Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Pivovarské muzeum slaví padesátiny!

Pivovarské muzeum slaví padesátiny!

Pivovarské muzeum sídlí v autentickém právovárečném domě v historickém jádru města Plzně. První zprávy o vaření piva v tomto domě pocházejí již z roku 1520, až do poloviny 19. století se v domě vyráběl slad a ještě o století déle se tu pivo i šenkovalo. O založení Pivovarského muzea se uvažovalo již od roku 1929, o pět let později se přípravnému muzejnímu výboru podařilo shromáždit rozličné předměty vztahující se k pivovarnictví. Základ dnešní muzejní sbírky tak tvoří exponáty, které muzeu věnovali jak právováreční měšťané, tak i pivovar. Pivovarské muzeum bylo slavnostně otevřeno 8. května 1959 u příležitosti 100. výročí ochranné známky „Plzeňské pivo“. Současná expozice dokumentuje dějiny pivovarnictví od starověku po novověk u starověkých civilizací Mezopotámie a Egypta a dalších evropských kultur Řeků, Římanů, Germánů, Keltů a Slovanů. Právě o padesát let později, 8. května 2009, muzeum oslaví své narozeniny bohatým programem, který potrvá po celý víkend. Součástí oslav je i připojení prohlídkového okruhu Plzeňského historického podzemí k Pivovarskému muzeu. Od 1. dubna vstupují návštěvníci na prohlídkovou trasu, nazvanou Život pod městem, z budovy muzea, konkrétně z lednice ve sklepech.

 

Plzeňské podzemí

Plzeňské historické podzemí patří k nejznámějším památkám města Plzně. Labyrint prohlídkového okruhu je dlouhý téměř 800 metrů a seznamuje návštěvníky s historií i funkcemi podzemních chodeb, sklepů i studní. Díky svědectví archeologických nálezů návštěvníci proniknou také do historie města a poznají jeho každodenní středověký život. Součástí prohlídky je ochutnávka 0,2 l pivního speciálu Master polotmavý (pouze pro dospělé). Prohlídky jsou ve skupinách a s průvodcem.

 

Více o akcích na www.prazdroj.cz, www.plzenskepodzemi.cz nebo www.plzen.eu

Elen Melicharová


5.5.2009   Rubrika: Cestování   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pivovarské muzeum slaví padesátiny!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 5.5.2009 15:22

V podzemí jsem kdysi byla,v muzeu ne,ale mě pivo nechutná,tak se neřítím ani do muzea.Ale těším se na to Inteligentní muzeum? nebo jak se to jmenuje,v areálu Škodovky,tak tam určitě zajedu.

 
Jarča*
Jarča* - 5.5.2009 10:22

elephant: Tak to jo, až nebudeme mít s rodinkou co dělat, aspoň budu vědět, kam je vytáhnoutsmajlik - 47smajlik - 68

 
elephant
elephant - 5.5.2009 10:11

Tak já se přiznám, že ač v Plzni žiju skoro 8 let a pivo mám ráda, tak v Pivovarském muzeu jsem ještě nebyla smajlik - 72 Ale v podzemí jsem byla a smajlik - 47
JarkaP: V článku se nespletli, bude se otvírat nový prohlídkový okruh Pivorarské muzeum + Plzeňské podzemí a při téhle prohlídce se bude podávat ochutnávka piva. Tak jsem to alespoň pochopila já.

 
Jarča*
Jarča* - 5.5.2009 8:32

I když bydlím v Plzni od malička, teprve asi před dvěma lety jsem absolvovala prohlídku Pivovarského muzea, pivovaru a jeho sklepů. Pivo si občas dám, ale nějak velký pivař nejsem, takže jsem si od této návštěvy neslibovala nic moc záživného. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, jak to bylo zajímavé. Obzvlášť muzeum musím pochválit, že je v pěkných prostorách a hezky udělané. Takže kdo sem přijedete a budete mít čas, pojďte se podívat.smajlik - 61
V podzemí jsem byla několikrát, je taky pěkné, ale pivo jsme tam žádné nedostali - buď je to novinka, nebo je to v článku spleteno s pivovarskými sklepy, kde ochutnávka piva jesmajlik - 93

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 49.
Archiv anket.