Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

S drahokamy na zdravotní potíže

S drahokamy na zdravotní potíže

Minulý týden jsem vám představila kamínky, které mohou pomoci při stresu a únavě. Dnes se zmíním o jiných zdravotních nástrahách, které nás často přepadnou v předvánočním a vánočním období, a opět uvedu několik drahých kamenů, jež pomáhají.

Většina žen si myslí, že před Vánocemi je nejdůležitější uklidit domácnost, vysmýčit všechny skříňky, přerovnat prádelníky, umýt okna a napéct cukroví. Mnohá z nich po štědrovečerním rozdávání dárků unaveně odpadne do křesla či na pohovku a oddychne si, že má vše konečně za sebou. Někdy se však stanou i horší příhody a s nimi třeba nemoc či zranění. Samozřejmě je v prvé řadě nutné navštívit lékaře. Ale spolu s léky a mastmi nám jako doplněk léčby pomohou i drahé kameny.

Mezi nejčastější potíže zřejmě patří svalová únava a bolest zad. Při svalovém napětí nám pomůže býčí oko, modrý aventurín, heliotrop, amazonit, magnezit či černý obsidián. Od bolestí páteře pomáhá křišťál s vrostlicemi turmalínu. Na bolesti zad působí i akvamarín, záhněda, amazonit nebo magnezit.

Z přehnaného používání saponátů a jiných čisticích prostředků nás může postihnout ekzém nebo kožní vyrážka. Tyto potíže léčí např. lapis lazuli, zelený aventurín, jantar, ametyst, akvamarín, křišťál či safír.

Jako následek mytí oken v zimním období se často dostaví nachlazení, horečky, chřipka. Nachlazení můžeme léčit zlatým topazem, rutilovým křišťálem nebo labradoritem. Horečku mírní rubín, křišťál, jadeit, sodalit, jantar nebo bílá perla. Proti chřipce se můžeme ozbrojit jadeitem, verdelitem či modrým fluoritem. Na kašel pomáhá zlatý topaz, akvamarín, křišťál s rutilem, jantar a mookait.

Imunitní systém však posílíme rubínem, smaragdem, křišťálem, citrínem, aventurínem, jadeitem, chalcedonem, mechovým a stromečkovým achátem, onyxem, mookaitem, heliotropem, bílým kalcitem nebo jantarem.

Od únavy nebo spolu s jmenovanými potížemi se může dostavit bolest hlavy nebo migréna. Na tyto problémy působí smaragd, křišťál, ametyst, zelený aventurín, jadeit, amazonit, fialový fluorit, rodochrozit a girasol.

Na otoky přikládáme žlutý jadeit, mookait, nefrit, měsíční kámen, hematit, lapis lazuli nebo verdelit.

Při celkové únavě pomůže rubín, granát nebo křišťál.

Na závěr ještě připomenu, jak se drahé kameny při léčbě používají. Očištěné a nabité kamínky můžeme přikládat přímo na postižená místa a léčbu doplňovat neustálým nošením drahokamu při sobě a jeho „žmouláním“ v ruce. Na kožní potíže se používá k potírání pokožky voda, v níž se drahokam nechal působit přes noc. Vodu můžeme také užívat vnitřně nebo ji např. kloktat při bolestech v krku. Po každém použití však nesmíme zapomenout kamínek opět očistit, poděkovat mu za pomoc a znovu ho nechat nabít podle individuální potřeby jednotlivých krystalů na slunci, ve stínu, nebo při úplňku.

Přeji vám klidné a bezproblémové zvládnutí příprav na vánoční svátky.

 

Zdroj:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Monicca


6.12.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - S drahokamy na zdravotní potíže

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.