Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Aby nám Vánoční hvězda dělala dlouho radost

Aby nám Vánoční hvězda dělala dlouho radost

Patříte k milovnicím květin a nedovedete si Vánoce představit bez nádherné Poincézie, která se lidově nazývá Vánoční hvězda? Jestliže ano, pak ji už určitě máte doma a těšíte se z ní. Možná ale nevíte, jak o ni správně pečovat, aby vám dlouho vydržela.

Aby byla Vánoční hvězda dlouho krásná

Již při nákupu si ji pozorně prohlédněte. Zdravou rostlinu poznáte podle sytého zbarvení. Ujistěte se, zda mezi listy najdete poupata. Při převozu dejte pozor na mráz, radši si nechte květinu zabalit, aby neomrzla.

Doma ji pak pěstujte při běžné pokojové teplotě a umístěte na nějaké světlé místo. Se zálivkou buďte opatrní, substrát by měl být stále vlhký, ale dávejte pozor na přílišné zalévání či dokonce přelití. To jí nedělá dobře. Občas ji můžete i jemně orosit.

Jestliže se s touto krásnou květinou nechcete rozloučit ani po Vánocích, věnujte jí zvláštní péči. Ve chvíli, kdy její listy odkvetou a odpadnou, přesuňte květinu na tmavší místo a zalévejte ji velmi mírně. V březnu pak zkraťte výhonky asi na deset centimetrů. Tím docílíte, že začnou růst nové. Po prořezání rostlinu přesaďte a omezte zálivku.

vánoční hvězdaJak docílit krásného zabarvení

Na podzim, když se začnou zkracovat dny, se rostlina začíná zabarvovat. Jestliže chcete mít krásně zbarvenou Vánoční hvězdu přesně na Vánoce, můžete svou kytičku trošičku ošálit a iluzi zkracujících dnů jí navodit uměle. Od konce září ji nechávejte na denním světle pouze deset hodin a na zbytek dne ji zatemněte. Tím získáte krásné zabarvení právě o Vánocích.

Chcete-li si vypěstovat více těchto rostlin, můžete. Stačí, když při březnovém prořezávání necháte výhonky zakořenit ve sklenici s vodou a pak ji zasadíte do květináče se směsí listovky, drnovky, pařeništní zeminy a písku.

Přestože je Vánoční hvězda krásná, může vám při neopatrné manipulaci přivodit zdravotní potíže. Dejte si pozor zejména při řízkování, kdy z květiny vytéká mléčná šťáva, která je mírně jedovatá. Může podráždit pokožku.

 

Zdroj: www.chovatelka.cz

Meryl


14.12.2007   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Aby nám Vánoční hvězda dělala dlouho radost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
r1911
r1911 - 14.12.2007 19:05

Koupila jsem si ji jednou, jinak ji každým rokem dostávám. většinou červenou, jednou jsem měla bílou (zlatou). Nejdéle mi vydržela do května, ale většinou zajde nejpozději do března. Asi se jí v našem paneláku nelíbí.

 
babkatapka
babkatapka - 14.12.2007 12:57

moc se mi líbí, ale nemámsmajlik - 26

 
lejla
lejla - 14.12.2007 12:55

Nikdy mi vanocni hvezda nevydrzelasmajlik - 26, letos poprve jsem ji ani nekoupila.Ale libi se mi mocsmajlik - 60

 
Šťastná Baronka
Šťastná Baronka - 14.12.2007 10:31

smajlik - 76DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍK S TIM ZATEMŇOVÁNÍM TEĎ???smajlik - 68Už to nestihnusmajlik - 85 Manžel ji vloni koupil na naše první Vánoce pro mou potěchu a já ji mám doteď, rozrostla se,zakošatěla, ale je pořád zelenásmajlik - 82smajlik - 85 a teď teprv se dovim, že jsem ji měla dávat od podzimu na hanbu do tmy do komorysmajlik - 76smajlik - 68
No jo, tak příští rok)

a veselé vánoceeeeeeeesmajlik - 42

 
Hanča
Hanča - 14.12.2007 9:16

já letos sehnala pěknou za pouhých 50,- Kč, tak jsem zvědavá, jestli přežije do příštích vánoc, zatím se mi to nikdy nepodařilo

 
Linda
Linda - 14.12.2007 7:27

Bohusel jsem nezdedila rodinné Micurinské vlohy a i kdyz neco mi roste samo (napr. fíkus) tak zrovna vánocní hvezdu dostávám pravidelne k narozeninám (11.12) a kazdorocne se sotva dozije Silvestra. Jednou jedinkrát se stal zázrak a prezila v podobe pahýlu do velikonoc, ale pak chudinka vzdala svuj boj a odesla do kvetinových vecných lovist. Ne téhle kyticce se u mne nedarí.

 
jasmine
jasmine - 14.12.2007 6:10

ne vánoční hvězdu nekupuji,je pěkná,ale já a kytky to k sobě nejdesmajlik - 26

 
dadka
dadka - 14.12.2007 5:38

Vánoční hvězdy mě nějak neoslovily i když mám kytky moc ráda.

 
hancze
hancze - 14.12.2007 5:34

smajlik - 60 dneska jsem si taky jednu koupila smajlik - 60 jen jsem zvedava jak dlouho v tom malajskym vedru vydrzi smajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.