Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Nezapomínáte na péči o svoje nohy?

Nezapomínáte na péči o svoje nohy?

Korále, sandály... a také pantofle a žabky. Léto je v plném proudu a my ukazujeme naše nohy světu, podle čehož by také měly vypadat.

To, že se o ně pravidelně a poctivě staráme a můžeme se božskými nožkami chlubit, je jasné. Pojďme si tedy jen velmi rychle zopakovat, jak na správnou domácí pedkúru.

Ztvrdlá kůže

Na ztvrdlou kůži existuje mnoho změkčujících krémů. Máte-li kůži ztvrdlou opravdu jen mírně, stačí ji pravidelně mazat. Pakliže je kůže na patách ztluštělá a ztvrdlá ve větší míře, je třeba ji z nožek odstranit. Ideální a velmi účinná je „rašple“ na pedikúru. Před takovým „ostrouháním“ musíme nohy namočit alespoň na 15 minut do teplé vody, aby kůže na patách změkla.

Lázeň pro nohy

Když už se našim nohám dostane lázně, spojme příjemné s užitečným. Je dobré, ba přímo žádoucí přidat do vody mořskou sůl či pár kapek éterického oleje. I bylinkové odvary účinkují. Vyvarujte se však úporného mytí nohou mýdlem. Jsou pak vysušené, následkem čehož se tělo brání jejich zvýšenou potivostí... Nožky pak mohou znepříjemňovat prostor, v němž musíme pobývat.

Nehty

Myslím, že tento bod známe všechny velmi dobře. Tak jen pro pořádek: nehty na nohou stříháme zásadně do roviny! Jste-li zvyklé si nehty lakovat, věřte, že i na nohách je velmi efektní tzv. „francie“.

Co pak?

Máte už vykoupané a ostrouhané nožky, ostříhané a nalakované nehty? Pak udělejte svým chodidlům, znaveným po zimě, dobře, a to malou masáží. Pochopitelně jsou dobré bylinkové balzámy a krémy, v nichž jsou výtažky z řebříčku, heřmánku, slézu, jírovce, arniky, rozmarýnu, jalovce, meduňky, mořské trávy...

To dlouhé

Chodidlovou část nohy jsme si tedy zopakovaly. Na řadu přichází „dlouhá“ část – stehna a lýtka. K tomu není mnoho co dodat. Za krásné jsou stále považovány nohy depilované... Depilační krémy, vosky i strojky jistě tvoří běžnou součástí naší koupelny. Jen bychom neměly zapomínat, že v létě se nedostatky pod kalhoty neschovají.

Také lýtka masírujeme a mažeme je aslespoň tělovým mlékem.

Pozor!

Nejen ta „dlouhá“ část nohou přijímá sluneční paprsky. Proto buďte ostražité i na svoje nárty. Opalovací krém patří i tam!

Tak. Teď už jen zbývá obléci šaty, obout pantoflíčky a ukázat všem své božské nožky! 

Redakce


8.8.2014   Rubrika: Péče o krásu. Kosmetika   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nezapomínáte na péči o svoje nohy?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
dadka
dadka - 11.8.2014 6:46

sharon:
Tak já to taky se zdobením nepřeháním, taky mám jen něco málo s ohledem na věk, jen nějaký jednoduchý ornament v bílé barvě, nebo v barvě, která je na proužku.
Už jsem i viděla, jak pedikérka dělala každý nehet jinak barevný, ale to se mně nelíbilo.Musí to být v kusné.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 9.8.2014 22:50

dadka - tak takove nozky by dostaly sok.
ja dnes vylezla na zahradu bez ponozek a pak to drbani, aby zase byly jako z alabastrusmajlik - 76.

 
sharon
sharon - 8.8.2014 11:10

dadka: tak já jen klasiku, žádné zdobení.....to už nechám mladším, ale když mám pěkné sandálky tak v nich chci mít i upravené nohy a ne mít drápy jako slon a popraskané paty.....
v těchto sandálech bych se pak musela stydět.....smajlik - 68obrázek - __1165117_P(1).jpg tyhle mám teď asi měsíc ....a co je na pedikuře bezva je závěrečná masáž chodidel....smajlik - 47

 
dadka
dadka - 8.8.2014 10:31

Stejně jako sharon chodím pravidelně na pedikúru. Doma bych si ji tak precizně neudělala a nehty bych si tak pěkně nenalakovala. Mám pedikérku, která umí nehty krásně nazdobit různými onamenty, perličkami...no krása!! Chodím pravidelně každý měsíc, nechávám si i v zimě dělat francii a v létě místo bílého proužku proužek z několika barev a na prsteníky mám zlaté kroužky. Vypadá to hodně dobře, každý to obdivuje.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 8.8.2014 10:20

Ja vim a uvedomuji si, ze bych mela svym noham venovat vice pece.

 
Tygřík
Tygřík - 8.8.2014 9:14

Dělám si ji doma sama. Jsem extrémně lechtivá, takže i když jsem pedikérek vyzkoušela už mnoho, vždy jsem odcházela předčasně smajlik - 68

 
sharon
sharon - 8.8.2014 8:24

chodím léta pravidelně na pedikuru - luxus smajlik - 47, doma si ji tak neudělám.....smajlik - 66

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 429151.
Archiv anket.