Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Alergie na jídlo – co dělat, když trápí vašeho zvířecího miláčka?

Alergie na jídlo – co dělat, když trápí vašeho zvířecího miláčka?

Případů, kdy jsou na jídlo alergičtí i domácí mazlíčci, není zrovna málo. V případě kožních potíží pomůže alergii diagnostikovat jídelní test. Možná vám ho doporučí veterinář, ale vyzkoušet ho můžete i sami.

Jaké jídlo vybrat

V zásadě je to jednoduché. Vaše zvíře musí dostat takovou stravu, kterou nebylo krmené předtím, než se objevily potíže. Většinou je to dieta sestávající z karbohydrátů a proteinů neboli bílkovin. V rozhodování při koupi je přitom důležité vědět:

 • co vaše kočka či pes konzumovali před několika dny až týdny – nyní totiž musíte koupit stravu s naprosto odlišnými složkami;
 • že zdrojem bílkovin by mělo být maso ryb, kachen či vajíčka;
 • že jako karbohydráty by měly být použity brambory, hrášek, kroupy či vločky.
  • Mazlíka otestujte

   Aby byl jídelní test směrodatný, musí trvat alespoň 6 až 8 týdnů. Teprve poté je možno potvrdit, zda je nová dieta účinná, nebo ne. Pokud test funguje, kožní příznaky, jako jsou vyrážka a svědění, by se měly zlepšit či úplně vymizet. V tom případě by to znamenalo, že příčinou alergie bylo opravdu jídlo. Chcete-li si být úplně jistí, začněte svého miláčka opět krmit předchozí stravou. Když se příznaky znovu vrátí, bude vaše testování potvrzeno.

   Má kupovaná strava výhody?

   Každý upřednostňuje něco jiného. Někdo vaří zvířeti denně z čerstvých surovin, jiný dává přednost granulím a jídlům z konzerv a mnozí obě možnosti kombinují. Mezi výhody připraveného jídla, které můžete kupovat hotové, patří:

   • úspora času, který nemusíte strávit přípravou jídla;
   • uzavřené plechovky či sáčky výhodné pro cestování;
   • trvanlivost.
    • Máte-li jakékoli pochybnosti o správnosti stravy pro vaše zvíře, poraďte se raději s veterinářem.

      

     (skl)

     Zdroj: www.bez-alergie.cz

     Převzatý článek


     8.6.2012   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

     Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

      

     Diskuse ke článku - Alergie na jídlo – co dělat, když trápí vašeho zvířecího miláčka?

     Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
     Kassy
     Kassy - 8.6.2012 13:19

     "Každý upřednostňuje něco jiného. Někdo vaří zvířeti denně z čerstvých surovin, jiný dává přednost granulím a jídlům z konzerv a mnozí obě možnosti kombinují." - Opět autor zcela opomíjí třetí, už ne zas tak vzácnou, možnost, a sice krmení syrovým masem, kostmi a zeleninou. Podle mě tedy pro psy i kočky nejpřirozenější a nejlepší.

     Světlonoska: Ehm, to že se někdo stará I o psa (nebo jiné zvíře) snad znamená, že se nestará o dítě? Běžně schopný dospělý člověk zvládne bez problému obojí, víš?

      
     Ťapina
     Ťapina - 8.6.2012 11:29

     Světlonoska: Jo jo, mít doma psa s hnisavýma kožníma vyrážkama je i pro to dítě v domácnosti skvělým přínosem smajlik - 42

      
     Linda
     Linda - 8.6.2012 11:21

     Světlonoska: alergie je svinstvo u kazdeho tvora. Co me osobne sejri je, ze lidé kteri nemaji ani páru o tom, co alergie znamená (at uz jakákoliv u kohokoliv) tak prohlasuji "já nejsem tak histerická a mym detem dám to i to". ...chtela bych tuto nehisterickou matku videt pri astmatickym zachvatu ditete a nebo jak by reagovala kdyby rano nasla v postylce osypane mimco ktere si vyrazku behem noci rozdrapalo do krve..hlavne ze ona neni histericka´a po jedny merunce/jahode/ orechu (dopln dle libosti) se jeste nikomu nic nestalo smajlik - 82smajlik - 37

      
     Světlonoska
     Světlonoska - 8.6.2012 7:22

     Myslím,že pes je pes ,a vyrovná se s tím po svém díky matce přírodě

     pro mě je směrodatný "člověksmajlik - 58 se synem jsem si užili dost s alergií,

     myslím,že v této společnosti nějak začíná převažovat péče o domácí mazlíčky,nežli o dětismajlik - 76smajlik - 58smajlik - 26

      

     Sponzori

     Prohledej


     Výherci v soutěžích

     Soutěže na Soutez.cz

      Anketa

      Covid

      Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

      Celkem hlasovalo 76666.
      Archiv anket.