Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Tajemný ostrov v Atlantiku. Hádanka pro vás.

Chatička

Je pátek, prázdniny v plném proudu, tak pojďme trošku cestovat po světě. A aby to nebylo jen tak, spojíme naše virtuální cestování se soutěží. Představím vám jeden krásný ostrov a vaším úkolem bude uhodnout, jak se jmenuje. Jak vás znám, určitě to pro vás bude hračka. Tak pojďme na to.

Ostrov leží někde mezi Portugalskem (kterému rovněž patří) a Afrikou. Říká se mu také „květina uprostřed Atlantiku“ nebo „ostrov orchidejí“ anebo „ostrov věčného jara“. Už víte? Pokud ne, přihodím další nápovědy...

Jeho povrch je hornatý a kopcovitý. Vlastně jdete buď do kopce, nebo z kopce. Jediná delší souvislá rovina (nepočítáme-li dálnici, která se vine po obvodu téměř celého ostrova) je náhorní plošina. Jestli sem někdy zavítáte, výlet na jeho náhorní plošinu si nenechte ujít. Budete se cítit doslova jako v nebi. Pod vámi se budou líně převalovat bílé obláčky a dýchat budete přímo průzračný vzduch.

 

Čím se ostrov vyznačuje a co je pro něj typické?

Tak třeba již uvedená flóra. Díky příznivému stabilnímu podnebí se květinám na tomto ostrově velice daří. Najdete jich tu nepřeberné množství. Nádhera. Vše jenom kypí zdravím.

Ochutnat byste měli i zdejší víno, které je proslulé po celém světě. Ženy zase ocení nádherné, ručně vyráběné krajky, které se odsud rovněž vyvážejí do celého světa.

Tak to už by mohlo jako nápověda stačit, ne? Anebo přidám ještě jednu zajímavost.

Právě kvůli hornatému terénu jsou zde poměrně dost ztížené podmínky pro zemědělství. Proto jsou všude, kam se podíváte, vybudována na svazích malá, terasovitá políčka. Jsou zavlažována velmi důmyslně vytvořeným systémem zvaným levády. Měří dohromady přibližně 2 000 km a jejich stavba stála zdraví, dokonce i život mnoha dělníků a dříve i otroků. Podél levád vedou turistické trasy, které návštěvníkům skýtají skutečný požitek.

A to už stačí. Nápověd máte dost a dost. Své odpovědi pište v pravé liště do příslušné soutěže až do příštího pátku. A teď se ještě můžete pokochat fotografiemi.

Meryl


21.7.2006   Rubrika: Tipy na dovolenou   |   Komentářů 11   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov Tajemný ostrov  

Diskuse ke článku - Tajemný ostrov v Atlantiku. Hádanka pro vás.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127936.
Archiv anket.