Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Orientální tanec potěší tělo i duši

Orientální tanec potěší tělo i duši

Rády byste se hýbaly, ale když vidíte posilovnu, dělá se vám mdlo? Při vojenských povelech cvičitelky aerobiku vám naskakuje husí kůže? A tanec už jste zkusily?

Ten orientální je jeden z nejvíce ženských tanců vůbec. Poměrně nenásilnou formou se procvičí svaly celého těla. Obzvláště ty, které dostávají zabrat kvůli vysedávání u počítače či sedavému kancelářskému zaměstnání – zejména oblast bederní páteře. Základními pohyby jsou kroužení boky, výsuny a houpání pánve – a právě to má na ony „prosezené“ partie přímo blahodárný vliv.

Kromě zdravotních účinků je tanec příjemná forma odreagování od každodenních starostí. Kdo by nechtěl alespoň na pár minut týdně pomocí hudby a tance odcestovat do zemí Orientu a zapomeva rajlichováenout na podzimně našedlé dny. Nezanedbatelný vliv má tanec i na sebevědomí – získáte jistotu v ovládání svého těla, budete se ladněji pohybovat. Taková vyrovnanost vám dá třeba úplně novou chuť do života.

Tento typ pohybu je vhodný pro všechny, na věku nezáleží – důležitá je jen chuť to zkusit.

V Praze se nově otevírají hodiny orientálního tance od 5. listopadu v DSD studiu, Ondříčkova 40, Praha 3, v pondělí od 18:30 do 19:30. Cena je 100,- Kč za hodinu, platí se každá lekce zvlášť. Lekce vede Eva Rajlichová, která se tanci věnuje od dětských let, tomu orientálnímu od roku 2001.

 

 

 

  

Foto: Vystoupení v Městské knihovně v rámci projektu Hedvábná stezka, Dream Song.
Jiří Schwertner, www.schwertner.cz .

Redakční článek


1.11.2007   Rubrika:   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Orientální tanec potěší tělo i duši

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Daniela86
Daniela86 - 19.9.2019 15:23

ano, taky chodím na orientální tance a je to super. je to hodně dobré i na tvarování postavy a je to i super relax po náročném dni

 
Anče
Anče - 23.7.2016 11:06

smajlik - 2Mně se nejvíc líbí břišní tance od Elišky Balzerové ve filmu Ženy v pokušení....smajlik - 105

 
catcat
catcat - 1.11.2007 15:29

Zrovna včera jsem se přesvědčila, že kombinace vášnivé noci, obrovského nevyspání, následné menstruace a taneční hodiny je sice pro psychiku vynikající, ale tělo ten náboj duševních sil nějak nemůže přežít smajlik - 72

 
babkatapka
babkatapka - 1.11.2007 13:33

jo, jo, to mělo přijít o 40 roků dřív, to bych tehdy ocenila.Ale teď?smajlik - 26

 
jasmine
jasmine - 1.11.2007 6:15

je krásné je vidět,chodím se naně dívat v Egyptěsmajlik - 5

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399801.
Archiv anket.