Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pohádková květina vás potěší

Orchidej

Cymbidium je to pravé, a to nejen pro letošní zimu. Ačkoliv je tato orchidej dnes na trhu běžně dostupná, stále je považována za výlučnou. Neobvyklá křehkost jejích květů na vás dýchne luxusem a i jinak obyčejnému interiéru dá punc tajemna a exotiky. Prostě i doma můžete mít kouzelnou atmosféru. Podle holandských floristů se cymbidium stane jednoznačným hitem letošní zimy.orchidej

Orchidej. Už samotné slovo zní exoticky. V květinářství na sebe okamžitě strhne pozornost a zastíní ostatní rostlinky. Pokud hledáte něco pro výjimečnou příležitost, pak jste narazili na pravý poklad. Většina orchidejí pochází z Asie, Střední a Jižní Ameriky, kde je najdeme především v tropických deštných a horských pralesích. Jejich pěstování bylo po mnoho let koníčkem, který si mohli dovolit jen bohatí. V dnešní době sice existují tisíce odrůd orchidejí, jejich množení je však stále velmi obtížné a nákladné.

Právě kvůli takřka nadpozemské kráse svých květů jsou orchideje Cymbidium oblíbené jak u laické veřejnosti, tak hodně vyhledávané floristy. Tyto květy se hodí pro nejrůznější slavnostní události. Umožňují vykouzlit nádherná dárková aranžmá po celý rok k příležitostem, jako jsou narozeniny, jmeniny, svatby, začátek nebo konec školního roku, oslava narození dítěte, jako dar hostitelce při návštěvě. Ale pokud si chcete zpříjemnit den malou drobností, pak si tuto krásnou květinu můžete pořídit kdykoli… Vypadají nádherně ve velkých impozantních vazbách, stejně jako v miniaturních aranžmá. orchidej2

Cymbidium jde nejvíce na odbyt v době tradičních svátků, jakými jsou Vánoce a Velikonoce, ale i o významných dnech, například svátku matek. Jejich obliba v období Vánoc není náhodná. Kouzelné květy přímo svádějí k oslavě těchto svátků. Atmosféra, kterou tato orchidej vykouzlí na vánoční tabuli, je doslova pohádková. Zkuste je do vánoční výzdoby zapojit i vy.

Potěší vás dlouhou životností, vždyť ve váze vydrží až měsíc. Vybírat můžete z mnoha barevných variant. Nejoblíbenější jsou bílé, žluté, zelené, růžové, červené a nachové. Každý stonek s malými či velkými květy je pastvou pro oči. Květní stonky dosahují délky až 80cm.

Tip:

Květiny postavte do čisté vázy s čerstvou vodou. Sledujte, zda stonky nezačínají černat – znamená to, že vstřebávají příliš málo vody. Pokud se tak stane, postižený stonek znovu seřízněte. Jestliže začíná cymbidium vadnout, postavte jej do teplé vody, kde se opět vzpamatuje!

Vlaďka Skalská


25.1.2006   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 18   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pohádková květina vás potěší

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lucinka258
Lucinka258 - 13.6.2020 7:28

Orchideje jsou nádherné květiny. Také doma dvě mám a zrovna kvetou a to je nádhera. Mám v bytě i jiné pokojové rostliny, ale ty nekvetou, takže orchideje jsou u mě jasnou jedničkou. Aby se květinám dařilo, tak na jejich zalévání používám speciální hnojiva, která si objednávám z https://www.chemicor.cz/hnojiva/ a je vidět, jak se jim krásně daří :-) .

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76945.
    Archiv anket.