Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pozvánka do kina na Labyrint s Lucií Vondráčkovou

Pozvánka do kina na Labyrint s Lucií Vondráčkovou

Představte si, že právě teď a přímo pod vámi je někdo ztracený v podzemí a zoufale volá o pomoc. Skupina čtyř lidí se snaží najít legendární katakomby staré Prahy, jejich výprava do labyrintu středověkých chodeb se ale změní v boj o holý život. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo dávné tajemství? V hlavní roli mystického thrilleru Labyrint ukáže překvapivou tvář Lucie Vondráčková.

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a  náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu.

Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat.

Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni.labyrint

Labyrint přináší do českého filmu ojedinělý žánr mystery a thrilleru. Napsal ho i režíroval scenárista extrémně úspěšného Gymplu Tomáš Houška.

V hlavní roli se představí Lucie Vondráčková, jejíž filmová postava i výkon se dosavadní kariéře Lucie Vondráčkové hodně vymykají a její cesta do podzemí bude pro mnohé diváky překvapením. Lucie Vondráčková je v současnosti jednou z nejúspěšnějších českých zpěvaček u nás, hrála i v řadě celovečerních filmů, například v kasovních hitech Bathory nebo Snowboarďáci. Stěžejní hereckou čtveřici doplňuje Jan Zadražil, Martin Zbrožek a exotická kráska Mary Coronado.

Titulní postavu – neprobádaný Labyrint pražského podzemí – musel zastoupit dublér. Tím se staly katakomby ve Znojmě, kde se natáčelo více než dva týdny. Autentické prostředí dodává filmu potřebnou atmosféru, herci a štáb se museli vyrovnat s neobvykle extrémními podmínkami.„Prostory byly hodně stísněné, museli jsme do úzkých podzemních chodeb vměstnat celý štáb a všichni včetně herců byli zabalení do několika vrstev oblečení. Přes dva týdny jsme skoro neviděli slunce a ke konci natáčení jsme všichni měli pocit, že tam asi doopravdy umřeme,“ říká Tomáš Houška.


Scénář a režie: Tomáš Houška

Hrají: Lucie Vondráčková, Jan Zadražil, Mary Coronado, Martin Zbrožek

Kamera: Martin Matiášek, Michael Gahut

Zvuk: Tomáš Bělohradský

Střih: Marek Bureš

Hudba: Filip Goméz


Redakce


29.12.2011   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pozvánka do kina na Labyrint s Lucií Vondráčkovou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
misunkajasan
misunkajasan - 2.1.2012 0:06

jo, já mám Lucinku taky ráda, ale rozhodně v Labyrintu je zajímavější Mary Coronado. Když jsem viděla rozhovor s ní a hlavně její fotky, tak mi připadá, že sem ani nezapadá. Vypadá jak ty nádherný herečky v amerických filmech! To je neskutečný. Je krásná, neznám žádnou jinou českou herečku, která by se jí vyrovnala! Jen nevím, proč píší, že je to nová Eva Mendez, když mě se zdá, že vypadá úplně jako Salma Hájek. Úplně jako kdyby jí z oka vypadla, jak z filmu Desperados.

 
kubikm
kubikm - 29.12.2011 14:21

dadka: smajlik - 75přesně, žádné skandály typu její tety...
ale to téma mě oslovilo...bojím bojím
v tom podzemí v Znojmě jsme kdysi byli a bylo to supersmajlik - 47

 
dadka
dadka - 29.12.2011 12:12

Lucku Vondráčkovou mám moc ráda. Na nic si nehraje, je inteligentní, krásně zpívá, je milá....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76959.
    Archiv anket.