Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Jak doma upustit páru po pracovním týdnu

Jak doma upustit páru po pracovním týdnu

Umění relaxovat je v dnešním uspěchaném světě dovedností vcelku výjimečnou. Třetina Čechů totiž odpočívat vůbec neumí. Každodenní zahlcení informacemi nás nenechá odpočinout ani po pracovním týdnu. O víkendu se pak necháváme vláčet myšlenkami na práci alespoň hodinu denně. A i to je dost. Zapomeňte na drahé relaxační masáže a pobyty ve wellness centrech. Odpočinout si můžete přece zadarmo a ještě k tomu doma.

 

Dělejte to, co normálně neděláte

Vypadají vaše všední dny na chlup stejně? Přijdete domů, najíte se, pustíte televizi a pokojně usínáte? O víkendu svůj program změňte, je na čase odpočinout si od zaběhnutého rozvrhu. Právě stereotyp nás může unavovat nejvíc. Co takhle vzít do ruky knížku nebo zajet na výlet tam, kam jste ještě nezavítali? Víkend je výzvou k novým zážitkům.

 

Perfektní koupel nabije energií

Zapomeňte na rychlou sprchu a naložte se do vany se vším všudy. Dopřejte si voňavou pěnu do koupele. Domácí aromaterapie patří k těm nejlepším životabudičům. Nešetřete ani na jiných doplňcích jako je sůl do koupele nebo tělové mléko. Pravidelným používáním krémů zrelaxujete celé tělo a díky voňavé pěně do koupele dosáhnete i duševní nirvány.

 fa

Fyzická práce pomáhá

Pokud vaše práce vyžaduje notnou dávku duševního úsilí, ani aromatická pěna do koupele vám nepomůže. Někdy stačí vzít do ruky krumpáč nebo vysavač. Může to znít na první dojem trochu morbidně, ale vězte, že fyzická práce dokáže vaši mysl dokonale uklidnit. Lidově se tomu říká tak, že při plení záhonků nebo při mytí oken zkrátka „vypnete“.

 

Meditujte sama se sebou

Svou mysl můžete ještě „vypnout“ meditací a to mnohem účinněji. Nemusíte se držet striktních pravidel, na co smíte a nesmíte myslet. Jenom si pusťte oblíbenou hudbu, lehněte si a vnímejte sebe sama, svůj dech a hudbu. Cítíte ten poryv tepla, co se vám rozléhá po celém hrudníku? Pak jste na správné cestě za dokonalou relaxací.

Komerční článek


15.10.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 10   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak doma upustit páru po pracovním týdnu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Haninka
Haninka - 15.10.2012 15:43

Luciš: knížka je taky dobrá smajlik - 68

 
Luciš
Luciš - 15.10.2012 14:51

nic neuvolní jako sexsmajlik - 12

Mám problém se každý všední večer uklidnit. Milion věcí k zařízení, ráno vstávám v pět a okolo deváté končím aniž bych si pořádně sedla.

Když není sex, tak teplá sprcha a čaj.

 
Haninka
Haninka - 15.10.2012 14:21

magic11: no to já taky, ale vyndavat se to nikomu nechce smajlik - 66

 
magic11
magic11 - 15.10.2012 13:54

Tygřík: áá, to je pro mě trest, a to mám myčku smajlik - 76smajlik - 76

 
Anahir
Anahir - 15.10.2012 12:30

Já jsem zkusila relaxační hudbu s komentářem a je to fajn. Netušila jsem, že je to tak příjemné.

 
Haninka
Haninka - 15.10.2012 12:12

Tygřík: prosím tě, kde bydlíš, u nás bys měla relaxu, kdyby se ti doma nedostávalo .... smajlik - 42 u nás je tohle pomalu za trest smajlik - 68

 
Haninka
Haninka - 15.10.2012 12:11

Já se tedy každý pátek těším, až se zastavím v trafice, koupím nějaký časopis, doma sednu s kafem a časopisem do křesla, nohy na podnožku a relaxuju, to si nedám vzít smajlik - 66

 
Tygřík
Tygřík - 15.10.2012 11:56

Pro mě je obrovský relax žehlení a mytí nádobí - když je obojího halda, je to nejlepší smajlik - 61

 
Almega
Almega - 15.10.2012 10:25

Mě velmi uklidňuje pletí záhonů,shrabování listí a tak...Samozřejmě četba,ale to hlavně až po práci.

 
dadka
dadka - 15.10.2012 8:45

Nejlepší je vpátek odpoledne přijít domů do prázdného a klizeného bytu, prásknout sebou na gauč, hodit nohy na protější křeslo a usnout s vědomím, že zítra je konečně sobota.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.