Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magnezit je především očistný kámen

Magnezit je především očistný kámen

Magnezit je kámen barvy bílé, nažloutlé či šedé s tmavým žilkováním. Jeho název je odvozen od magnezia (hořčíku), které je v něm obsaženo, a zároveň podle naleziště v severní oblasti Řecka, které se také nazývá Magnesia. Zajímavé je, že se právě magnezit spolu s howlitem často dobarvuje, a nahrazuje tak velmi známý a mnohem dražší tyrkys.

Magnezit posiluje naši vůli. Díky němu se dokážeme ubránit závislosti na čemkoli, co ohrožuje naše zdraví. Významná je jeho pomoc při vyrovnávání se s vlastními nedostatky a komplexy z nedokonalosti. Dává nám schopnost se milovat takoví, jací jsme i se svými chybami. Je především očistným kamenem. Zbavuje blokád a celkově očišťuje organismus.

Léčebně přispívá k zdravějšímu způsobu života. Pomáhá našemu tělu vylučovat špatné látky, jedy a zplodiny, které získáváme ze špatného ovzduší, ale i z potravy. Obsahuje velké množství hořčíku a pomáhá ho ukládat v těle. Magnezit je doporučován při bolestech hlavy, zubů, zad a při zánětech vedlejších dutin. Pomáhá také při revmatismu, svalových potížích a napětích, křečových žilách a při hojení kostí. Mírní žaludeční křeče, střevní a žlučníkové koliky. Posiluje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje činnost štítné žlázy. Ženám zmírňuje potíže při menstruaci. Je výborným preventivním prostředkem proti srdečním problémům a angině pectoris. Přikládá se na postižená místa přímo na kůži podle potřeby.

Magnezitová voda pomáhá proti nadměrnému pocení. Při pravidelném užívání ráno na lačno pročišťuje krev a odvodňuje organismus. Také pomáhá při potížích s prostatou.

Očistu magnezitu provádíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na přímém slunci nebo spolu s křišťálem za úplňku měsíce.

Astrologicky je přiřazován znamení Vah.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Josef Pavel Kreperát: Lexikon léčivých kamenů

Judy Hallová: Kameny od A do Z

Monicca


15.11.2006   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Magnezit je především očistný kámen

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 464674.
Archiv anket.