Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak jsem si pořídila rasta copánky…

Jak jsem si pořídila rasta copánky…

Jako každá správná ženská jsem se i já jednoho dne naštvala na své vlasy a rozhodla se jim vyhlásit válku. Odrostlý krátký sestřih už vypadal zplihle a každodenní hodinové úpravy před zrcadlem zkrátka nejsou pro mě. Chtělo to změnu. A to razantní.

Rasta copánky jsem už kdysi na hlavě měla. Ale to jsem ještě byla vysokoškolskou studentkou plnou elánu a energie. Každopádně jsem na ta léta zavzpomínala (s pětatřicítkou na krku to přece jen je už nějaký pátek) a rozhodla jsem se tomuto originálnímu účesu dát ještě jednou šanci. Tenkrát to přece jen nevypadalo vůbec špatně a u okolí jsem sklidila docela úspěch…

 

Fáze jedna: rozhodnutí

Nebudu zastírat, že jsem impulsivní člověk. A že když se pro něco rozhodnu, chci to mít hned. A nebudu také předstírat, že péči o vlasy věnuji bůhvíkolik času. Čím dřív ráno vypadnu z koupelny, tím lépe. A všechno moje vybavení se skládá ze dvou kusů vlasové kosmetiky (čtěte jako šampon a kondicionér), pořádného poctivého kartáče na vlasy a několika gumiček a sponek. A nepostradatelného laku, bez kterého bych to vrabčí hnízdo asi nezkrotila.

A tak se nejspíš nebudete divit, když jsem se jednoho ráno skutečně naštvala. Kreace, kterou se mi podařilo za půl hodiny marného snažení na hlavě vytvořit, by si zasloužila zvěčnění v síni slávy, respektive v síni ostudy. Zavzpomínala jsem v tu chvíli, jak bezstarostný byl tenkrát život s copánky a musela jsem je hned mít.

 

Fáze dvě: nakupuju

Sehnat pletařku v Praze nebyl problém. Holčinu jsem si pozvala domů a sama vyrazila koupit potřebný materiál. Copánky se totiž naplétají z kanekalonu, který věrně připomíná lidské vlasy. A zde přišel první kámen úrazu.

Paní v obchodě byla milá a pomohla mi vybrat konkrétní materiál včetně barviček. Se svojí přírodní neutrální – mimochodem nikdy nebarvenou – tmavě hnědou barvou jsem najednou zatoužila po něčem zajímavějším. Samozřejmě jsem si nemohla dovolit mít hlavu jako duhu, přeci jen chodím na schůzky s klienty a měla bych si udržet nějakou tu úroveň. A tak jsem odešla s mixem blonďaté a světle a tmavě hnědé. A co více – v extra zvlněné variantě.

 

Fáze 3: pletení

Pletařka dorazila a nad mým výběrem barev se doslova rozplývala. Prý budu kočka. A abychom těch vln (či kudrlin?) využili co nejvíce, dohodli jsme se, že konečně copánků necháme otevřené, takže to celé bude vypadat, jako bych měla najednou dlouhé vlnité vlasy.

A tak jsem na celých dlouhých deset hodin usedla do křesla a svěřila se do péče šikovných rukou. Dámy – takovou bolest jsem si z minulého pletení skutečně nepamatovala! To vám tak tahalo… Nejspíš jsem jen přecitlivělá, každopádně mi to připadalo, jako když se mi někdo snaží sedřít kůži z hlavy.

 

Fáze čtyři: výsledek?

Ale nakonec bylo to utrpení i konce a já se mohla pochlubit novou bujnou hřívou. Co na výsledek říct? Už nikdy nebudu experimentovat s melíry a s blonďatou. Připadám si – se svou světlou pletí a tmavými vlasy a obočím – jako bych si odskočila z poutě. Ty lacině působící melíry asi znáte každá… A ty vlny? Vypadají úžasně, ale otevřené konce se strašně cuchají a už po měsíci ztratily svůj lesk a hebkost. Musela jsem na ně vzít žehličku na vlasy, abych nepřipomínala zacuchanou čarodějnici…

 

A o tom, že mi po celé hlavě naskákaly svědící červené pupínky, snad ani nemluvě… Takže co s vlasy udělám příště? A vůbec dámy, jak vy válčíte s vlasy a s jejich „údržbou“?

Komerční článek


3.12.2012   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 26   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak jsem si pořídila rasta copánky…

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-28
simona7
simona7 - 25.11.2015 9:27

Jo můžeš, snad to nebude brané jako reklama smajlik - 12
http://www.salonrasta.cz/

 
Blankava
Blankava - 18.11.2015 10:08

Simono7, můžu se zeptat v jakém konkrétně salonu jsis ty copánky nechala dělat? Také o tom přemýšlím...

 
simona7
simona7 - 9.11.2015 10:19

Tak já jsem si nechala dělat copánky taky v Praze, ale v saloně. Nenechala bych si to udělat jen tak od někoho ...to je věc první teda..
Věc druhá, fakt nvm jak ten článke brát, je fakt, že působí divně.
Já copánky měla, jak jsem už psala a byla jsem moc spokojená. Zejména v létě to je paráda smajlik - 99

 
simona7
simona7 - 9.11.2015 10:19

Tak já jsem si nechala dělat copánky taky v Praze, ale v saloně. Nenechala bych si to udělat jen tak od někoho ...to je věc první teda..
Věc druhá, fakt nvm jak ten článke brát, je fakt, že působí divně.
Já copánky měla, jak jsem už psala a byla jsem moc spokojená. Zejména v létě to je paráda smajlik - 99

 
abadon
abadon - 18.12.2012 12:58

Proč by si nemohla 35letá dát na hlavu rastu? Náhodou, pokud má k tomuto stylu odpovídající xicht a styl, tak proč ne. Co bych spatřovala jako základní kámen úrazu, pak melír, vlnité copánky a na konci rozpletené smajlik - 20 Horší mix pouťového stylu si snad ani představit nedokážu (rozuměj nechci)

 
sqwela
sqwela - 4.12.2012 10:05

YXH 19:49: Majucha už sem nepíše? dlouho jsem tady od ní nic nečetla..

 
YXH
YXH - 3.12.2012 19:49

Tak jsem se pobavila. Pripomnelo mi to dcery kamaradku. Te bylo asi 20 kdyz si je nechala udelat. Dala za to $200.00 coz je silena suma i na nase pomery. Vypadala exoticky, barvy mela ruzne. ale musela se myt pod prudkou sprchou, normalni ji ten koberec na hlave nevzala. Jak vlasy odrustaly, muselo se to rozplest a zase priplest ten koberec bliz ke kuzi. Dcera ji to delala nekolikrat, ale casem se to tak zacuchalo, ze to musela nechat ostrihat skoro az u hlavy. Vypadala pak taky exoticky, asi jako kdyby opustila Alcatraz (vezeni). Kdyz jely s dcerou za klukama na kemp, rikala jim ze na to pouziva sprchu se zesilenym proudem. Tak ji rikali ze jednu maji. Kdyz se ptala kde, ukazali na potok za kempem (na jare mel hodne prudky tok) smajlik - 68
Mne ten clanek trochu pripominal psani majuchy. Ne jako reklamni, ale spatna zkusenost. Nevim smajlik - 26

 
Petruša
Petruša - 3.12.2012 17:27

Křeček: taky bych to chtěla vidět...

 
sharon
sharon - 3.12.2012 15:26

Kaliban: to je to co nechápu když "komerce" je obchodování, obchodní styk.......smajlik - 26

 
sharon
sharon - 3.12.2012 15:22

sqwela: hodně trhlá ale budiž....já ji viděla s přistřiženou ofinou aby se jí ten obří obličej zmenšil...a neměla pěkný úsměv, mladá holka a děs běs.....smajlik - 68

 
Kaliban
Kaliban - 3.12.2012 14:27

Asi jsem tupá, ale to je komerční článek na co? Na žehličku na vlasy? Antireklama na rasta copánky?

 
PEGG
PEGG - 3.12.2012 13:55

Voborníková - 3.12.2012 9:53 - smajlik - 68smajlik - 47

 
Luciš
Luciš - 3.12.2012 13:24

V dnešním počasí mám afro ZADARMOsmajlik - 9

 
orinka
orinka - 3.12.2012 13:16

především by mě zajímala údržba takového účesu. Předpokládám, že ty vlasy jsou pevně spletené? Nepřála bych jí chytit veškusmajlik - 68

 
sqwela
sqwela - 3.12.2012 12:45

sharon: a nejen vypadala, ale i se chovala příšerně, ty copánky to jenom definitivně podtrhly smajlik - 68 každému prostě všechno nesluší..

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-28
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.