Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magnezit je především očistný kámen

Magnezit je především očistný kámen

Magnezit je kámen barvy bílé, nažloutlé či šedé s tmavým žilkováním. Jeho název je odvozen od magnezia (hořčíku), které je v něm obsaženo, a zároveň podle naleziště v severní oblasti Řecka, které se také nazývá Magnesia. Zajímavé je, že se právě magnezit spolu s howlitem často dobarvuje, a nahrazuje tak velmi známý a mnohem dražší tyrkys.

Magnezit posiluje naši vůli. Díky němu se dokážeme ubránit závislosti na čemkoli, co ohrožuje naše zdraví. Významná je jeho pomoc při vyrovnávání se s vlastními nedostatky a komplexy z nedokonalosti. Dává nám schopnost se milovat takoví, jací jsme i se svými chybami. Je především očistným kamenem. Zbavuje blokád a celkově očišťuje organismus.

Léčebně přispívá k zdravějšímu způsobu života. Pomáhá našemu tělu vylučovat špatné látky, jedy a zplodiny, které získáváme ze špatného ovzduší, ale i z potravy. Obsahuje velké množství hořčíku a pomáhá ho ukládat v těle. Magnezit je doporučován při bolestech hlavy, zubů, zad a při zánětech vedlejších dutin. Pomáhá také při revmatismu, svalových potížích a napětích, křečových žilách a při hojení kostí. Mírní žaludeční křeče, střevní a žlučníkové koliky. Posiluje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje činnost štítné žlázy. Ženám zmírňuje potíže při menstruaci. Je výborným preventivním prostředkem proti srdečním problémům a angině pectoris. Přikládá se na postižená místa přímo na kůži podle potřeby.

Magnezitová voda pomáhá proti nadměrnému pocení. Při pravidelném užívání ráno na lačno pročišťuje krev a odvodňuje organismus. Také pomáhá při potížích s prostatou.

Očistu magnezitu provádíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na přímém slunci nebo spolu s křišťálem za úplňku měsíce.

Astrologicky je přiřazován znamení Vah.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Judy Hallová: Kameny od A do Z

Monicca


15.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Magnezit je především očistný kámen

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127206.
Archiv anket.