy vyhladily. Je pravda, že dcerám bych je bez kondicionéru po umytí vůbec nerozčesala.

    
   Křeček
   Křeček - 18.7.2012 14:27

   Kadla: zajímavé, to musím vyzkoušet

    
   modroočka
   modroočka - 18.7.2012 14:17

   babkatapka: kvalita vlasů podléhá skladbě jídla už v době těhotenství, ve Tvém případě maminka měla převážně rostlinná jídla), proto ta tvrdost...

    
   Kadla
   Kadla - 18.7.2012 13:49

   illča: Jo, máme zkušenost s šamponem proti lupům.. Když se synovi začaly dělat lupy, tak po šamponech proti lupům z drogerie (vyzkoušel několik druhů) se mu dělaly ještě víc... smajlik - 76. Nakonec doktorka doporučila koupit v lékárně šampon Vichy na mastné (nebo suché) lupy a bylo rázem po problému..

    

   Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-65
   Sponzori

   Prohledej


   Výherci v soutěžích

   Soutěže na Soutez.cz

   Anketa

   Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

   Zpíváte si občas doma?

   Celkem hlasovalo 429151.
   Archiv anket.