Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jsem celý váš, milujte mě! Kdo by odolal psím očím?

Jsem celý váš, milujte mě! Kdo by odolal psím očím?

Tak jsem zase neodolala. Stejně jako před dvěma lety, kdy k nám do rodiny přibyl pudivítr a samorost Bobíšek. Od pondělka je dalším členem rodiny Tom.

Ne, nejde o adopci dítěte, ale pejska. Tam, kde pracuji, je na dvoře kotec, do nějž místní policisté dávají nalezené pejsky. Někdy jsou tu jen chvilku, než dorazí uřícený majitel, láskyplně svému divochovi vynadá a pak oba šťastně odcházejí. Někdy však příběh šťastný konec nemá a po denním pobytu je tuláček naložen do auta a s dalším, nejistým osudem míří do útulku.

Před Vánocemi v roce 2004 se v kotci ocitl malý černý smetáček s očima jako knoflíky. Venku bylo čtrnáct pod nulou a nějaký necita ho nechal v areálu místní veterinární nemocnice. Tam strávil tři dny o hladu, než se dostal k nám do kotce. Ještě dva dny naříkal za mříží pokaždé, když jsme ho po ohřátí a nakrmení, vraceli z naší kanceláře. Kámen by se ustrnul! A tak jsem dva dny před Štědrým dnem bobíkvezla domů chlupaté klubíčko, které jsme si jako živý vánoční dárek zamilovali všichni.

Nehleděli jsme na to, že už doma dva psy máme. Když je dům a zahrada, není to problém. Už je u nás dva roky a stále nám vehementně dává najevo lásku a vděčnost.

Tento týden, hned v pondělí, jsem zjistila, že v kotci se objevil mladý, krásný německý ovčák. Třebaže byl velký, podle všeho to bylo to jen odrostlé, vyděšené štěně.

Přicestoval odkudsi vlakem už v pátek navečer. Ačkoli o něm mluvili v místním rozhlase po všech zastávkách na cestě, nikdo se k němu nehlásil. O přestávce jsme ho s kolegyní venčily a zjistily jsme, že to je velký mazel. Když jsme se vracely, smutně nás sledoval velkýma, hnědýma očima a tiše naříkal.

Už před dvěma týdny jsme se rozhodli, že našemu jedenáctiletému ovčákovi pořídíme kamaráda a nástupce. A tak mě hned napadlo, že bychom se ho mohli ujmout. Rychle jsem zavolala manželovi a líčila mu pejska v celé jeho kráse. Moje nadšení se telefonem asi přelilo i na muže. Po hodině, kterou jsem mu tomdala na rozmyšlenou (kvůli dalšímu zájemci), se totiž rozhodl, že pejska adoptujeme.

Pejsek klidně nastoupil do auta, já jsem usedla vedle něj na zadní sedadlo. Než jsme ho dovezli domů, byla jsem patřičně pošlapaná, uválená a poslintaná, ale na našem rozhodnutí to nic nezměnilo. Hned po příjezdu začalo seznamování s naším domácím zvěřincem.

Ovčák Jerry nesdílel Tomovo – tak jsme ho ještě v autě pojmenovali – nadšení a vzhledem ke svému věku volil vznešenou ignoraci. Veselý Bobíšek nováčka preventivně seřval a vysvětlil mu tím, kdo je služebně starší. Děti byly z přírůstku nadšené.

Druhý den sice náš optimismus trochu polevil; to když jsme zjistili, že divoch Tom ulovil a zardousil dvě kachny, které neprozřetelně unikly z ohrady. Náš vztah k němu se však nezměnil.

Po třech dnech musím říct, že Tom se u nás zabydlel a všem dává najevo velkou příchylnost. Kolemjdoucí upozorňuje štěkáním, že tohle je jeho dům, který hlídá. K velkému Jerrymu se chová s úctou. Manžel vypozoroval, jak prý za ním přímo dolézá a dává mu znát, že jeho místo ve smečce je mu známo.

A tak nás hřeje u srdce, že jsme mu mohli dát nový domov. Je ovšem spousta pejsků, kteří takové štěstí nemají. Zajímalo by mě, jestli je takových „bláznů“ víc. Jste schopni se okamžitě rozhodnout a ujmout se opuštěného zvířete? Už jste to udělali? Bojíte se cizích psů? Chystáte se vzít si zvířátko z útulku, nebo byste to nikdy neudělali? Pochlubte se!

Vikina


30.3.2007   Rubrika:   |   Komentářů 61   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jsem celý váš, milujte mě! Kdo by odolal psím očím?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76946.
    Archiv anket.