Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Ukaž mi svou rtěnku a já ti povím, jaká jsi

Ukaž mi svou rtěnku a já ti povím, jaká jsi

Nejste zcela spokojená s tvarem svých rtů a chtěla byste se naučit líčit je tak, aby vám přidaly na kráse? Možná vám pomohou naše rady a triky.

 

Příliš úzké rty 

Ženy s úzkými rty často působí přísně a nepřístupně. Chcete-li své rty učinit trochu objemnějšími, postupujte následovně: Obkreslete je konturovací tužkou po vnějším obvodu a vnitřek vyplňte rtěnkou, případně dobarvěte štětečkem. Používejte světlé a lesklé rtěnky, neuškodí ani lesk. Tím vaše rty krásně vyniknou.

 

Líčení pro silné rty 

V tomto případě postupujte opačně. Konturovací tužkou obkreslete vnitřní obvod rtů a dobarvěte rtěnkou. Používejte matné rtěnky bez lesku.

Tip: Před samotným líčením rty lehce potřete podkladovým líčidlem. Jejich obrysy nebudou tak zřetelné a konturkou vyznačíte menší obrys rtů snáze. 

 

Nepravidelné nebo „beztvaré“ rty

Nemají-li vaše rty pravidelný tvar, je třeba naučit se zacházet s konturovací tužkou opravdu dobře. Obtáhněte je jak po vnější, tak po vnitřní straně, případně vykreslete písmenko „M“ na horním rtu, čímž dosáhnete lepšího tvaru. Linku pod úzkým spodním rtem pak veďte po vnější straně, docílíte tím plnějšího tvaru.

 

Pro všechny typy líčení rtů platí, že konturovací tužka by měla mít stejnou barvu jako rtěnka, případně jen o odstín tmavší.

 

Tak směle do toho, udělejte si chvíli čas, trénujte a zkoušejte. Uvidíte, že malování rtů budete mít brzy pevně v rukou.

 

Ukaž mi svou rtěnku a já ti povím, jaká jsi

Na závěr ještě jedna zvědavá otázka: Jaký tvar má rtěnka, kterou používáte? Víte, že podle něj můžete zjistit, jaká jste? Sebejisté a silné ženy prý mívají rtěnku opotřebovanou do rovného tvaru. Okrouhlé zakončení naopak svědčí o tom, že jste plachá. Považujete-li se za impulsivní či citlivou osobnost, vaše rtěnka má pravděpodobně šikmý tvar. Jestliže je vaše rtěnka špičatá, prý je to známka vaší spolehlivosti, ale také menší schopnosti sebeovládání.

 

Tak co? Odpovídá to, nebo ne?

Meryl


2.10.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ukaž mi svou rtěnku a já ti povím, jaká jsi

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 2.10.2012 16:54

Mela jsem kdysi jednu (bylo mi asi 13), Jak byla opotrebovana nevim, pouzila jsem ji asi jenom 2x sezral ji babicky pes asi mu hezky vonela.
V 16 lesk v krabicce (od Polaku) s malinovou prichuti. Od 18 nic, nesnesu nic na puse a z nekterych tech pachu se mi dela zle. Tudiz libani je bez problemu, a nadobi taky smajlik - 68

 
Stanik
Stanik - 2.10.2012 13:44

Křeček: v praci si nikdo nevsimne, jestli mam namalaovanou pusu.. vlastne ani co mam na sobe, pokud to neni sukne tesne pod zadek... delam ve vyhradne muzskem kolektivu smajlik - 68

 
sharon
sharon - 2.10.2012 11:16

Merylko na mě to sedísmajlik - 47 , všechny mám zešikma....smajlik - 26

 
Almega
Almega - 2.10.2012 11:12

Chacha,já jsem v životě rtěnku nepoužila,když jsem to kdysi jako mladá dívka zkusila,připadala jsem si hrozně divně....A taky si pamatuju,jak máma furt řešila,jestli někde neudělala šmouhu rtěnkou,na nádobí,na vnoučatech,na zubech...To mě může být ukradený,zrovna jako make-up,laky na nehty a vůbec líčidla!!!

 
loupák
loupák - 2.10.2012 10:42

Stanik: myslím,že jsem rtěnky taky kdysi právě kvůli líbání přestala používatsmajlik - 42smajlik - 68bylo to dost nepraktické,měla jsem jí rozmazanou po obličeji a chlap po tom taky nevypadal nejlípsmajlik - 34

 
loupák
loupák - 2.10.2012 10:36

Co si matně pamatuju,tak rtěnku jsem měla umalovanou do roviny(sebejistá a silná žena na mě teda moc nepasujesmajlik - 26)smajlik - 44...posledních asi 15 let,používám jen konturku světlounce hnědou a lesky s takovýma molitanovýma štětečkama(nevím jak líp to popsatsmajlik - 16),většinou bezbarvý,akorád když někam jdu,mám lesky v barvě hnědýsmajlik - 58

 
Křeček
Křeček - 2.10.2012 10:33

Stanik: a co třeba do práce? tam ti to taky hned někdo slíbe? smajlik - 64smajlik - 42

 
Stanik
Stanik - 2.10.2012 10:16

no ja to mam jednoduche, pouzivam jen balzamy na rty :) co jsem se seznamila s manzelem zjistila , ze zadna neni neslibatelna :) tak to nema cenu :)

 
Křeček
Křeček - 2.10.2012 9:11

Já mám každo rtěnku opotřebovanou jinak smajlik - 68 Ony jsou některé měkčí, jiné tvrdší, některé syté nanáším opatrněji, zatímco do barvy téměř neutrální se klidně opřu... no tak ať si někdo vybere, jaká jsem smajlik - 68