Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Kuřácké prostředí ohrožuje psy. Hrozí jim rakovina plic.

Kuřácké prostředí ohrožuje psy. Hrozí jim rakovina plic.

Kuřáci si často neuvědomují, koho svojí závislostí ohrožují. Kromě nich samotných a osob, s kterými tráví nejvíce času, to jsou i jejich domácí mazlíčci.

 

I zvířata mají lidské choroby

Nejen že pasivní kouření domácí mazlíčky prokazatelně ohrožuje, dokonce u nich vyvolává choroby velmi podobné těm lidským:

 • alergie,
 • onemocnění srdce a cév,
 • respirační obtíže,
 • některé nádory
 • a někdy i smrt.
  • Pasivní kouření ohrožuje odlišné rasy různě:pes

   • Psi žijící s kuřákem mají o 60 % vyšší riziko vzniku rakoviny plic než ti, co v zakouřeném prostředí nepobývají.
   • Rasy s krátkým čenichem, jako jsou například mops nebo bostonský teriér, ohrožuje rakovina plic více než ty s dlouhým.
   • Například kolie nebo chrti svým nosem totiž pročistí vdechovaný vzduch od většího množství rakovinotvorných látek. Ty se pak sice do plic nedostanou, zato ale zůstávají v čenichu a dutinách kolem, a proto se u těchto ras častěji vyskytuje rakovina těchto oblastí.
    • Balíček cigaret k obědu

     Stejně jako načichne vaše oblečení, když strávíte večer v zakouřené restauraci, usazují se částečky kouře i v srsti chlupatých zvířat. Takový pes nebo kočka pak nejen že cigaretový kouř vdechuje, ale kvůli své pravidelné očistě ho také hodně sní. Tak ohrožují jedovaté látky i dutinu ústní, kde se vlivem jejich působení může po nějaké době vyvinout nádor.

     Skutečnost, že "páníček" kouří, nemusí ohrožovat zdraví domácího mazlíčka jen dlouhodobě. Byly popsány případy, kdy pes zkonzumoval celý balíček cigaret nebo tabáku a otrávil se nikotinem. A to je další dobrý důvod, proč se cigaret konečně zbavit.

      

     (veri)

     Zdroj: www.odvykani-koureni.cz

     Převzatý článek


     28.7.2011   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

     Hodnocení článku: 2,6/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

      

     Diskuse ke článku - Kuřácké prostředí ohrožuje psy. Hrozí jim rakovina plic.

     Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
     štoudev
     štoudev - 29.7.2011 9:00

     Almega: neřekla jsem slovo o polidšťování zvířat, puso. Ale i zvíře cítí bolest a může onemocnět. Jen arogantní hlupák je schopný se vyvyšovat nad ostatní tvory tím, že bude přehlížet nebo dokonce způsobovat jejich strasti. Ano, pes je možná "jen" pes, nevytváří HDP a šmarjá, musíme ho živit a to stojí penízesmajlik - 76smajlik - 42, ale od toho je člověk na vyšším vývojovém stupni, aby se zvířaty nezacházel jako s věcí a nezničil svět, protože ho bude vesmněs používat jako spotřební produkt. Protože jedině tehdy si zaslouží být člověkem. Až na někoho, no... smajlik - 42

      
     Gorawen
     Gorawen - 28.7.2011 18:53

     smajlik - 19smajlik - 11 tohle huntovani sama-sebe + smajlik - 40smajlik - 41smajlik - 86 opravdu nechapusmajlik - 11...

      
     Jíťa*
     Jíťa* - 28.7.2011 17:58

     Už vidím, jak člověk, který není ochoten nekouřit v přítomnosti svých dětí, típá cigaretu, aby neohrozil svého čtyřnohého miláčka...

      
     modroočka
     modroočka - 28.7.2011 17:36

     Almega: ... dokonce se polemizuje i o tom, že zvířata mají "lidské nemoce", které stahují ze svých pánů, které milují.

      
     modroočka
     modroočka - 28.7.2011 17:34

     Almega: i zvíře je živý tvor, který cítí a umí svůj cit dát najevo... přece nemáme doma zvířata jen proto, abychom je vědomě trápili, týrali - vybíjeli si na nich svoji zlost.
     Z hlediska psychologie by to mohlo přerůst na ubližování lidem. ...

      
     Almega
     Almega - 28.7.2011 16:30

     majucha: Pes je jen pes,neměl by se polidšťovat.Donedávna to byla jen "věc"! Mě štve,když se příliš mažňá se zvířaty a lidi se nechávají umírat....a trpět.

      
     štoudev
     štoudev - 28.7.2011 14:23

     Světlonoska: jak to myslíš? U zvířat má být snad jedno, jestli mají bolesti, potíže, trpí nebo umírají? Vážně myslíš, že třeba psa to bolí míň než člověka? O vlivu na lidi (nebo děti) se píše pořád, je tedy fajn, že se taky někde řekne, že to škodí i zvířatům.

      
     Světlonoska
     Světlonoska - 28.7.2011 13:08

     Pes je pes ale co děti,kteří maji rodiče kuřákysmajlik - 90smajlik - 76smajlik - 48

      
     sharon
     sharon - 28.7.2011 7:58

     Mitrola: od několika kuřáků jsem slyšela že jsou to vyhozené peníze..........kuřáci jsou hnusáci...smajlik - 68smajlik - 48

      
     surika7
     surika7 - 28.7.2011 7:43

     Milý kuřáci.... když už se nez nikotinu neobejdete a jste na něm závislý, tak kuřte elektronickou cigaretu, svůj nikotin dostanete a neobtěžujete své okolí!!!!

      

     Sponzori

     Prohledej


     Výherci v soutěžích

     Soutěže na Soutez.cz

      Anketa

      Covid

      Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

      Celkem hlasovalo 76952.
      Archiv anket.