Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Rekonstrukce opravy úpravy domu a bytu

Dobrá hospodyně odpočívá za plotem nízkoenergetického domu

Dobrá hospodyně odpočívá za plotem nízkoenergetického domu

Značnou část rodinných účtů domácností krátí výdaje za energie. Přibližně čtyři pětiny této energie pak připadají na spotřebu tepla na vytápění a ohřev vody. Zatímco v běžné domácnosti platíme za energie řádově tisíce korun měsíčně, v nízkoenergetické domácnosti se tato částka významně krátí. Uvážíme-li vzrůstající ceny energií a skutečnost, že vlastní bydlení si většinou pořizujeme na celý život, mluvíme zde o energetických úsporách v řádech desítek až stovek tisíc korun. Navíc jsou takové domácnosti méně náročné na provoz a údržbu. Ušetřený čas a peníze tak můžete vracet zpět rodině a těšit se z příjemnějších věcí, než je věčná starost o domácnost a placení složenek za energie a hypotéku.

Na rezidenčním trhu dnes existuje již několik projektů nízkoenergetického bydlení. Málokteré z nich, se však mohou pyšnit neotřelou architekturou interiérů i exteriérů budov, která ctí krajinný kontext své lokality a harmonicky zapadá do okolí. Například v Praze Horních Počernicích se v posledních letech takové projekty staví. Tyto nízkoenergetické domácnosti developera Konhefr v sobě snoubí moderní technologie 21. jakými jsou tepelné čerpadlo, podlahové topení, využití přirozeného krajinného reliéfu, rekuperace vzduchu (využití odpadního tepla z běžného provozu domácnosti), ekvitermní regulace – tedy regulace teploty topné vody podle venkovní teploty, inteligentní systém a další.

Zajímavostí jednoho z nízkoenergetických bytových komplexů v Horních Počernicích jsou takzvané domy v zemi. Jedná se o komfortní, prosvětlené a nízkoenergetické byty, jejichž jedna část je přikryta vrstvou zeminy a vegetace, zatímco druhá část domu je otočená na jih a prosklená. Takové řešení pak zaručuje stálé a příjemné mikroklima domácnosti, kdy jižní prosklená část domu společně se světlovody zase přináší dostatek světla do obytných místností. „V domě je stále příjemné klima. V zimě teplo, v létě chlad. Velká okna a další prosklené plochy jsem doplnila venkovními žaluziemi, které i v parném létě zajistí velmi příjemné prostředí.“ Hodnotí toto bydlení paní Olga, která žije společně se dvěma dětmi v domě v zemi. Domy v zemi byly premiérou na českém trhu realit a získaly dokonce nominaci na cenu Státního fondu rozvoje bydlení za nejlepší stavbu určenou pro bydlení pro rok 2010.

Bydlení v projektech Krásné Počernice a Nový Sedlec u Líbeznic

dobrá hospodyně odpočíváLetos na jaře se chystá kolaudace druhé etapy nízkoenergetických rodinných domů a dvojdomů v Sedlci u Líbeznic. V rámci této etapy bude zkolaudováno 13 dvoupodlažních rodinných domů s dispozičním řešením, které je plně podřízeno vysokému obytnému standardu. Zatímco obytné místnosti jsou situovány k osluněným fasádám, obslužné prostory jsou umístěny při severní straně objektu, nebo v jeho centru. Projekt nabízí ve standardním vybavení výše zmíněné prvky (tepelné čerpadlo, rekuperaci vzduchu, ekvitermní regulaci teploty, trojitá skla, podlahové topení...), které srovnatelné projekty vůbec nenabízejí, nebo jen za cenu dalších příplatků. Všechny objekty projektu Nový Sedlec u Líbeznic splňují kritéria pro udělení Průkazu energetické náročnosti budovy třídy A, což je nejlepší možné hodnocení.

dobrá hospodyně odpočíváKromě projektu v Sedlci proběhne koncem roku také kolaudace projektu Krásné Počernice. Projekt přímo navazuje na úspěšný bytový soubor Horní Počernice - V Lukách, který získal titul Stavba roku 2008 za vytvoření obytné skupiny s rozmanitými typy bytových staveb se zřetelem k netradičním řešením obytných prostorů a využití alternativního zdroje tepelné energie. Součástí Krásných Počernic je opět několik bytů přímo v zemi a komplex sestávající celkem ze čtyř objektů nabídne byty v dispozicích 1+KK až 4+KK o velikosti od 33 do 125 m2. Cena nejmenších nízkoenergetických bytů 1 + KK s balkonem či předzahrádkou pak začíná přibližně na 1 875 000 Kč.

 

Pro více informací: www.konhefr.cz

Komerční článek


7.2.2012   Rubrika: Opravy úpravy domu a bytu   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dobrá hospodyně odpočívá za plotem nízkoenergetického domu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 7.2.2012 17:11

ne, ne, ....dobrá hospodyně pro pírko i přes plot skočí.....smajlik - 16

 
Almega
Almega - 7.2.2012 15:10

Myslím,že bude levnější si koupit levný pozemek a pak si tam vykopat zemljanku.....,studnu a používat suchý záchod....Okolo pěstovat zeleninu a ovoce,králíky,prase,na podzim jít sbírat klásky,umlít si vlastní mouku a péct svůj chleba...No nevím....já tedy ne!!

 
Arna
Arna - 7.2.2012 13:37

No, bydlíme 5 let v novém, tak snad už jen navršit zeminu aby koukaly jen ty solární panely na střešesmajlik - 68 Ale když si představím tu dřinu se zeminou na dorovnání terénusmajlik - 76

 
Linda
Linda - 7.2.2012 9:42

Nemuzu si pomoci, ale zkusenosti mám jiné. Staveli jsme pomoci firmy. Chteli jsme slunecní panely - porizovací cena+ zivotnost - uspora = posledni 2 roky sve zivotnosti by jsme mozná meli ohrev vody zdarma. A to nepocitam jejich neekologickou vyrobu a likviaci. Extra zatepleni - porizovaci cena+uprava projektu+ samozrejme uprava sten (tloustka) = uspora by byla videt nekdy za 30 roku. A tak to bylo se vsím, proste ano usetrili bychom na vytapeni a ohrevu vody nekolik tisic rocne, ale hypotéku bychom meli o pul milionu vyssi a mesicni splatky pro nás nesplatitelné. smajlik - 26
Pochybuji ze by to v Cechách bylo o tolik jiné

 
Světlonoska
Světlonoska - 7.2.2012 9:29

smajlik - 76Kde na něj ale vzít a nekrástsmajlik - 55smajlik - 58smajlik - 26

fandím jim,ale ej jaksi pro obyčejné lidi nedosažitelnýsmajlik - 55

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127865.
Archiv anket.