Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Víkendové Hrnčířské trhy

Víkendové Hrnčířské trhy

Už jen pár dnů zbývá do devátého ročníku Jarních hrnčířských slavností, které se budou konat na zámku Nelahozeves ve Středočeském kraji.

O víkendu s datem 16. – 17. dubna 2011 bude zámek a jeho přilehlé okolí zaplněno více než 120 stánky řemeslníků a prodejců, kteří návštěvníkům nabídnou tradiční a kvalitní keramické výrobky. Jako každý rok, tak i letos budou návštěvníky očekávat průvodci v historických kostýmech, kteří zájemce seznámí s rodinnou historií v rámci prohlídky expozice s názvem Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů. Návštěvníci určitě kejklířpřivítají letošní novinku, kterou bude čajovna v zámeckém sklepení s rozšířeným posezením.

Ani letos organizátoři nezapomněli na nejmladší návštěvníky, kteří se mohou těšit na letové ukázky dravců a sov, historické hry v zahradě, dílničky zaměřené nejen na Velikonoce a v neposlední řadě i na Sváťovo dividlo v Rytířském sále. Kejklíř Pupa, který se mimo jiné neváhal vydat i do jedné televizní talentové soutěže, a soubor Špalíček budou bavit návštěvníky na nádvoří zámku.

I tento rok bude zámecká kuchyně připravovat svoje speciality včetně guláše, bramboráků, grilovaných klobás a jablečného závinu. Lobkowiczké pivo a víno bude nabízeno na několika místech po celém areálu zámku.

Další letošní novinkou je otevření kostela sv. Ondřeje, kde Antonín Dvořák jako malý chlapec hrával na varhany. Kostel se nachází naproti Dvořákovu rodnému domu, který bude otevřen pro návštěvníky.

 

Zámek Nelahozeves

tel. 315 709 111   
info@lobkowiczevents.cz
www.lobkowicz-collections.org

Elen Melicharová


14.4.2011   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Víkendové Hrnčířské trhy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Riki
Riki - 14.4.2011 14:26

Znám. Tyhle trhy byly pěkné tak první tři roky. Než "někdo" pochopil, jaký mají potenciál a udělal z toho komerční monstrakci, a tím naprosto zabil veškerou originalitu a atmosféru. Teď je tam nacvaknuto, fronty na všechno, nehorázně drahé vstupné, problém s parkováním, předražené občerstvení - no prostě jako všude. smajlik - 42 Nic mimořádného ani zvlášť zajímavého. smajlik - 26

 
sharon
sharon - 14.4.2011 10:50

daleko je daleko.....smajlik - 63

 
Almega
Almega - 14.4.2011 9:59

Daleko... a asi bude sněžit....

 
Jarča*
Jarča* - 14.4.2011 7:17

Do Nelahozevsi se chci podívat už dávno, tento víkend to už ale bohužel nestihnem, i když ten program vypadá moc lákavěsmajlik - 47

 
dadka
dadka - 14.4.2011 1:14

Keramiku mám moc ráda, hned bych se tam rozjela, ale mám to daleko.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.