Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Film Sněhurka: Jiný příběh získal 10 prestižních cen Goya!

Film Sněhurka: Jiný příběh získal 10 prestižních cen Goya!

Nový film režiséra Pabla Bergera, který již zítra přichází do českých kin, získal deset prestižních cen Goya, udělovaných španělskou Akademií umění a kinematografických věd nejlepším španělským filmům. Cena je pojmenovaná po malíři Goyovi a má podobu jeho busty.

Film získal ocenění v těchto kategoriích: nejlepší film, herečka v hlavní roli (Maribel Verdúová), původní scénář (Pablo Berger), kamera (Kiko de la Rica), hudba (Alfonso de Villalonga), píseň (Pablo Berger, Juan Gómez Chicuelo), výprava (Alain Bainée), ženský herecký objev (Macarena Garcíaová), kostýmy (Paco Delgado), masky (Fermín Galán, Sylvie Imbertová). Z původních osmnácti nominací tak celých deset proměnil v ocenění, což je skutečně velký úspěch.

Sněhurka: Jiný příběh je druhým celovečerním filmem režiséra Pabla Bergera. Kvality filmu dokládá také zisk Stříbrné mušle pro nejlepší herečku a Zvláštní ceny poroty na MFF San Sebastian, a také fakt, že jej španělská filmová akademie nominovala do boje o Oscara. Pablo Berger kariéru režiséra zahájil kultovním krátkometrážním snímkem Mama z roku 1988, následoval  úspěšný celovečerní debut Torremolinos 73.

Film ke stažení na: http://www.filmycz.cz/snehurka-jiny-pribeh-ke-stazeni-zdarma/

Asociace českých filmových klubů (AČFK) uvede film Sněhurka: Jiný příběh (Blancanieves) již zítra do českých kin. Distribuční premiéra se odehraje stylově – v rámci oblíbeného festivalu španělsky mluvené kinematografie La Película, v sekci nejnovějších španělských filmů, 19. února od 20 hodin v pražském kině Světozor. snehurka

Příběh je rozehrán v roce 1910, kdy je slavný matador Antonio Villalta těžce paralyzován po srážce s býkem. Jeho těhotná manželka, která tragédii sledovala, vzápětí zemře při porodu malé Carmen. Léta běží – k bezmocnému, leč stále bohatému muži se jako pijavice přisaje zlotřilá pečovatelka Encarna a stane se jeho novou manželkou. Carmen je vychovávána babičkou, ale po její smrti se musí vrátit k otci a maceše, která ji nejprve odsoudí k životu ve sklepení a po několika dalších dějových kotrmelcích i k smrti. Děvče však přežije (byť se ztrátou paměti) a je v divočině zachráněno partičkou trpaslíků, shodou okolností též zápasníků s býky. Pod jménem Sněhurka se v aréně sama proslaví, leč zákeřná macecha ještě neřekla poslední slovo.

„Snímek se věrně nese v temném duchu lidové pohádky bratří Grimmů. Použitím melodramatu se snažím posouvat hranice hlavních postav v extrémních situacích. Kapesníky s sebou,“ vzkazuje Pablo Berger divákům a dodává: „Náš film probouzí dítě, které se skrývá v každém z nás. Divák si bude připadat, jako by mi seděl na klíně a já mu vyprávěl příběh plný fantazie, dramatických okamžiků, hrůzy i černého humoru. Bylo nebylo…“

 

Více informací: www.acfk.cz/snehurka.htm

Redakce


19.2.2013   Rubrika: Filmové recenze   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Film Sněhurka: Jiný příběh získal 10 prestižních cen Goya!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
YXH
YXH - 19.2.2013 16:08

Ani mi nevadi ze to neuvidim

 
Almega
Almega - 19.2.2013 15:34

No nevím....Já nemám ráda remake filmů,ať si dotyčný vymyslí nový příběh! Když se řekne Sněhurka,tak si představuju ten kreslený film od Disneye!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 454393.
Archiv anket.