Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Patičky, vy budete moje smrt…

Patičky, vy budete moje smrt…

Miluju léto. Právě proto je o to víc překvapující, že se nyní vyskytl jeden aspekt, který mi způsobuje psychickou újmu, hraničící až s týráním – nahaté nožičky vykukující z kočárků.

Synátor je již ve věku, kdy stále více zjišťuje starou pravdu „Jak tak dokonalý syn může mít tak blbé rodiče?“. Občas ještě projeví zájem o fyzický kontakt, ale většinou jen tajně, aby se nekompromitoval. A matka chřadne, jelikož mazlení s milovaným, leč bujaře ochlupeným manželem ani zdaleka neutlumí touhu po doteku pokožky dětské. Nacházím se v krutém časovém meziprostoru „děti vyrostly a do vnoučat daleko“ a moje zblblé stále fertilní já mi vysílá zmatené signály. Nazvat můj stav tikáním biologických hodin je velmi nedostačující, u mě to přímo mlátí do bronzu, přestože vím, že další dítě mít už nemůžu a ani bych to už bohužel nebyla s to zvládnout. Navíc všechny moje kamarádky mají jako na potvoru děti již odrostlé jako já nebo bydlí ode mě minimálně padesát kilometrů.

A tak masochisticky čučím do kočárků. Někdy zdaleka, abych neděsila chudinky matky svým hladovým výrazem, někdy neodolám a se slovy „Takhle krásné miminko jsem už dlouho neviděla!“ přilezu až na přibližně metr. Víc si netroufám. Většinou maminky pookřejí upřímným zájmem a prohodí pár slov ve smyslu „Jo, teď vypadá jako andílek, ale celou noc prořvala, potvora!“ a vše dopadne bez ztráty důstojnosti. Horší je, je-li přítomen tomuto výpadku mé soudnosti můj drahý. Má z toho srandu a často přilévá olej do ohně poznámkami „Jdeš od toho, určitě je to nakažlivý!“ případně „Prosím vás, nemůžete jí to na chvilku půjčit? Aby dala zase na čas pokoj!“ Je pravda, že občas se maminky přívětivě zasmějí a JÁ SI MŮŽU SÁHNOUT!

Apeluji na vás, milé maminky kočárkových ratolestí – mějte prosím ohled! Ponožky ještě žádné miminko neodstonalo. A pokud již podlehnete a tento zákeřný arzenál odhalíte na veřejnost, vyvěste si prosím na kapotu kočárku ceník, např. OSAHÁNÍ PATIČEK – 10,-/1min., děkuji předem! Vyděláte na mně a podobných zoufalkách balík.

Jak jste na tom vy, milé šťastné ženy? Poraďte, dá se toto období přežít ve zdraví? Jak to řešíte nebo jste řešily vy? Také jste to tak prožívaly jako já?

Sofffie


6.8.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 37   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Patičky, vy budete moje smrt…

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Lissie
Lissie - 7.8.2012 12:45

Ťapina: Díky, tak to jsem ráda. I víc lidí tu píše, že na to až tak nejsou, tak jsem ráda, že nejsem sama smajlik - 68.

 
Ťapina
Ťapina - 6.8.2012 19:50

Lissie: Neboj, zařídí. Mne děti nikdy nebraly a cizí ani teď neberou, jenom to moje mimino mi přijde roztomilé smajlik - 16 On je totiž úplně jinej, než všichni ostatní smajlik - 68

 
orinka
orinka - 6.8.2012 18:41

sharon: já to pořád tvrdím - vaříme podobně, máme podobné nápadysmajlik - 68

 
Pentlička
Pentlička - 6.8.2012 18:01

Tak něco takového jsem v životě nepocítila! Asi nejsem ten správný mateřský typ, že bych se rozněžňovala nad miminky. Musím přiznat, že první mimino jsem pořádně viděla až to svoje v 26 letech, dřív mě nějak nenapadlo do těch kočárků by´t jen pohlédnout. Sice jsem svoje děti měla ráda a i teď se mi občas nějaké to miminko, které někdo donese ukázat do práce, líbí (některé mi tedy připadají spíš hnusné), ale všeobecně jsem ráda, že už jsou moje děti dospělé a dá se s nim mluvit jako s normálními lidmi. Že by mi chybělo mazlení s dětmi, to tedy v žádném případě! Nejsem moc dotykový typ a radši si pěkně pokecám s někým o zajímavých věcech,než se s někým ňuchňat.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 6.8.2012 17:45

Verera - když někdy vidím tu matku u toho kočárku, tak se nedivím že řvesmajlik - 68

 
Lissie
Lissie - 6.8.2012 16:27

Ježkovy voči, tak to jsem asi nějaká divná. Možná se to změní, až si nějaké to dítko poviju, je v plánu, časem. Ale teď se dětem spíš vyhývám, moc je nemusím. Kór tedy miminka, jsou moc rozbitnásmajlik - 68. A ty starší, to zas nevím, co si s nimi povídatsmajlik - 66. No, chudák moje budoucí dítě, snad to nějak hormon zařídísmajlik - 76.

 
matysek
matysek - 6.8.2012 16:00

malýmu je 7 měsíců a vůbec není mazlivej. To je takovej lumpsmajlik - 76 ale klidně půjčím smajlik - 42

 
Verera
Verera - 6.8.2012 15:08

Tak cizí děti mě fakt neberou, spíš se přistihnu, že v duchu nadávám matce v autobuse, že toho smrada nechává ječet a od malých dětí se spíš odtahuju.

Od svých ne, i když odrůstají, chodí se ještě rády pomazlit, ačkoli chlapeček už je větší než já.

Možná mě to přejde, až budu mít vlastní vnoučata, ale momentálně po malých dětech netoužím, chci psa.smajlik - 40

 
Haninka
Haninka - 6.8.2012 14:54

r1911: škoda, že bydlíš tak daleko, hlásila bych se smajlik - 84

 
Almega
Almega - 6.8.2012 12:29

No,kočár bych též povozila,ale nesměl by řvát,to bych ho šla hned vrátit....

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 6.8.2012 12:20

r1911 - vydržela jsem s půjčeným kočárkem drandit venku i 3,5 hoďky a jak jsem si pochvalovala, že je to prospěšné i pro mou fyzičku.

 
dadka
dadka - 6.8.2012 12:15

sharon: 9.56
Ale KERASAL je lék, používají ho především psoriatici a ekzematici s těžkým atopickým akzémem. To bych asi neriskovala.

 
r1911
r1911 - 6.8.2012 11:59

Jé, třeba bych si tu mohla najít někoho na případné hlídání. Já bych měla chvilku času a někdo by uspokojil touhu po dětských patách. smajlik - 64

Kozoroh18: díky smajlik - 54
Původně jsem chtěla napsat "ba co víc" a vzniklo z toho "ba co vím". smajlik - 68

 
catcat
catcat - 6.8.2012 11:55

smajlik - 76 jéje, mimina berat, leda tak na fotkách! Moje miminko je už naštěstí dospělé. Nějak mne nikdy nechytlo tohle ňufání...

 
Sofffie
Sofffie - 6.8.2012 10:51

evropka: sharon: díky, holky smajlik - 44

Monik: beru, zasíláš i poštou? smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-37
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.