Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Katalpy. Malá hodinka přírodopisu

Katalpy. Malá hodinka přírodopisu

Tak nám začínají rozkvétat katalpy. Zatím pouze na jižní Moravě, ale jejich kvetení se postupně šíří i do vyšších poloh. Katalpy jsou velice pěkné stromy – svým vzrůstem i velkými srdčitými listy. Krásné je i jejich atraktivní květenství. Ale nejvíce zaujmou jejich plody, které jako veliká cigára zůstávají na stromech po celou zimu a jsou velice nápadná.

Nejvíce se u nás pěstuje katalpa trubačovitá (Catalpa bignonioides). Do malé zahrádky se kvůli svému vzrůstu příliš nehodí, ale při vhodném řezu je možno využít ji i tam. Stromky katalp už zahradnické obchody běžně nabízejí, máme-li ale trochu mičurinskou povahu, můžeme si je vypěstovat sami. Jejich dlouhá „cigára“ jsou plná semen. Ta nemají vysokou klíčivost, proto je vyséváme hustě do mělké rýhy; semenáčků pak máme dostatek. Malé rostlinky jsou sice v prvních létech poněkud citlivější na mrazy, pak se však otuží a rostou velmi dobře. Ale přece jenom můžeme katalpy úspěšně pěstovat pouze v teplejších oblastech naší země.

Jaroslav Pokorný


23.6.2006   Rubrika:   |   Komentářů 6   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

katalpy  

Diskuse ke článku - Katalpy. Malá hodinka přírodopisu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.