Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Ukázat pupík, či ne?

Břišní tanečnice

Každá orientální tanečnice, která vystupuje, má doma ve skříni několik kostýmů. Klasický úbor většinou obsahuje sukni či volné kalhoty doplněné krátkým zdobeným topem či podprsenkou. Tanečnice by při výběru měla samozřejmě upřednostnit takový typ oblečení, který jí bude nejvíce vyhovovat a bude se v něm cítit dobře. Pokud si nejste jistá, zkuste přizvat kamarádku s dobrým vkusem, ta vám poradí.

Součásti kostýmů se dají i u nás poměrně snadno sehnat v různých orientálních obchůdcích, bohatý je i výběr látek. Nevýhodou bývá většinou vysoká cena a v některých případech i ne zrovna optimální kvalita. Při vybírání dražších kostýmů si pozorně prohlédněte hlavně zdobení, aby vám po prvním vystoupení neopadaly kamínky apod. V poslední době se nabízí i možnost výhodného nákupu přes internet, břišní tanečnicezboží pak většinou dostanete na dobírku, ovšem musíte si na něj pár dní či týdnů počkat. Pokud byste chtěla nějaké skromnější oblečení na váš kurz, můžete zamířit třeba do secondhandu. I tady se dají sehnat zajímavé kousky, a to za velmi příznivou cenu, chce to jen trochu trpělivosti a štěstí.

A kostým by nebyl úplný, kdyby k němu nebyly doplňky a šperky. I v tomhle je v Čechách už docela slušný trh: seženete od náušnic po náhrdelníky a náramky prakticky vše. Opět se vyplatí nejprve se zorientovat v cenách prostřednictvím internetových obchůdků a pak teprve nakupovat. Rozdíly bývají velké. Pro zajímavost si srovnejte ceny na www.orientalnitanec.cz a na www.modnitrendorient.cz , schválně, kde byste nakoupila levněji…

I při výběru doplňků postupujte opatrně, i tady platí, že méně je více. Elegantní pohyby paží samozřejmě vyniknou, když jsou zvýrazněné náramky, ale nemusíte jich mít na každé ruce padesát. Doplňky jako náramky, náušnice apod. by měly být vždy ze stejného kovu.

Pozor také na některou zavedenou orientální "klasiku", jako je např. pupeční ozdoba. Skutečné břišní tanečnice totiž na pupíku nikdy nenosily šperky. Ve dvacátých letech minulého století byly v módě filmy z harémů, na filmovém plátně se ale nesmělo obnažené bříško s pupíkem objevit. Hollywoodští producenti si ale i s tímto omezením poradili, na pupík se dal bohatě zdobený šperk a směle se točilo dál. Možná si vzpomenete třeba Anitu Ekberg ve filmu Zarak z roku 1956. Ztvárnila v něm tanečnici Salmu, jejíž poloprůhledný kostým a diamantová kytička v pupíku nedaly dlouho spát mnoha obdivovatelům téhle krasavice. Tato ozdoba se tak vryla do povědomí, že ji dodnes ve velké míře nosí tanečnice prakticky po celém světě, aby vypadaly autentičtěji…

Šárka Kupsová


7.4.2006   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Ukázat pupík, či ne?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.