Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Abyste nebyly jako Marfuška. Jak správně nanášet růž na tváře.

Abyste nebyly jako Marfuška. Jak správně nanášet růž na tváře.

Málokterá žena má tvar obličeje takový, aby se dal zařadit do některé ze základních skupin. Většinou se v obličeji prolínají dvě tvarové skupiny, líčení pak vyžaduje trochu cviku, aby žena poznala, který typ obličeje na ni sedí nejvíce.

 

Oválný obličej je ideál 

Tvar brady a čela připomíná obrys oválu, v oblasti spánků je zúžený. Tento typ obličeje je považován za ideální, s jeho líčením nebývají díky jeho symetrickým proporcím problémy. Tvářenka se používá jen zlehka na dodání zdravé barvy. Make-up pak každá žena volí v odstínu, který je pro její pleť nejvhodnější.

 

Hranatý obličej je potřeba zjemnit

Čelo a lícní kosti bývají stejně široké, brada může být o něco užší a čelo vysoké. Dominantní v hranatém obličeji bývají čelisti, proto je potřeba je trochu zjemnit. Docílíme toho pomocí tvářenky. Naneseme barvu na bradu a na nejširší část dolní čelisti, čímž docílíme vymodelování oválného tvaru. Zúžení horní části obličeje dosáhnete tak, že tvářenku nanesete co nejvýše. Větším zdůrazněním očí pak odpoutáte pozornost od hran obličeje.


Kulatý obličej zúžíme

Tvar tohoto obličeje se projevuje většinou plnějšími tvářemi, kulatou bradou a nízkým čelem. Je stejně dlouhý jako široký, přičemž nejširší bývá v oblasti lícních kostí. Střed obličeje se snažíme zúžit tak, že na něj naneseme tmavší odstín make-upu než na zbytek obličeje. Více zvýrazníme oči a také bradu, na kterou naneseme rozjasňující přípravek. Pod bradu pak aplikujeme tmavší make-up. Tvářenku naneseme co nejvýše na lícní kosti. Obličej pak bude vypadat protáhleji.

 
K trojúhelníkovému obličeji volíme nenápadnou rtěnku

Výrazná a úzká brada a širší čelo, to jsou charakteristické rysy trojúhelníkového obličeje. Připomíná tvar srdce. Čelo zúžíme nanesením tvářenky pod lícní kosti a výrazněji do středu tváří. Oči líčíme výrazně, rtěnka se naopak hodí jemná, méně nápadná.


Základní pravidlo pro správné nanášení make-upu
Na vyčištěnou pleť naneste podkladový krém a nechte ho dobře „zaschnout“. Přibližně po deseti minutách aplikujte make-up.

Meryl


3.9.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Abyste nebyly jako Marfuška. Jak správně nanášet růž na tváře.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 3.9.2012 16:51

chytrájakrádio: To mas pravdu, ale opravdu musi se to umet, chce to praxi. Kdyz to clovek nedela nebo nesnese na kuzi nic jineho nez lehky krem, tak se v tom neciti i kdyby vypadal sebelip.
Ale stejne se mi libila Marfusenka, dusicka smajlik - 68 Ne kvuli makeupu, ale film jako takovy. Proste ten film nejak patril k detstvi smajlik - 68

 
chytrájakrádio
chytrájakrádio - 3.9.2012 16:01

Almega: Sjednotit si barvu pleti kvalitním makeupem, zmatnit pudrem a dodat tvářím trochu jasu jemným zdravíčkem, to není žádné zmalovávání se. Zdravíčko, pokud se nanáší správně a v odstínu, který lichotí barevnému typu dámy, navíc obličej krásně dotvaruje, dokreslí kontury. K tomu trocha řasenky a může se jít. Myslím, že takové jemné líčení je naprosto v pořádku, zakryje nedostatky a pozvedne přednosti - o to přece jde smajlik - 64

 
dadka
dadka - 3.9.2012 11:41

"Zdravíčko" jsem nikdy nepoužívala.

 
Almega
Almega - 3.9.2012 8:00

Děkuju,nechci.Nehodlám se ani na stará kolena zmalovávat...

 
YXH
YXH - 3.9.2012 3:18

No jo, ale Marfusa ten makeup mela uplne zdravotne nezavadnej, zadna chemie, jenom repasmajlik - 68smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433750.
Archiv anket.