Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Před zlými duchy vás ochrání olivín

Před zlými duchy vás ochrání olivín

Olivín je kámen nejčastěji olivově zelené barvy, ale může být také žlutozelený nebo hnědozelený. Bývá průsvitný nebo průhledný se skelným leskem. Vzácně může vytvářet efekt kočičího oka. Je též známý pod názvy peridot nebo chryzolit. Název je odvozen od jeho zbarvení.

Historie nám přináší zmínku o olivínu z doby již před 3500 lety. Těžil se tehdy na ostrovech v Rudém moři. Do Evropy jej dovezli až křižáci. Ve starověku byl ctěn jako vzácný drahokam pro své léčivé a ochranné vlastnosti. Broušené olivíny byly vsazovány i do církevních šperků. V době baroka se stal kamenem milenců.

I v současnosti se olivínu přisuzuje schopnost ochrany před zlými duchovními silami, které se nám snaží uškodit. Jeho příjemná zelená barva pomáhá překonávat pocity odcizení. Vtahuje nás do světa přírody, kam si tak často a rádi chodíme odpočinout, relaxovat a nabrat sil. Dodává radostnou náladu, uklidňuje srdce, ale i mysl. Potlačuje naše špatné vlastnosti - domýšlivost, povýšenost a zlobu. Zároveň tlumí sebelítost, přecitlivělost, výčitky špatného svědomí a pocity viny. Naopak nabíjí pozitivním myšlením a dává pocit naděje. Podporuje snahu a ctižádost, činorodost a iniciativu. Probouzí v nás touhu vzít život do svých rukou a nespoléhat se na pomoc ostatních.

olivínZdravotně podporuje látkovou výměnu a zažívání. Aktivuje funkce sleziny, jater a žlučníku. Pomáhá při očistě těla od jedovatých zplodin, při zácpě, zánětu střev a infekčních nemocech. Podporuje léčbu zánětů kloubů, revmatismu a dny. Olivínovou vodou potíráme pokožku při kožních nemocech a plísních.

Očistu olivínu provádíme po každé léčebné kúře vlažnou proudící vodou. Nabíjíme jej na přímém slunci, ale jen krátce.

Astrologicky je přiřazen podle Babyloňanů znamení Ryb, podle Egypťanů a Byzantinců znamení Lva. Od středověku je určen také pro Panny.

Pro zajímavost bych vás ještě ráda upozornila na naleziště v České republice, kde se skutečně daří nalézt maličké úlomky i naprostým laikům. Jde o kopec Kozákov, kde se nachází i pěkná rozhledna, o Smrčí a Podmoklice u Semil.

 

Zdroje:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Lexikon léčivých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Drahé kameny - Cally Hallová

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl

olivínolivínolivín

 

 

 

 

 

 

 

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Monicca


16.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Před zlými duchy vás ochrání olivín

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.