Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Granule prý psovi stačí. Jaký je váš názor?

Granule prý psovi stačí. Jaký je váš názor?

Zajímal by mne názor čtenářek, které mají vlastní pejsky, na to, čím je nejlepší je krmit. Pořídili jsme si před nedávnem labradora a nemůžeme se s manželem shodnout na tom, jak ho živit.

Já zastávám názor, že i pes má své potřeby, mezi které patří i chuťové prožitky, a dopřávám mu domácí vařenou stravu (vařím extra pro něj, v žádném případě nejí to, co my) a někdy, když nemám čas, mu namíchám třeba těstoviny do koupené psí konzervy.

Manžel by byl rád, kdyby se náš pes naučil jíst granule, nevidí v tom problém, spousta psů jeho známých v podstatě nic jiného nežere. A údajně s tím nemají žádný problém, jsou na to prostě zvyklí. Mezi hlavní manželův argument patří úspora času a financí (granule vyjdou levněji než kupované maso a další ingredience) a také skutečnost, že jsou vždy po ruce, kdybychom jeli někam na delší výlet nebo dovolenou.

granule prý psovi stačí.Mně se to moc nezdá. Samozřejmě, že pes nic neřekne, jak by taky mohl. Je odkázán na to, co mu člověk do té misky vloží, a sní to, protože má hlad. Ale nikdo mi nevymluví, že krmit celoživotně psa pouze granulemi, je svým způsobem týrání. Jistě, jsou údajně správně vyvážené a pes z nich získá všechny potřebné živiny, které potřebuje, ale myslím, že kdovíjak si na nich nepochutná. Člověk by přece taky nebyl spokojený, kdyby jedl celý život stále dokola jen jedno a to samé jídlo, byť by nutričně splňovalo vše, co lidský organismus vyžaduje.

A tak se s manželem dohadujeme (nehádáme) o tom, co je pro našeho psa nejlepší. Zatím se mi podařilo domácí stravu uhájit, ale to jenom díky tomu, že jsem to já, kdo ji připravuje a nakupuje potřebné suroviny, aby jich bylo doma stále dostatek.

Ano, připouštím, že krmení granulemi by pro mne bylo pohodlnější, ale tady přece nejde jen o mě. Psa jsme si pořídili oba po vzájemné domluvě, máme ho rádi a těšíme se, až vyroste (zatím je to ještě půlroční štěně) a budeme s ním trávit naše aktivity, mezi které patří hlavně turistika.

Ptala jsem se veterináře a ten mi odpověděl stylem "ani ryba, ani rak". Podle něj je přípustné obojí, pouze mne zrazoval od klasické lidské stravy, která pro psy není vhodná. Ale co se týká jeho názoru, nemá nic proti granulím ani proti speciálně vařené domácí stravě.

Vím, že granulované krmivo je díky snadné přípravě u chovatelů hodně oblíbené. Zajímalo by mne, čím krmí zdejší pejskařky. Možná to vidím přehnaně z lidského pohledu a tomu psovi to skutečně nevadí.

Jana


5.10.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 77   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Granule prý psovi stačí. Jaký je váš názor?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
Alecca
Alecca - 6.12.2022 14:47

Já bych se ráda zeptala na kvalitu krmiv od https://www.kralovstvikrmiv.cz. Díky moc. Chci toho koupit víc, tak ať vím, jaké jsou a nemusím pak shánět další.

 
Terka jun
Terka jun - 4.10.2019 12:10

Ano našla, podívejte se na granule od https://krmivo-brit.cz/cs/produkty/psi?productType=65-granule, dělají je z opravdu čerstvého masa, a zbytek jen přírodní plodiny, dělají je v několika příchutích, takže je můžete střídat.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 3.10.2019 7:48

Takže jste ale našla na trhu kvalitní granule? mohla by jste prosím poradit jaké?

 
Terka jun
Terka jun - 2.10.2019 16:11

Já docela špatné, protože co jsem se dívala, tak převážná většina, co se prodává, tak jsou to samá éčka, dalo mi docela dost zabrat, než jsem našla opravdu kvalitní granule.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 1.10.2019 17:53

Jaké máte zkušenosti s výběrem granulí prosím? poradíte mi, podle čeho bych je měla vybírat?

 
beci
beci - 28.3.2012 10:40

doporučila bych lidem jíst jenom jídlo z konzerv nebo polévky práškové potom by třeba pochopili i ty zvířata.zvířata lidi chápou poslouchají,rozumějí.A co lidé

 
mamka b
mamka b - 14.2.2011 20:14

smajlik - 33tak to je těžké říct.Máme labradora a když byla štěňátko, tak jsem jí vyvařovala.No měla se kolikrát lépe než my.Ale jak vyrostla tak začala přibírat.Tak jsme ji naučily na granule.Občas dostane na přilepšení domáci stravu,ale už to není každý den.smajlik - 45Myslím si že nestrádá.Je to náš mazlík.Hlavně našeho malýho synátora.smajlik - 90

 
Lujza
Lujza - 6.10.2010 15:06

my máme psa už 9 let , je to malý pokojový pes - fenka a bylo mi řečeno, že tato rasa má kratší střeva a těžko zpracovávají klasické jídlo. Nevím, jestli je to pravda, ale krmíme je stále granulemi, které střídáme a já ji ty granule vždycky ochutím třeba ji tam dám žličku polívky, nebo když mi zůstane paštika tak je to zamíchám do granulí, nebo jí mezi ně dám piškoty, nebo jí mezi granule zamíchám trošku těstovin, nebo rýže atd. Za tu dobu neměla nikdy žádné zdrvotní problémy, takže si myslím, že jí to takhle vyhovuje.

 
luckacaky
luckacaky - 6.10.2010 1:52

máme 15ti měsíční labradorku,dáváme jí od malička jen granule a je hezká,srst má pěkně lesklou,zdravou.úplně jim granule stačí,my dávali acanu ale přešli sme na ontario a dobrý,je v tom i lososový olej,dobrý na srst.naučili sme jí že když jíme ona je na svém místě takže nežebrá.nevadí jí to že má jen granule.jinak jí dáváme dentální tyčinky a sem tam psí pamlsek.

 
Petruša
Petruša - 5.10.2010 21:43

tak jsem zkoumala ty naše granule a podle toho co píšou by tam mělo být 30% kuřecího masa a nevim jak to přeložit, prostě něco co pochází z kuřet, takže předpokládám vnitřnosti nebo tak. A píšou tam že tam neni soja, hovězí ani vepřový

 
Riki
Riki - 5.10.2010 21:01

Granule psovi stačí. Ale normální pes si stejně něco navíc ukradne, nebo vyžebrá. smajlik - 42 Když jsem mívala psy před 25 lety, nebylo granulí, tak se vařilo. Výsekové maso, drůbeží krky, ryby, mrkev a další zelenina, rýže, bezvaječné těestoviny. Blaf, z lidského hlediska. Od té doby, co jsou granule dostupné, by mě ani nehlo psovi vařit. Ostatně poslední pes, kterého jsem si jako štěně přivezla loni, byl údajně od chovatelky navyklý na kuřecí maso. Ten humus, jakým se po rozmrazení ukázalo "maso" být, by snad nežral ani medvěd hladovej po zimním spánku. Taky štěně mělo jedním koncem průjem a druhým zvracelo. Po převedení na granule nastal výrazný posun k lepšímu. Samozřejmě nešlo o ty granule, co maj v kauflandu pytel za stopade. Jinak velmi souhlasím s Ťapinou - pes chce vždycky především to, co mají lidi, ne že by na to měl chuť, prostě vidí, co "smečka žere" a chce to taky, to je psí přirozenost.

 
Petruša
Petruša - 5.10.2010 19:37

Vlastí: no ale to by musel dr poznat a ona má za sebou i dvě biopsie kůže

 
Ťapina
Ťapina - 5.10.2010 19:34

mashanka: Pes je zvíře smečkové, takže si nejvíc pomlaská na tom, co vidí jíst lidi. I kdyby mu to chuťově nedávalo vůbec nic.

Jinak ono je na psech dost vidět, jakou mají výživu. Všichni majitelé říkají "on žere to a to a je úplně zdravý, a to je mu už... " a pak z nich vypadne 9 let, pes je šedivý, skleslý, vypelichaný, tlustý, má půlku zubů a sotva se plouží. A mám jim vysvětlovat, že mému psovi je 11, kromě prošedivělého čumáku na něm není vidět fyzická změna od doby, kdy mu byly dva, a ujde se mnou dvacetikilometrovou túru? Nemá to cenu.

 
Vlastí
Vlastí - 5.10.2010 19:14

Petruša: bych spíš tipla na parazity, tzv. "chodící lupy"

 
Petruša
Petruša - 5.10.2010 19:10

Vendelina: my jsme právě výměnu granulí zkoušeli, má už třetí. Už jsem i přemýšlela jestli nemůže být alergická na prach nebo něco podobnýho co je prostě doma pořád. My jí s tím už zjevně koupili, protože jako maličký se jí loupalo bříško, ale já tehdy myslela že je to tím, že se jí mění ta "štěněčí" srst na "dospělou"

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-76
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76952.
    Archiv anket.