Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Chryzopras – Venušin kámen

Chryzopras – Venušin kámen

Pro dnešní povídání o zázračné moci drahých kamenů jsem si pro vás připravila chryzopras.

Chryzopras je nejvíce ceněnou odrůdou chalcedonu. Má smaragdově zelenou, modrozelenou nebo jablkově zelenou barvu. Je průsvitný nebo neprůhledný se skelným matným leskem. Na slunci může jeho barva vyblednout, pak může být omylem zaměněn za jadeit.

Jeho název je odvozen od řeckého chryzos – zlato a prasmai – ocenit. Znali ho již staří Řekové a Římané. Používali ho k výrobě a zdobení broží, náramků, prstenů a jiných šperků. Zdobili jím také chrámy a kaple. Byl nošen jako talisman. Věřilo se, že chrání proti závisti, prokletí a očarování. Byl symbolem nadpozemské lásky, proto byl nazýván „Venušin kámen“. V dnešní době se používá pro výrobu drobných šperků, ale také pro menší či větší glyptiku.

chryzoprasZ hlediska esoterického má největší vliv na čakru srdce. Harmonizuje celé tělo – fyzické, mentální i emotivní. Uklidňuje naši rozrušenou duši, odhání nejistoty a obavy, nedovolí nám propadnout beznaději. Projasňuje naši mysl a rozpouští všechna dávná traumata a křivdy uložené hluboko uvnitř. Dodává nám trpělivost, abychom byli schopni snášet všechnu bolest a utrpení. Díky němu si uvědomíme, že vše má nějaký smysl a vyšší cíl.

Chryzopras dodává sebedůvěru, schopnost hledat jistotu a nespoléhat se na druhé. Učí nás snášet kritiku a rady, zamyslet se nad nimi, vzít si z nich poučení, ale nenechat se jimi ovlivnit za každou cenu. Zmírňuje pocity méněcennosti, žárlivost a hysterii. Získáváme s ním zpět dětský pohled na svět, nezatížený zkušenostmi. Učí nás chápat život s nadhledem a pozitivním přístupem.

Zdravotně pomáhá zbavovat organismus nečistot a blokád. Jehochryzopras příjemná jablíčková barva dodává srdci klid, snižuje krevní tlak a upravuje krevní oběh. Pročišťuje cévy a podporuje činnost jater. Pomáhá při krvácení, při porodu a pozitivně ovlivňuje činnost žláz. U mužů léčí nemoci prostaty a varlat, u žen neplodnost a nemoci vejcovodů a rozmnožovacích orgánů. Chryzoprasová voda se používá k potírání kůže při kožních potížích, alergiích, ekzémech a plísních.

Očista chryzoprasu se provádí pod proudem vlažné vody. Kvůli citlivosti na prudké sluneční světlo ho nabíjíme pouze na nepřímém slunci.

Podle starověkých Egypťanů je astrologicky přiřazován ke znamení Štíra, podle dnešních astrologů ke Střelcům. Některé prameny ho však přisuzují Rakům a Kozorohům.

 

chryzoprasZdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Cally Hallová: Drahé kameny

Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl: Svět drahých kamenů

Hodně štěstí s kamínky přeje

Monicca


30.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Chryzopras – Venušin kámen

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77633.
    Archiv anket.