Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Topaz. Kámen nejen potence a krásy.

Topaz. Kámen nejen potence a krásy.

Dnes jsem pro vás připravila na přání jedné čtenářky ze zámoří informace o kamínku, jemuž byly v minulosti přisuzovány zajímavé účinky. Jde o topaz. Údajně měl tento kámen mužům darovat rozum, ušlechtilost a potenci a ženám krásu, láskyplnost a plodnost. Jestli tomu tak je, pak je to skutečně vzácný drahokam.

 

Topaz může mít různé zbarvení od bezbarvé, žluté, zlatožluté, oranžové, přes růžovou, červenou, modrou až k fialové, hnědé či zelené barvě. Je průhledný nebo průsvitný se skelným leskem. Jeho název je pravděpodobně odvozen podle ostrova Topasos v Rudém moři.

 

Modrý topaz

topazChladná modravá barva topazu uklidňuje naši duši a tiší roztěkanou mysl. V centru hrdla podporuje jasné vyjadřování a tvořivou duševní inspiraci. Probouzí v nás touhu po čistotě a dokonalosti. Díky němu snadno opouštíme zastaralé názory, zvyky a předpojatost. Pomáhá nám hledat nové cesty, překonávat nejistotu a vnitřní napětí.

Zdravotně je doporučován při zánětech horních cest dýchacích, bolestech hlavy, nespavosti či zvýšeném tlukotu srdce. Posiluje hlasivky a topazová voda pomáhá na kožní problémy a vyrážky. Je také účinným pomocníkem při bolestech křečových žil. Zároveň je podle tradice doporučován při dětských nemocech – spalničkách a příušnicích.

 

Žlutý topaz

topazŘíká se mu též zlatý nebo imperiál. Bývá s oranžovým nebo růžovým nádechem. Podle předků je poslem sluneční energie. Jeho zářivé zlaté odstíny nás inspirují a povzbuzují naši mysl. Celý organismus včetně nervového systému je jím projasněn.

V oblasti solaru plexu odstraňuje blokády způsobené nestrávenými nepříjemnými zážitky z dřívějška a působí pozitivně při stresu, únavě a psychickém vyčerpání. V centru srdce v nás vyvolává soucit a otevírá srdce všestranné lásce.

Zdravotně pomáhá při nespavosti či nechutenství. Podporuje léčbu epilepsie, dny a neplodnosti. Pozitivně působí při zánětu spojivek. Snižuje krevní tlak, podporuje trávení i léčbu jaterních poruch. Lze jej přikládat při problémech s páteří nebo bolestech křečových žil. Položen na prsou tiší dusivý kašel při onemocnění průdušek.

 

Bílý neboli stříbrný topaz

topazPosiluje naši vytrvalost a cílevědomost při zbavování zlozvyků a závislostí. Zdravotně ovlivňuje mízní systém, žaludek a slezinu. Pomáhá odvodňovat tělo při potížích s ledvinami a vyrovnává hormonální systém při menopauze.

Vzhledem k tomu, že topaz je velmi citlivý na prudké změny teplot, čistíme ho ve vlažné vodě a nabíjíme jen krátce na nepřímém slunci. Na prudkém slunci totiž hrozí, že jeho barva vybledne, což se týká nejvíce modrého topazu.

Astrologicky je přiřazen podle starých Řeků ke znamení Vah, podle Babyloňanů ke Štíru, podle jiných pramenů je zlatý topaz vhodný pro Lvy a Blížence a modrý pro Střelce a Vodnáře.

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse „Čarovná moc drahých kamenů“.

Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice „Zdraví a krása“ a nyní i v rubrice „Tajemno, sny, horoskopy...“

 

Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Lexikon léčivých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Základní kniha o drahokamech a hvězdách - Shalila Sharamon - Bodo J. Baginski

Drahé kameny - Cally Hallová

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


2.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Topaz. Kámen nejen potence a krásy.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.