Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Sandip Mallick opět v Čechách

Sandip Mallick opět v Čechách

Letošní turné Sandipa Mallicka doprovázeného českou skupinou Damaru proběhne ve dnech 13. - 21. 5. 2006. Sandip přijíždí do ČR na pozvání režisérky, choreografky a lektorky kathaku Ivany Hessové. V rámci jeho evropského turné (Španělsko, Itálie, Londýn, ČR) se dále uskuteční taneční workshopy ve Studiu Citadela a tento fenomenální tanečník vystoupí jako host mimořádně v Univerzálním prostoru NOD/ROXY v taneční inscenaci “For Phoolan…”

Sandip Mallick se narodil v hudební rodině a tanci se věnuje od čtyř let. Absolvoval 25 let výuky u nejlepších indických mistrů (mj. u Pt. Birju Maharaj). Ve svém tanci kombinuje vše, co se naučil od mistrů klasického tance kathak, se svou vlastní imaginací. V jeho podání získává kathak nový rozměr. V Kalkatě založil taneční školu “Nataraj”, vyučuje v Padatik Dance Centru a pravidelně pořádá semináře tance kathak jak v Indii, tak v zahraničí.

Slovo kathak znamená vypravěč, tedy ten, který vypráví příběhy bohů a bohyň. Tanec kathak má původ v staré hinduistické Indii. V mughalské éře se přesunul ke dvoru, kde byl ovlivněn islámskou kulturou. Po skončení mughalské éry se přesunuje do divadel a v současné době je jedním z nejrozšířenějších tanců Indie.

Zájemci o indický tanec a kulturu už určitě znají českou skupinu Damaru, která se jako jediná v České republice zabývá klasickou hudbou a tancem severní Indie kathak. Představení vychází z tradičních forem Indie, které jsou citlivě skloubeny s evropskou zkušeností umělců a obohaceny moderní samplovací technologií. Damaru se zúčastnilo mnoha domácích i zahraničních festivalů.

Sandip Mallick – program vystoupení v ČR najdete na  www.kathak.wz.cz.

Šárka Kupsová


2.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sandip Mallick opět v Čechách

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 399881.
Archiv anket.