Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Slzy Apačů

Slzy Apačů

Obsidián je ve své podstatě přírodní sklo. Vzniká ze sopečné lávy, která vychladla příliš rychle. Může mít barvu černou, šedou, černohnědou (mahagonový) nebo s bílými krystaly cristobalitu (vločkový) a vzácněji také namodralou či nazelenalou. Může však být i duhový – ten je považován spolu s tzv. „slzami Apačů“ za nejcennější. V paleolitu a neolitu byl používán na výrobu pracovních nástrojů a zbraní. Ostré úlomky se upravovaly jako hroty šípů nebo čepele dýky. Název má obsidián podle Římana jménem Obsius, který jej v Etiopii nalezl a přinesl do Říma.

Černý obsidián nejvíce ovlivňuje vedlejší čakry chodidel. Lze jej však úspěšně používat i pro čakry duchovní. Při meditaci nás vtahuje obsidiándo vlastního nitra, do podvědomí a nechává nás nahlížet na vše, co se snažíme ukrýt sami před sebou. Pomáhá porušit všechny blokády a očistit se. K tomu se doporučuje použití krystalu křišťálu spolu s obsidiánem. Černý obsidián má velmi silné účinky, proto by se s ním mělo šetřit a neměl by se používat zbytečně. Ve špatných rukou je dokonce nástrojem černé magie. V dobrých rukou nás naopak proti temným mocnostem chrání. Zdravotně mírní bolesti a svalová napětí. Podporuje průtok energie všemi čakrami a uvolňuje všechny psychosomatické blokády.

Vločkový obsidián má vzhledem k obsahu cristobalitových „vloček“ slabší léčebný vliv než ostatní černé druhy. Dodává sebedůvěru a sílu obsidiánve chvílích, kdy pociťujeme beznaděj a smutek. Pomáhá nám získávat pevnou půdu pod nohama. Učí nás vnímat negativní zážitky jako zkušenost a poučení. Černá barva představuje energii Země a bílá duchovní světlo. Vnímáme jej jako harmonické spojení fyzického s duchovním. Léčebně ho lze použít jako prevenci proti virovým onemocněním. Posiluje imunitu, podporuje látkovou výměnu a obnovu buněk. Reguluje nízký krevní tlak a pomáhá prokrvit pokožku.

Mahagonový obsidián podporuje koncentraci a logické myšlení. Proto je vhodným pomocníkem při náročných zkouškách, neboť zároveň zmírňuje trému a strach. Zdravotně pomáhá zejména v podobě obsidiánové vody při alergiích, zánětech a plísňových onemocněních střev. Podporuje trávicí systém, zklidňuje žaludeční nevolnosti a mírní křeče.

Černý obsidián se zlatistým třpytem pomáhá při léčbě počátečních stavů psychosomatických nemocí, při neurózách a psychických poruchách. Mírní deprese.

Duhový obsidián pomáhá předcházet všem nepříznivým situacím, které by nás mohly psychicky obsidián duhovýzasáhnout. Podporuje také vůli a vytrvalost při odstraňování špatných návyků na alkohol, tabák či drogy. Uvádí do harmonického klidu náš nervový systém a činnost všech orgánů. Aktivuje obranný systém těla a zostřuje smysly.

„Slzy Apačů“ jsou průsvitný až průhledný druh černého obsidiánu, který podporuje intuici a jasnovidnost. Mírní deprese a stavy letargie. I tento druh pomáhá odbourávat psychosomatické blokády. Položen v centru solaru plexu nebo na pupeční čakře mírní stres a léčí žaludeční a střevní problémy. Voda podporuje funkce trávicího ústrojí a preventivně je brání před infekcemi a záněty. Zevně léčí pleť a chrání ji.

Očistu obsidiánu provádíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc vobsidián misce vody spolu s křišťálem. Nabíjíme ho ráno nebo v podvečer na přímém slunci. Duhový obsidián je však citlivý na žár a prudké světlo, proto ho nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, při přibývajícím Měsíci nebo za úplňku.

Astrologicky je přiřazován znamení Štíra, Vah a Kozoroha.

 

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Gill Haleová: Drahé kameny

 

Monicca


20.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Slzy Apačů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.