Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Mít zvířecího mazlíčka je srdeční záležitost

Nebojte se pořídit sobě nebo svým dětem domácího mazlíčka.

Snad každý z nás, dospělých, si jako dítě přál mít zvířecího mazlíčka, nejčastěji pejska. Většině z nás se toto přání nikdy nesplnilo, ale těm šťastnějším vyplnili rodiče dětský sen pořízením mazlíčka z řady tzv. „kapesních“ mazlíčků. Není se  čemu divit, že i naše dítka se na nás obracejí se stejným toužebným přáním a i my v takovém případě zvažujeme, zda vůbec a pokud ano, jaké zvířátko si pustíme do bytu a jak moc to ovlivní nejen rodinný rozpočet, ale zejména náš čas a kvalitu bydlení. Vždyť si dobře pamatujeme, jak nepříjemný odér šířící se z ubikace třeba morčete, dovedl znepříjemnit společné chvíle, jak ne zrovna s nadšením jsme přistupovali my nebo naši rodiče několikrát týdně k čistění této ubikace, likvidaci pilin nebo hoblin plných exkrementů našeho mazlíčka…

Doba však pokročila, technologie vyspěly a přinesly nové možnosti a zdokonalení i do oboru chovatelských potřeb, které soužití se zvířecím mazlíčkem činí příjemným.  I když se mnohdy  ještě dnes  jako podestýlka pro hlodavce  stále používá sláma, seno či rašelina či nevhodné dřevěné piliny, hobliny nebo písek,  děje se tak zejména díky kraliceksnadné dostupnosti a zdánlivé minimální ceně a také neinformovanosti spotřebitelů.  Kvalita těchto materiálů je velmi nedostačující z důvodů silných kontaminací plísněmi, neschopností vázat vlhkost a zápach a ztíženou manipulací. Pro samotná zvířátka, která v podestýlce tráví většinu svého života a jsou s ní v neustálém kontaktu téměř celým povrchem těla, jsou pak tyto materiály velmi nevhodné a jejich zdraví nebezpečné.

Po dlouholetých výzkumech, ve spolupráci s odborníky na imunologii, veterinárními lékaři, testování v chovatelských stanicích a zapracování podnětů od chovatelů na trh přišly ekologické podestýlky pro hlodavce  a malá domácí zvířata Asan. Podestýlky Asan maximálně pohlcují vlhkost a pachy, nejsou prašné, nenamotávají se do srsti zvířat, ani se nerozlétají z jejich příbytku. Granule podestýlky jsou jemné a příjemné na dotek zvířátkům, jejich povrch je stále suchý. Steliva Asan mají minimální hmotnost, takže s nimi mohou hravě manipulovat i děti, kterým „kapesní“ mazlíčky pořizujeme jako první zvířátko / nebo zvažujeme pořídit a děti se tak samy mohou o své zvířátko starat. asan petit

Z řady těchto ekologických steliv je speciálně pro ty nejmenší hlodavce, jakými jsou např. křečci, myšky a potkani, určena podestýlka Asan Petit, jejíž granule jsou těmto mini mazlíčkům uzpůsobeny „na míru“. Na první pohled se zdá být pořizovací cena tohoto steliva ve srovnání např. s hoblinami mnohem vyšší. Ovšem to jen na první pohled. Stelivo Asan Petit pořídíte v balení 4,5 l, které pro jednoho křečka vydrží cca 1 měsíc, navíc koupí steliva získáte i domeček pro zábavu zvířecího mazlíčka. Nemluvě o nesporných, již zmíněných výhodách tohoto steliva. Úsporu získáte také v čase, který nebudete vy nebo vaše děti muset věnovat denně výměně pilin nebo hoblin.

Využité stelivo snadno zlikvidujete – spláchnutím do toalety nebo vložením do bioodpadu. Používáním této podestýlky nejen zpříjemníte život malým zvířátkům, sobě, ale také uděláte dobro naší planetě. Podestýlky Asan se vyrábějí z druhotné odpadní suroviny, při jejich výrobě se nespotřebuje ani kapka vody a spotřebuje se pouze minimum energie. Steliva Asan jsou totiž světu přátelské. Nic tedy nebrání pořídit našim dětem zvířecího mazlíčka,  a tím je učit - i díky Asanu - lásce ke všemu živému i přírodě. Není nad splněný dětský sen…

Komerční článek


26.1.2015   Rubrika: Příroda, zahrádka   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mít zvířecího mazlíčka je srdeční záležitost

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 20.5.2018 0:03

Je ohromná radost mít nějakého zvířecího parťáka. Já mám fenečku Parson Rusell Teriéra a koupě tohoto úžasného psa byla ta nejlepší věc, co jsem kdy udělal. Vedle toho však nejde zapomenout, že pejsek je i každodenní starost, je nutné si sním hrát, chodit s ním chodit ven a v neposlední řadě i k veterináři na různá očkování. Já navštěvuji veterinární kliniku https://www.metropolevet.cz/ a mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti.

 
YXH
YXH - 26.1.2015 14:17

dadka: Taky jsme meli krecky a stejne tak pouzivali hoblinky. Mas pravdu, kam se na to hrabala televize. Radi na to vzpominame. Vubec kdyz meli miminka to bylo bezva. Casem jsem prisla na to, ze jsem na ne alergicka, zacala jsem se uplne dusit, tak jsme je museli darovat znamym. smajlik - 85

 
dadka
dadka - 26.1.2015 11:15

Jak byly naše holky ještě doma, pořád jsme mívali jednu nebo dvě klece s křečky. Klece jsem čistila většinou sama, dávala jsem jako podestýlku hobliny. Křeček chodil na WC jen do jednoho rohu, takže stačilo denně vyměnit hobliny jen v tom roho, jinak celou klec jsem čistila 1x týdně.
Křečci byli úžasní. Každý měl svoji povahu, každý byl něčím miloučký a sladký. Vlastně i první mikrovlnku jsme si pořizovali kvůli křečka, protože manžek jim dával ráno do kelímku piškot a teplé mléko, které ohříval právě v mikrovlnce. Piškot s mlékem milovali všichni do jednoho Měli jsme i mláďata, jednou dokonce 11 a bylo to lepší než TV.

 
Almega
Almega - 26.1.2015 8:47

Kočce stačí stelivo micka,králíkovi kupuju dřevěné peletky,to se mi osvědčilo nejlíp.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.